720 Shares 1860 views

Oznaki i objawy zapalenia trzustki, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Sposoby leczenia zapalenia trzustki

Zapalenie trzustki – jest to zapalenie trzustki, która odgrywa ważną rolę w trawieniu. Statystyki wskazują, że ta diagnoza jest skierowana ośmiu mężczyzn i jedna na cztery kobiety. Zagrożone są osoby starsze, a nadwagę. Objawy zapalenia trzustki u mężczyzn zwykle występują częściej w postaci przewlekłej, oraz słabej połowie człowieka często rozwija się ostre rodzaj choroby. Publikacja przeznaczone do specyfiki choroby i metody leczenia.


Co to jest zapalenie trzustki

Objawy i leczenie choroby są opisane poniżej. Struktura soku trawiennym, który identyfikuje żelaza zawierają enzymy i wodorowęglanów. Przechodzą one przez małą rurkę zwany przewodu trzustkowego i łączy się do jelita cienkiego. Enzymy pomagają w rozkładzie białek i tłuszczów do cząsteczek, które mogą być absorbowane przez krew. Wodorowęglan neutralizuje kwasowość soku żołądkowego. Wytwarza pokarmowego hormonów glukagon i insulina wprowadzanych do krwi, kontrola poziomu cukru we krwi. Do enzymów trzustkowych łączy żółci – ciecz, która wypływa z wątroby do pęcherzyka, a także pozwala na trawienie pokarmu. Poniżej formy, w której objawi trzustki choroby, objawów chorobowych.

Normalnie, enzymy nie stają się aktywne do czasu jeszcze nie przejść do jelita cienkiego. Ale gdy zaczynają atakować stanu zapalnego i uszkodzenia tkanek trzustki że ich produkcji. Soki trawienne są uwięzione i zaczynają trawić bardzo żelazo. I trzustki występuje, jest to ostre lub przewlekłe. Każda z tych form może prowadzić do powikłań, takich jak rozwój zakażenia, krwawienia i trwałego uszkodzenia tkanek. Ostre zapalenie trzustki, objawów i leczenia tej postaci choroby są opisane poniżej.

Ostre i przewlekłe zapalenie trzustki

Ostre zapalenie trzustki rozpoczyna się wkrótce po uszkodzenia gruczołu. Drgawki są najczęściej towarzyszy ból zamazane, ale 20% z nich są bardzo poważne. Trwają one przez krótki okres czasu, po którym ciało powraca do stanu normalnego. Atak trzustki, objawy, leczenie, z których są opisane poniżej, może być skomplikowany charakter. Następnie musimy natychmiastowej hospitalizacji.

Przewlekłe zapalenie trzustki, objawów i leczenia, które są różne w różnych osób, rozpoczyna się jako ostry, z atakami, i jeśli żelazo poważnie ograniczona i nie może powrócić do stanu pierwotnego tkanek, przy czym schorzeniem biegiem czasu staje się przewlekły. Zapalenie jednocześnie nie przechodzi, ale najczęstszą przyczyną aktów nadmiernego picia przez kilka lat, chorób genetycznych, mukowiscydoza, autoimmunologicznych problemów.

objawy

Ostre zapalenie trzustki, objawy i leczenie jest omówione w tym artykule, zazwyczaj rozpoczyna się stopniowe zwiększanie lub silny ból w nadbrzuszu. Może to być łatwe w uprawie i po posiłku. Zdarza się również, że ból nie opuszcza człowieka w ciągu kilku dni, pacjent wygląda i czuje się chory i potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej.

Co można zaobserwować objawy zapalenia trzustki:

 • wymioty i nudności;
 • bolesny obrzęk brzucha;
 • szybki impuls;
 • gorączka.

Takie objawy zapalenia trzustki występuje częściej u kobiet. Dlatego, jeśli masz ostry ból w nadbrzuszu, wymioty, a tam była suchość w jamie ustnej, czkawka, to jest bardzo prawdopodobne, może wskazywać, że trzustka zaczyna się proces zapalny. Zespół ostrej niewydolności trzustki powoduje odwodnienie i niskie ciśnienie krwi może przejść serce, płuca czy nerki. Takie objawy zapalenia trzustki u mężczyzn i kobiet są często takie same. Krwawienie trzustki prowadzi do wstrząsu i śmierci często.

Szczególnie niebezpieczne zaostrzenie zapalenia trzustki, jej objawy mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji. Postać przewlekła jest wiele podobieństw z ostrymi objawami typu, ale dodatkowo mogą zawierać biegunka, oleiste stolce i utratę masy ciała.

diagnostyka

Objawy zapalenia trzustki, objawy opisano powyżej, a także choroba jest zdiagnozowana? Po rozmowie i dokładnym zbadaniu lekarz przepisuje badania krwi, które pomagają w diagnozowaniu choroby. W przypadku ostrego zapalenia trzustki krew zawiera więcej niż trzy razy w porównaniu z normą amylazy i lipazy. Zmiany w strukturze może również odnosić się do takich związków jak glukoza, sód, potas, magnez, wapń i wodorowęglan. Po ataku ustępuje, a ludzka kondycja poprawia się, krew jest zwykle wróciło do normy.

Rozpoznanie zapalenia trzustki jest często trudne ze względu na głębokie położenie trzustki, dlatego konieczne jest przeprowadzenie innych badań, które obejmują:

 • Brzucha ultradźwiękowej, które są wysyłane w kierunku fal gruczołu przez przenośne urządzenia ruchome w żołądku. Są one widoczne przez organy i stworzyć obraz na ekranie. Jeśli obecny w kamieniach pęcherzyka żółciowego, które mogą powodować zapalenie trzustki, fale dźwiękowe zostanie odbite od nich, wskazując na ekranie ich usytuowanie;
 • tomografia komputerowa, metoda ta tworzy trójwymiarowe obrazy narządów, przy użyciu można go również zobaczyć stopień uszkodzenia trzustki;
 • Ultrasonografia endoskopowa jest również nazywany cholangiopankreatografię i pozwala odkryć naturę raka i ewentualnego uszkodzenia kamieni w woreczku żółciowym. Podczas procedury, najpierw znieczulono w aerozolu do gardła, a następnie przez przełyk i żołądek do jelita endoskopu jest wprowadzany – cienką rurkę z lampą;
 • MRI tworzy obrazy sekcyjne ciał po podaniu dożylnego środka barwiącego, który pozwala zobaczyć stan obszarze zagrożonym.

Przewlekłe zapalenie trzustki, zwłaszcza objawy zapalenia trzustki u samców, które opracowane przez długi czas z powodu alkoholu spożyciu, jest diagnozowana w taki sam sposób, jak ostry i jest często mylone z tej formy choroby. Diagnostyka różnicowa namacalnej pomocy można studiować historię chorób rodzinnych nawyków żywieniowych oraz fakt, że spożycie alkoholu przez pacjenta. Objawy choroby mogą rozwijać się bardzo szybko, to jest reaktywny trzustki.

Objawy i leczenie zapalenia trzustki zależy od przyczyny choroby.

Ale trzustki występuje nie tylko w populacji dorosłych. Jeśli zapalenie trzustki rozwija się u dzieci objawy mogą być spowodowane niedożywieniem, wrodzone wady rozwojowe układu pokarmowego, urazy, zatrucia pokarmowe, lub antybiotyków.

przyczyny

Powstawanie kamieni żółciowych i nadużywania alkoholu są dwie główne przyczyny zapalenia trzustki i stanowią 80-95% wszystkich przypadków. U mężczyzn najczęściej diagnozowane alkoholowy choroba – zapalenie trzustki. Najczęściej postać alkoholika choroby występuje u osób regularnie biorących alkoholu przez 5-7 lata. Często ludzie szukają pomocy medycznej w czasie, gdy choroba miała przebieg przewlekły z okresowe zaostrzenia występujące podobne do objawów ostrego zapalenia trzustki.

Żółciowe mogą blokować przewodu trzustkowego, uniemożliwiając normalny ruch zwiększania wydzielania i ich nagromadzenie w organizmie. Objawy zapalenia trzustki u kobiet z tego powodu mogą powstać po 50 latach.

Pozostałe 10-15% przypadków może być spowodowane różnymi czynnikami:

 • leki;
 • ekspozycja na pewne substancje chemiczne;
 • szkody lub obrażenia;
 • choroby dziedziczne;
 • zakażenie;
 • zaburzenia jelit i trzustki;
 • wysoki poziom lipidów we krwi.

W przypadku ostrego zapalenia trzustki, 15%, powoduje nie są znane, a także 40% przewlekłej postaci choroby. To jest ostre zapalenie trzustki, objawy i leczenie choroby, czytaj dalej.

leczenie

Jeśli objawy są łagodne, to jest możliwe, aby zatrzymać postęp choroby przez zatrzymanie używania alkoholu, przechodząc na dietę płynną z potraw, takich jak zupy, bulion i puree. Unikaj środków przeciwbólowych, które mogą mieć niekorzystny wpływ na wątrobę, na przykład „acetaminofenu” Drugs „Tylenol”. Leczenie jest zawsze skierowany w łagodzeniu objawów i zapobiegając dalszemu pogorszeniu. Gdy poważne powikłania mogą wymagać transfuzji krwi lub zabiegu chirurgicznego.

Leczenie ostrego zapalenia trzustki

W przypadku tej postaci choroby wymaga hospitalizacji i antybiotyki. Pacjent nie może jeść przez kilka dni, aby umożliwić odpoczynek jelit. Wybór metody leczenia zależy od nasilenia ataku. Jeśli nie ma powikłań, leczenie koncentruje się na łagodzeniu objawów i przywrócenie funkcji trzustki. Dla pacjentów doświadczających problemów z połykiem, stosowane leki i płyny dożylne.

W razie potrzeby, lekarz określa leków na ból i nudności, antybiotyki w obecności zakażenia. Niektórzy ludzie muszą zestawienie sondę nosowo-żołądkową, w którym cienka, elastyczna rurka jest wkładana do żołądka i jelit w celu usunięcia nadmiaru soku i zapewnić podawanie. Jeśli atak jest długa, roztwory odżywcze podaje się za pomocą zakraplacza. Przy odpowiednim leczeniu ostrego zapalenia trzustki jest przezwyciężenie w ciągu kilku dni.

W trakcie i po zaostrzenia wolno pić alkoholu, tłustych i paleniem tytoniu. Po uwolnieniu, należy przeprowadzić badania w celu oceny stanu organizmu. Objawy zapalenia trzustki, ostre tworzą objawów omawianych poprzednio.

ERPHG

Przezskórne transhepatic cholangiografii stosuje się zarówno w ostrym i przewlekłym zapaleniu trzustki. Gdy jest to stosowane specjalistycznego sprzętu do kontroli trzustki, pęcherzyka żółciowego i kanałów, jak również do leczenia powikłań – kamienie żółciowe, zwężenie lub zablokowanie przepływu i nagromadzenie płynu. C może być wykonywane za pomocą urządzenia:

 • sfinkterotomia, przy czym poprzez endoskop w kanale robi małe nacięcie w celu umożliwienia wypływu płynu;
 • usuwanie kamieni żółciowych;
 • Ustawienie stent rozszerza prześwit kanału;
 • balon dylatacja.

Ludzie, którzy przechodzą zabiegi z ERPHG mają małe ryzyko powikłań, takich jak infekcje, perforacja jelit, krwawienie wewnętrzne. Takie problemy są często u pacjentów z ostrym i nawrotowego zapalenia trzustki. Ważne jest po zabiegu, aby zwracać uwagę na objawy, takie jak ból brzucha, trudności w połykaniu, wymioty, dyskomfort w klatce piersiowej i gardle, i natychmiast zgłosić je do lekarza.

Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki

W tej formie terapii choroby skupia się na łagodzeniu bólu i zapobiec dalszemu pogorszeniu, a także maksymalne odzyskanie zdolności organizmu do przyjmowania i trawienia pokarmu. W ciężkiej dostępności zaostrzeń i powikłań może wymagać hospitalizacji. Posiłki powinny zawierać małą ilość tłuszczu i wysoki poziom węglowodanów, które polecane mniejsze i częstsze posiłki pomaga zapobiegać rozwojowi poważnych konsekwencji dla trzustki. Jeżeli A problemów przetwórstwa spożywczego, wyznaczonych przez preparatów enzymatycznych do podawania doustnego, które przyczyniają się do trawienia pokarmu. Osoby z rozpoznaniem przewlekłego zapalenia trzustki zaleca się przestać pić alkohol. Jeśli trzustka nie wytwarzają wystarczającej ilości insuliny i regulacji poziomu glukozy we krwi jest uszkodzony, może wymagać wstrzyknięcia substancji.

Naturalne leczenie zapalenia trzustki i suplementach

Istnieje wiele różnych ziół i suplementów, które mogą łagodzić objawy przewlekłego zapalenia trzustki. Naturalne leczenie ma pewną przewagę, co jest, że ryzyko efektów ubocznych jest zredukowana praktycznie do zera. Bez leczenia, przepisane przez lekarza, oczywiście, nie może zrobić, ale aby wzmocnić skuteczność leczenia i może przyspieszyć powrót do zdrowia z pomocą niektórych naturalnych preparatów ziołowych. Wymieniamy najważniejsze z nich.

ekstrakt mniszka lekarskiego, który stymuluje produkcję żółci. Roślina może być również traktowana jako herbata, konieczne jest, aby korzystać z żółte kwiaty do dojrzewania owoców.

Ekstrakt z ostropestu plamistego, promowanie wątroby detoksykacji lub, innymi słowy, jego oczyszczanie z toksyn. Krzemionka jest obecny w roślinie, pomaga odbudować tkankę uszkodzoną przez stan zapalny. Z tego przepisu można wziąć łyżeczkę mleka nasion ostu, przykryć je wrzącą wodą i zaparzać przez 2-3 godzin lub podejmowania środków w postaci nalewki alkoholowej.

Soja pomaga regulować poziom cukru we krwi. Można użyć fasoli w surowej postaci, mleka sojowego. Kurkumę zawiera związek, który ma właściwości zmniejszania nasilenia zapalenia trzustki. Możesz dodać ten przypraw w potrawach lub suplementy oparte na tym produkcie. Jednak osoby cierpiące na hipoglikemię, nie zaleca się stosowania tego narzędzia w dużych ilościach.

Korzenia goryczki uważany jest za bardzo skuteczny naturalny środek w leczeniu zapalenia trzustki, ponieważ zawiera w jego skład i glikozydów alkaloidów. Składniki te pomagają złagodzić ból i zmniejszyć stan zapalny. Zapoznaj się z roślin powinny być w formie herbaty, po prostu przez gotowanie dwie łyżki rozdrobnionych korzeni w litrze wody. Smak tego wywaru jest trochę gorzki, więc można dodać sok z pomarańczy lub cytryny w nim. Istotne jest to, że aby takie narzędzie nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i osób cierpiących na choroby żołądka i ciśnienia tętniczego.

recutita Rumianek ma właściwości uspokajające i przynosi ulgę wyczuwalny z zapaleniem trzustki. Najważniejszymi składnikami roślin w związku z tym – jest kumaryny, kwasów roślinnych, glikozydy oraz pochodne salicylany. Pić rumianku i użyć olejku z zakładu jako aromaterapii.

Oliva czosnek, mające właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Oliwa z oliwek pomaga niszczą wolne rodniki w organizmie, które tylko zwiększają objawy zapalenia trzustki u mężczyzn i kobiet. Dodaj olej do sałatek i używać go do gotowania innych potraw.

Również przydatna dla witamin trzustki, które trzeba podjąć wszechstronne i lecytyna, wspomaga przyswajanie tłuszczu. Lekarz może również przepisać pałeczki kwasu mlekowego, na przykład, oznacza „acidophiline”, który powraca do normalnej mikroflory w jelitach. Dla wielu, stosowanie dodatków na podstawie tych związków pomaga pozbyć się bolesnych objawów choroby. Ale nie wierz im siebie, lepiej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Jest to konieczne w celu uniknięcia negatywnych interakcji z lekami na receptę.

Leczący lekarz może zalecić multiwitaminy z przeciwutleniaczy, takich jak witamina A, E, C i B, witamin, składników mineralnych, pierwiastków śladowych, zwłaszcza wapń, magnez, selen i cynk. Ponadto, aby zoptymalizować działanie układu odpornościowego i zmniejszenia stanu zapalnego przyczynia omega-3, kwasy tłuszczowe, które w wielkich ilościach znajdujących się w olej lniany i olej rybny. Każdy z tych produktów jest dostępny w wygodnej formie kapsułek, które można kupić w niemal każdej drogerii.

Cechy żywności dla trzustki

Zapobiec atakom objawów zapalenia trzustki, można użyć specjalnego przestrzeganie diety i odrzucenie niektórych pokarmów. Oto kilka zasad dotyczących diety chorego.

Wybierz żywność o niskiej zawartości tłuszczu, pozwoli uniknąć kolejnych zaostrzeń i ataków. Dzienne spożycie tłuszczu nie powinna przekraczać 30-35 gramów. Musisz zrezygnować z produktów smażonych i fast foodów, ponieważ zawierają dużo szkodliwych Tran-szhirov i kwasów tłuszczowych. Dla takich produktów spożywczych obejmują pączki, frytki, ciastka, krakersy, ciastka i ciasta. Zaleca się, aby nie używać margaryny, masła i oleje: oliwa, siemię lniane, słonecznik, kukurydza.

Jeść chude białko, ale również pozwala kontrolować stan zapalny. Wybór źródeł białka, takich jak ryby, drób, fasola, produkty sojowe, ale czerwone mięso jest pożądane, aby zrezygnować. Ominąć tłuszczowe produkty mleczne – sery, lody, mleko, śmietanę. Jaja, zwłaszcza żółtka, również nie zaleca się stosować, ale można zrobić omlet z białek. Jest to przydatne do gotowania na parze, jak kolacji mogą być gotowane brokuły i kawałek piersi kurczaka, z napojami do wyboru szklankę soku pomidorowego lub beztłuszczowe jogurty. Na obiad można ugotować wszystkie rodzaje buliony, takich jak warzywa i chude mięso, sałatki, przyprawione oliwą z oliwek. Wyrobów piekarniczych, wybierz chleba pełnoziarnistego chleba z dodatkami zbóż, spróbuj usunąć z diety białe pieczywo, słodkie wypieki, takie jak ciasta, babeczki i serniki.

Zawierać w diecie węglowodanów złożonych. Jedz owoce i warzywa, które są bogate w przeciwutleniacze, takie jak wiśnie, wiśnia, pomidory, papryka, borówki i żurawiny. Jeść więcej zielonych i liściastych warzyw – kapusta, szpinak, sałata, ponieważ zawierają one dużą ilość przydatnych żelaza trzustki i witaminy z grupy B. niezwykłe źródło kompleks, czy wolno, węglowodany są uważane za produkty pełnoziarniste: owsianka, proso, jęczmień perłowy, brązowy ryż. Ograniczyć spożycie rafinowanych i przetworzonych produktów spożywczych i żywności o wysokiej zawartości skrobi: makaron, białe pieczywo, cukier, herbatniki, ryż biały i krakersy.

Unikać ostrych przypraw, alkoholu, kofeiny, ponieważ silnie stymulują funkcjonowanie trzustki, zwiększenie obciążenia na nią i powodując jej zmęczenia, a nawet zapalenia. Należy zrezygnować z produktów powodujących wzdęcia, jak również w celu sprawdzenia menu na obecność ewentualnych alergeny, na przykład, konserwanty, gluten, suplementy chemicznego. Nie zaleca się nadużywania słonych pokarmów i mięs, a także różnego rodzaju przekąski, takie jak krakersy, chipsy, i suszone ryby.

Zapalenie trzustki u kotów

Objawy, leczenie choroby jest częściowo podobne do tych u ludzi. Lekarz weterynarii wybiera odpowiednie leki, dawki i sposoby. Koty mogą również pochodzić zapalenie trzustki, zaostrzenie objawów – utrata apetytu i utrata masy ciała, letarg, obojętność na innych, biegunki i odwodnienia. Wymioty i bóle brzucha dla większości kotów nie są typowe dla tej choroby objawy te można zaobserwować tylko w 25% tych zwierząt.

W niektórych przypadkach, kotów zapalenie trzustki może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do poważnych powikłań, takich jak niewydolność oddechowa, bolesne zapalenie podskórnej tkanki tłuszczowej, patologii innych narządów. Jeśli zwierzę trzustki, objawy i leczenie, żywienie powinno być określone tylko przez specjalistę. Niestety, zapalenie trzustki u kotów jest bardzo częstą chorobą, więc staram się zwracać uwagę na zachowanie i stan zwierzęcia, tak aby można było dać mu opiekę weterynaryjną w odpowiednim czasie, kiedy potrzebne.