341 Shares 9503 views

Rosnące sadzonki pomidorów. Krok po kroku, dla początkujących.

W naszym klimacie, wrzucić zamrożone „ciągle” w maju i „już” we wrześniu, aby rozwijać dobre pomidory tylko przez rozsady. Dzięki tej metodzie „dzieciństwa” pomidor przechodzi w odpowiednich warunkach i w ziemi spadają one silny i przygotowany.


Rosnące sadzonki pomidorów. Sadzenie nasion.

Przede wszystkim konieczne jest, aby określić czas sadzenia nasion. Przeprowadzamy odliczanie od momentu przesadzania do gruntu. Optymalny wiek produkowane w życiu krzakach 50-60 dni od kiełkowania. Oznacza to, że jeśli mróz w swojej okolicy z pewnością nie będzie do końca maja, a następnie posadzić nasiona pod koniec marca.

Moczyć nasiona. W tym celu, że umieszczenie ich na mokro tkaniny (gaza może być użyty lub tkanki), górny i obejmują wilgotną ściereczką. Nasiona nie powinny pływać w wodzie, ale powinno być dobrze nawilżone. Zdolność do moczyć nasiona umieszczone w ciepłym miejscu (20-25 stopni) i czekać na luku nasion.

Przygotowanie miejsca do lądowania. Może to być taca z ziemią, lub niektórych plastikowych kubkach. Objętość zasobnika zależy od liczby nasion. W jednym z nasion powinny mieścić 1-2 SQ. zobaczyć ziemię. Głębokość warstwy – 7-10 cm.

Ziemia do sadzenia najprostszy sposób na zakup w specjalistycznych sklepach. Przed wlać mieszaninę do garnka, warto do powietrza. To wystarczy, aby utrzymać otwartą torbę z ziemią przez kilka godzin.

Ziemia wylano do tacki lub kubki lekko dociskany i zwilża równomiernie.

Tak szybko, jak właz Nasiona (proces trwa 2-4 dni), przenieść je do ziemi. Zrobić to lepiej z pomocą pałeczek świateł, uważając, aby nie dotknąć nasiona ręcznie.

Nasiona posypać suchej warstwy gleby (1-1,5 cm) i poczekać do kiełkowania.

Rosnące sadzonki pomidorów. Hartowanie.

Około dwa dni po zaszczepieniu ziemi powinna pojawić się pierwsze pędy pomidorów. Od tego momentu, sadzonki potrzebują dobrego światła, więc zamienić tace na parapecie. Jeśli lampka nie wystarczy, instalacja zostanie sporządzony, spędzając całe swoje niewielkie siły, aby powstrzymać rozwój. Korzeń pozostanie niezabudowana, że w przyszłości byłoby złe dla rentowności krzewów.

Gdy sadzonki twardnieje, spłaszczyć i rosną u podstawy ich liścienie pojawiają się zaczątki liści pomidora rzeczywistym. W tym stanie, uprawa sadzonek pomidorów powinny być trochę „zwolnić” przesuwając tace w chłodnym miejscu (16-20 stopni). Spowoduje to, że roślina skupić się na rozwoju systemu korzeniowego.

Oświetlenie powinno pozostać takie same. Podlewanie – umiarkowane. Perepoliv może powodować choroby siewek pomidora.

Rosnące sadzonki pomidorów. Szermierka.

Sadzonki szermierka pomidorów produkowanych w wieku 2-3 tygodni. Wystawiać tej procedury mogą być rośliny z 2-3 normalnym liści. Szermierka jest wykonywana w celu zapewnienia normalnych warunków dla wzrostu sadzonek. Innymi słowy, rośliny są osadzone do systemu korzeniowego każdej z nich wystarczająco dużo miejsca. W ten sposób odrzuca słabe, chore lub uszkodzone pędy.

Sadzonki ostrożnie przenieść do nowej lokalizacji, uważając, aby nie uszkodzić korzeni i łodygi. Jest to najlepiej siewki, utrzymując gruda ziemi wokół systemu korzeniowego. Przesadzanie powinno być wykonane w rękawiczkach, ponieważ temperatury męskich rąk zbyt wysokie dla przetargowych młodych roślin.

Sadzonki są przesadzane w małych doniczkach (kubki plastikowe). Jak wzrost siewek ponownie przeszczepione do doniczek większych. Ważne jest, aby upewnić się, że korzenie nie rosną pomidory zapewniła im objętości.

Gdy odbiór jest wykonany z sadzonek pomidorów, trzeba kontynuować hartowania pomidora, organizowanie chłodny chodzić roślin. "

Do utwardzenia temperatury dodać słońce stopniowo przyzwyczajać sadzonki na bezpośrednie działanie promieni UV. Aby to zrobić, należy okresowo zrobić doniczki z sadzonkami na ulicy. Zaczynamy od 30-40 minut opalania, a następnie stopniowo zwiększając ich trwania.

Start i temperatura, a hartowanie słoneczna może być po pojawić się pewność, że szermierka bezpiecznie mieszkał przez rośliny. Zazwyczaj zajmuje to 2-4 dni.

Idealna do sadzenia w ziemi jest uważany sadzonek pomidorów, pojawił się w momencie powstawania pąków kwiatowych. To nie powinien być wiotki lub rozciągnięte.

I wreszcie kilka słów o podlewania rozsady pomidora. Ziemia nie powinna być podmokłe. Najlepszym rozwiązaniem – obfite rzadkie podlewanie.