398 Shares 6643 views

Cape Greco, Cypr: opis, zabytki, ciekawostki i opinie

Ulubionym miejscem dla turystów jest wyspa Cypr. Jednym z najbardziej niesamowitych kurortów na wyspie jest miasto Ayia Napa, które przyciąga turystów z niesamowitym pięknem, udaną lokalizacją geograficzną i obfitością ciekawych zabytków. Ayia Napa położony jest w spokojnej małej zatoce u stóp Cape Greco, która jest najbardziej wysuniętym na wschód punktem wyspy.

Opis

Cape Greco (Cypr) jest dobrze usytuowany pomiędzy dwoma miastami Ayia Napa i Protaras. Składa on jednak do gminy Ayia Napa. Przylądek z miasta jest oddalony o odległość tylko 7 km, więc turysta, który idzie do niego powinien być fizycznie przygotowany, ponieważ droga zajmie co najmniej 3,5 godziny. Wielu turystów wypożycza rowery górskie lub pojazdy terenowe i wyrusza na krętą, ledwo dostrzegalną drogę do cyplu, podziwiając piękne piękno krajobrazu i rośliny, które spotykają się po drodze. Cape Greco na Cyprze – jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych.

Po drodze z Ayia Napa można spotkać wyjątkową atrakcję – "samotne drzewo". Jest to ogromne drzewo, być może jedyne z drzew, które przetrwały na przylądku. Żaden turysta nie może przejechać obok niego. W pobliżu znajdują się ławki do odpoczynku. Na pustym terenie, samotne drzewo stojące wygląda bardzo interesujące i malownicze.

W różnych literatrach Cape Greco (Cypr) nazywa się inaczej. Najczęściej w języku greckim nazywa się Cavo Greco lub Capo Greco.

Naturalne bogactwo

Natura Cape Greco jest zaskakująco bogata w różnorodność flory i fauny. Subtelny zapach kwiatów i cudowne piękno będzie prześladować turystę podczas całej podróży, podczas której można zobaczyć ogromną różnorodność kwiatów, w tym żonkile, które rosną bez względu na upalne słońce i sól bez szczególnej ostrożności. Nierealistycznie malowniczym miejscem jest Cape Greco (Cypr). Opis jego piękna wzbudza umysł wielu artystów.

Kwiatem narodowym na wyspie jest Cyprian cyklamen. Chociaż na wyspie jest wiele gatunków. Natura jest bogata w różne kolory. W pobliżu domów mieszkańców można znaleźć małe krzewy, niektóre z nich rozkwitają niezwykłymi różowymi kwiatami, z których trudno oderwać oczy, jest to roślina Bougainvillea. Cypr jest bogaty w rośliny, które rosną tam i nigdzie indziej.

Atrakcje Cape

Unikalne miejsca przyciągają turystów do Cape Greco. Cypr to niezwykła wyspa. Tutaj jest wyjątkowa atmosfera, aw Cape Greco jest jeszcze ostrzejsza. Co może być piękniejsze niż kościół z jasnym błękitnym niebem? Jednym z popularnych atrakcji jest kościół Agioi Anargyroi.

Jego osobliwość polega na tym, że znajduje się bezpośrednio na skale. A na niebieskim morzu wygląda bardzo nietypowy. To miejsce jest również określane jako niebieska laguna. W pobliżu kościoła często spotyka się młoda para w towarzystwie gości, którzy wybrali to miejsce na wesele. Nie ulega wątpliwości, że ta przygoda romansu jest bardzo lubiana. Często w tym kościele odbywa się chrzczenie dzieci.

Extreme

Ale z dala od ślubów przyciągają turystów do Cape Greco. Cypr jest rajem dla ekstremistów. Aby uzyskać adrenalinę i bezprecedensową skrajność zdesperowanych turystów, skakanie do wody z klifu z wysokości 8 metrów jest bardzo popularne. Ale większość, która nigdy nie znalazła odwagi, aby wskoczyć do wody, po prostu spogląda na dzielnych. Po lewej stronie przylądka, na samym dole, na wysokości 2 metrów znajduje się małe urwisko, z których kobiety zazwyczaj skaczą lub początkujący, którzy nie odważy się na wysoką wysokość. Nie jest to jednak rozrywka dla tych skrajnych ludzi, ale nadal wolą skoczyć z najwyższego punktu klifu, pokazując swą odwagę i odwagę innym.

Dno morskie jest bardzo skaliste, wiele osób podczas skoku nosi buty do pływania, aby zmniejszyć ból z powodu uderzeń stóp na wodę. Jest łagodne zejście dla ludzi, którzy nie chcą wskoczyć do wody, ale chcą pływać i cieszyć się relaksem nad wodą na dzikiej plaży, podziwiając lokalną przyrodę.

Park Cape Greco

Krokusy, a także różne typy storczyków, w tym rzadkie gatunki, rosną w parku narodowym "Capo Greco". Park zajmuje ogromne terytorium i oferuje turystom różnego rodzaju rozrywkę i rozrywkę, od spacerów po malowniczych miejscach do nurkowania. W parku znajdują się ścieżki turystyczne, wzdłuż których można spacery, wspinać się po przylądku lub jeździć konno lub rowerem, rozkoszując się wspaniałą otaczającą przyrodą. W parku jest taras widokowy i obszar piknikowy, co sprawia, że reszta parku jest przyjemna, komfortowa i niezapomniany.

Ciekawe fakty

Oczywiście, niedociągnięcia, z którymi turyści muszą stawić się nie są bez. Jedyne jest znalezienie latarni, która jest otoczona ogrodzeniem i zamyka przejście do najbardziej malowniczego miejsca. Jest stacja brytyjskiej bazy wojskowej. Znajduje się na samej krawędzi urwiska, a stamtąd otwiera przepięknie piękny widok. Ale nawet jeśli zamkniesz oczy, możesz spędzić wspaniały czas na przylądku, bo jest wiele arbours i sklepów, gdzie można się ukryć przed słońcem i odpocząć od długich spacerów.

Legenda o potworze jest kolejnym ciekawym punktem, który dodaje do tego specjalną barwę i przyciąga turystów. Uważa się, że ta legenda pochodzi od starożytnych mitów i według niego potwór żyje w wodzie, a mieszkańcy kochają go nazwać "przyjaznym potworem".

Przez park przechodzi drogę Afrodyty, w tym miejscu w parku są specjalne znaki.

Cape Greco dla ekstremalnych

Morskie jaskinie, położone na Cape Greco, są ulubionymi miejscami, które przyciągają tak wielu ludzi. Z białego kościoła Agioi Anargyroi do jaskiń około 5 minut jazdy samochodem lub quadem. Na pierwszy rzut oka krajobraz jest dość nudny, bez cech i zupełnego braku roślinności. Ale trzeba tylko zbliżyć się do przepaści, a przed oczami skromny krajobraz zmienia się w oszałamiający widok.

Również na przylądku można zobaczyć wiele jaskiń, które zadziwiają z faktem, że są tworzone przez naturę, ale patrząc na nich możesz pomyśleć, że jest to praca najbardziej utalentowanego architekta. W pobliżu jaskiń znajduje się niepowtarzalna skała, która wisi nad morzem, mieszkańcy nazywają to "mostem miłośników". Ta skała wygląda jak łuk, ale wyjątkowość jest taka, że pojawiła się ona z fal fali, które dosłownie ją wywiercało. W związku z niebezpieczeństwem zniszczenia, przejście na kamienny most jest zabronione. Ale dla miłośników ekstremalnych sportów, oczywiście, jeden gatunek nie wystarczy. Są przyciągani do możliwości skoków do ogromnej wysokości w otchłań morza, wielu z nich ćwiczy skoki w stylu "swobodnego upadku".

Recenzje miejsca: Cape Greco

Jakie są opinie na temat peleryny Greco pozostawione przez tych, którzy odwiedzili to? Turyści świętują bezprecedensowe piękno przyrody, mnóstwo kwiatów i możliwość odpoczynku po spacerze. Imponujące turysty chodzą na jachty w pobliżu jaskiń i krystalicznie czystą, niebieską wodę morską, co pozostawia niezapomniane wrażenie relaksu. Podróżni świętują niezwykłe zachody zachodu słońca i świtu, które można spotkać przy nabrzeżu.

Turyści i fotografowie amatorscy znaleźli miejsce na ich kreatywność tutaj przecież takie piękno powinny być nadal poszukiwane. Łuk w morzu, różnorodność roślinności i niezwykły krajobraz sprawiają, że zdjęcia są wyjątkowe i przyjemne do oglądania.

Negatywne informacje zwrotne dotyczące Cape Greco po prostu nie istnieją. To niesamowite miejsce, które nie jest równe. Warto odwiedzić Cape Greco. Współrzędne według nawigatora: 34 ° 57 '50. 4 "N 34 ° 04 '04,5" E.