488 Shares 8020 views

Irga genialny – doskonały materiał dla krajobrazu

Planowanie i sadzenie bramkowe – odpowiedzialne zadanie. W przeszłości, praktyczny w domu każdy metr ziemi na terenie przylegającym do domu posadzone owoców i roślin jagodowych i warzyw. Właściciele nowoczesnych rezydencji nie wychodzą dekoracji witryny, umeblowane je zgodnie z zasadami projektowania krajobrazu. Ogród z kolorowych kwietników i alpejskich slajdy, wszelkiego rodzaju altaną i basenem w harmonii z domu mieszkalnego i budynków gospodarczych. I, oczywiście, nie możemy tu zrobić bez zabezpieczenia.


Irga genialny – krzew, często wykorzystywane do ogród dekoracji. Dekoracyjny wygląd, trwałość i odporność tej rośliny przyniosły mu popularność wśród ogrodników i projektantów. Dvuhmetrovye gałęzie mają rozprzestrzeniania krzew błyszczące ciemnozielone liście owalne. Wiosna krzew zdobią małe jasnoróżowe kwiaty. A owoce dojrzewają w ciemnoniebieski jesienią, prawie czarny kolor. W tym czasie, liście mają jasny kolor czerwony. Owoce irga genialny wieku czterech lat.

Ten flora jest dość skromny. Ma niską żyzność gleby. Dowolna kompozycja gleby korzystne dla normalnego rozwoju tej liściastych krzewów. Jednak korzystne są podczas sadzenia żyznych gleb o dobrych właściwościach drenażowych. Krzew ma wielką jakość Hardy. Irga znakomity odporny na mróz i jednocześnie nie boi wysokich temperatur i suszy. Ale krzewów ozdobnych negatywnie reaguje na silne stojącej wody.

Roślina – po prostu wybawieniem dla projektantów krajobrazu. Krzew przycinanie i łatwo tolerować przeszczep. Doświadczeni ogrodnicy i profesjonalne krajobrazowych użyć go do utworzenia żywopłotów, tworząc różnego rodzaju kształtów. Na żywo zielone rzeźby z niego wyglądają fantastycznie.

Ze względu na trwałość irga genialny idealny do dekoracji nie tylko ogrodów. Służy do krajobrazu miejskich ulic, placów i parków. Gazowe zanieczyszczenia i niekorzystne warunki „betonowej dżungli” nie będzie zakłócać normalnego wzrostu i rozwoju w bawełnę. On nie traci efekt dekoracyjny, a po obcięciu przez długi czas zachowuje swój kształt, jeśli są prawidłowo leczeni. Dlatego w miastach jak żywopłoty można znaleźć irga genialny.

Sadzenie i pielęgnacja krzewów nie przyniesie wiele kłopotów. cień tolerancyjny roślin. Może być sadzone na terenach otwartych, w zacienionych miejscach.

irga genialny sadzenia zależy od stanu jego korony. Zazwyczaj tego typu sadzi się w odległości od 0,5 do 2 metrów. Bush głębokości docelowej z 50 centymetrów. Krzesła są wypełnione ziemią ogrodową dodając kompostu, torfu i piasku. Należy zachować ostrożność tak, że szyjka zakładu znajdował się na poziomie gruntu. Krzew posadzone dobry balsam. Późniejsze podlewanie powinno być umiarkowane.

Irga znakomity nawóz mineralny karmione wczesną wiosną. Zapewni to normalny wzrost roślin. W tym samym czasie, przed pęknięciem pączek i ustawiania jest przeprowadzane, a tworzenie krzewu korony.

Propagowane irga genialny na wiele sposobów. Metoda nasion jest dość czasochłonne, więc główną metodą jest wegetatywny. Dla niego korzystać zielone sadzonki i zrazy. Irga zaszczepiony również na innych roślinach. Sadzonki mogą być wykonywane w różnych momentach. Jednak najbardziej korzystna będzie środku lata. Materiał sadzenie traktować pobudzające wzrost korzeni, posadzone w naczyniu. Stosowane gleby torfowe, miesza się z piaskiem. Aby utworzyć szklarni pokrytych folią pojemniku. Pielęgnacja sadzonek jest regularna umiarkowana wilgotność i wentylacja.

Powielanie krzewów arkusz odkłady – najbardziej niezawodny i prosty sposób. Blisko dobrze uformowanych dorosłych roślin są gotowe miejsce, które będzie ukorzenianie pędów. Wykopali małą platformę i dodać torfu i piasku. W tym momencie, na głębokości 10 cm kroplami szczepów z krzewów. Do niezawodnego mocowania Mocuje się metalowy wspornik. Szczepy Wiosna będzie gotowy do przeszczepu.

W irga czterdzieści podgatunki. Każdy z nich ma swoje własne cechy. Ale wszyscy są zjednoczeni przez spryt i prostotę, z powodu którego rośliny te są uważane za doskonały materiał dla krajobrazu.