198 Shares 6959 views

Barwny Actinidia kolomikta: sadzenie i pielęgnacja

Coraz częściej nasi podmiejskie obszary pionowych krajobrazu ścian domów, altany, płoty, pergole lub ganki używany niezwykłą roślinę – Actinidia. Jego inna nazwa – agrest Amur – mówi, że w naturze jest roślina relikt znajduje się w Azji Wschodniej i Środkowej oraz na Dalekim Wschodzie.


Istnieje ponad 30 gatunków tego rodzaju roślin. Ale w Rosji, w naturalnych warunkach rosną tylko trzy z jego specjalnie hodowane typu: Actinidia kolomikta, poligamicznych i ostry. Znany jest nam coraz aktinidii chiński, ale bardziej przyzwyczajeni do jego inna nazwa dla nas – Kiwi.

Rośliny przydatna cytryny

Actinidia interesującym jego dekoracyjny. Ich charakterystyczną cechą – barwność, który nie jest rośliny klimatu umiarkowanego. Najczęstszą w naszej części Actinidia kolomikta. Sadzenie i pielęgnacja tej odmiany pozwala na uzyskanie dobrych zbiorów, nawet w środku pasma. Okazuje się, agrest mróz Amur są nie tylko piękne, ale również użyteczne rośliny.

Pędy owoce bardzo bogate w kwasy organiczne i witaminy, zwłaszcza witaminy C. Według zawartości witamin, to jest lepszy i cytryny i czarne porzeczki, dzika nieco z tyłu. Dlatego wielu ogrodników Actinidia kolomikta, sadzenie i pielęgnacja który – bardzo obiecującą aktywność, stała się ulubionym miejscem do uprawy roślin.

cechy actinidia

Actinidia kolomikta – wspinaczka, szybko rosnących roślin. Uprawiana jest na słupach reprezentujących krata winorośli. Może być umieszczony pod ścianą i północno-zachodniej, zachodniej i północno-wschodniej stronie. Zapylane przez wiatr lub owadów, w przypadku braku męskich zapylaczy zapylane własnej pyłku. Pomimo, że wydajność jest dużo niższa w drugim przypadku. Ale tu Actinidia kolomikta z września – roślina wyłącznie z kwiatów żeńskich.

W Actinidia kolomikta bardzo pięknym, ozdobnym kolorowym liści. Kolor kolorystyka jest zauważalna nawet przez 2-3 roku. Na przykład, Actinidia kolomikta Adam na kwitnienie ma liści brązu. Następnie stają się ciemnozielone z różowych, białych i purpurowych plam i następnie bronzoveyut ponownie.

Powielanie Actinidia kolomikta

Actinidia kolomikta, sadzenia i pielęgnacji bardzo proste, zwykle propagowane przez nasiona, które wysiewa gdy dojrzałe, nie później niż cztery miesiące, w przeciwnym razie będą one tracą zdolność kiełkowania. W marcu odbyło się po stratyfikacji, nasiona wysiewa się w skrzynkach lub zimnych szklarniach na głębokość 1-1,5 cm, a dopiero wiosną następnego roku, młode sadzonki sadzi się w szkółce.

W celu zachowania odmian Actinidia, a propagowane przez sadzonki. Roczne pędy gdzieś w połowie czerwca, pokroić sadzonki z 2-3 pąkami i posadzone w przygotowanym cieplarnianych. Są dobrze zakorzenione i spaść nawet dać impuls do wysokości 10 cm, ale w zimie powinny one ukrywać się w płytkiej, izolowanej wykopu torfu. Następnie młode rośliny doraschivat na grzbietach i zasadził w stałym miejscu w ciągu zaledwie dwóch-trzech lat.

Propagowane przez sadzonki zdrewniałe i Actinidia kolomikta. Sadzenie i pielęgnacja w tym przypadku polega na tym, że zdrewniałe pędy zebranego podczas upadku przycinania winorośli i sklepu dla dorosłych lub w wykopie lub w piwnicy. W lutym one pocięte i sadzonki sadzone w wilgotnym piasku w szklarni, zapewniając systematycznego podlewania. Gdy roślina dorasta do 5-7 cm, jej górna szczypta off sadzić krzaki. A w połowie maja, jest już dobrze zakorzenione i hodowano sadzonki posadzone w szkółce. Dzięki czemu można uzyskać piękną roślin ozdobnych łatwo.