478 Shares 2281 views

Pokrycie: Grubość rozmiarów arkuszy, rodzaje oznaczenie

Trwałe, lekkie i niedrogie tarasów, który nazywany jest również blacha trapezowa, znalazł powszechne dziś i zyskał popularność wśród wielu konsumentów. Korzystanie z aktywnego materiału, możliwe jest, aby zbudować garaż, magazyn lub sklep. Pokrycie ma wiele odmian, z jednym z nich, zawsze można oblitsevat ściana, budować bariery lub ogrodzenia, a także łatwe do zbudowania dachu.

Jednakże duża siła i spryt – to nie jedyne cechy, dla których konieczne byłoby, aby wybrać materiał. Po tym wszystkim, jest on po prostu być przenośne, a po przyjeździe będzie można na kilka godzin w celu wzmocnienia arkusza za pomocą śrub samogwintujących.

Główne rodzaje

Profilowana, którego grubość może być różna, nie jest cechą charakterystyczną wszystkich profilu gatunków. Mówimy o okładce, które mogą być proste lub polimerowe. Zwykłą powłoką należy rozumieć warstwę ocynkowanej.

Nawet w trakcie produkcji, materiał może być pokryty dekoracyjną i trwałej powłoki polimerowej. Biorąc pod uwagę różnorodność profili, można zauważyć, że ma jego głębokość, kształt i szerokość. Cechy te określenia wytrzymałości i sztywności arkusza, co pozwala na blachę stalową stosowania w dziedzinie budownictwa.

Warto pamiętać, że tektura falista, grubość i rozmiar arkusza , które zostaną wymienione poniżej, produkowane przez jego norm przez każdego producenta. Oznacza to, że te cechy mogą się różnić.

Docelowy profil C8

Taki arkusz ma pofałdowaną powierzchnię i ma mniejszą wytrzymałość w porównaniu z profilami opisanych poniżej. Materiał może być galwanizowana, albo powlekane. W sprzedaży są obrazy najczęściej brązowy, wiśnia, biały, niebieski lub ciemnozielone.

Gdy dach jest wystarczająco duże nachylenie, materiał ten może być stosowany do wyposażenia dachu. Stosuje się go bardziej jako okładziny ścian i przy budowie ogrodzeń. Profilowana C8 może być stosowany do pokryć dachowych, jeśli to ma ciągły płatew. Użyj jako materiał może stanowić element konstrukcyjny do budowy tymczasowych struktur i budynków, które są szybkie technologia budowy.

Pokrycie to może być odpowiedzialne dachowych gdy powłoki cynkowej. Kupując blachy stalowej falistej, można umieścić go w konstrukcji ramy. Barwione z blachy ocynkowanej warstwa ochronna może być stosowany do budowy panelu i struktur otaczających. Pozostałe obszary zastosowań to:

 • Ogrodzenia metalowe;
 • Konstrukcja ściany oblicowanie;
 • Ściany blachy;
 • prefabrykowane panele warstwowe;
 • elementów kompozytowych konstrukcji warstwowych ścian, ścianek działowych, sufitów o właściwościach przeciwpożarowych.

Jeśli chodzi o ogrodzenia, należy zakupić profilowaną C8, który ma powłokę cynku chroniony polimeru.

Wymiary i charakterystyka falistej C8

Profilowana, których grubość może zmieniać się w zakresie od 0,5 do 0,7 mm i szerokości 1200 mm. Jeśli chodzi o długość, to zmienia się od 0,5 do 12 m. Szerokość arkusza robocza wynosi 1150 mm, a wysokość profilu wynosi 8 mm. Etap profil odpowiednik 115 mm i masie 1 m2 arkusza wynosi 4,5 kg. Jest to ważne, jeśli grubość wynosi 0,5 mm. O grubości od 0,7 mm do 1 m2 ważyła 6,17 kg.

Wyznaczenie profilu C10

Profilowana grubości, które będą wymienione poniżej, mogą być znakowane C10. W tym przypadku jest to falistej blachy, która ma zmniejszoną wytrzymałość. Pofałdowanie ma kształt trapezu i środki barwiące i warstwa wierzchnia są takie same jak w poprzednim przypadku.

Ten typ profilowanego arkusza wykorzystywanego do urządzenia dachowych o dużym kącie nachylenia. Nałożyć materiał może być do budowy ogrodzeń, nadaje się do tworzenia prefabrykowanych budynków, budynki gospodarcze i stoi budynków. Stosowany do produkcji blachy stalowej części łożyska, przegrody z płyt warstwowych, które chronią budynki przed ogniem.

Minimalna grubość tektury C10 wynosi 0,4 mm. materiały czynne stosowane w regeneracji dachowe, w którym skrzynka ułożone o skoku 0,8 m. Patrz C10 może być również jako element konstrukcyjny do budowy konstrukcji stalowych dla różnych celów.

Wymiary i charakterystyki blachy trapezowej C10

Profilowane ocynkowanej o grubości 0,5 mm, – jest wartością średnią. Maksymalna grubość parametr wynosi 0,8 mm. W odniesieniu do długości arkusza, to zmienia się od 0,5 do 12 m, a całkowita szerokość robocza równa blachy 1150 a 1100 mm. Wysokość profilu wysokości 10 mm, a odległość pomiędzy profilami jest równa 115 mm. Metr kwadratowy grubości arkuszy 0,5; 0,6; 0,7; 0,8 waży 4,6; 5,83; 6,33; 7,64 kg.

Wyznaczenie profilu C18

Ta tektura falista, grubość, których typy są opisane w artykule ma postać karbowaną lub żeberkowaną materiału. Ma małą grubość, która pozwala ciąć i wiercić to jest dość proste. Rodzaje i kolory powłoki polimerowej podobnej do tych z wyżej wymienionych profilach. Efekt dekoracyjny jest dość wysoki, więc C18 jest powszechne w regeneracji ogrodzeń i płotów. Odpowiednie dachu blacha trapezowa, które wcześniej określone listwy w odstępach 40 cm lub mniej. dodatkowe obszary zastosowania:

 • wyłożone sufity;
 • dekoracji ściany;
 • wznoszenie konstrukcji panelu;
 • przegród budowlanych.

Przy użyciu blachy profilowanej na dachu tarasów rampy musi wynosić 25 ° lub mniej.

Wielkość i charakterystyka C18 Profil

Ten odeskowania pokrycia dachowe, którego rozmiary wzdłuż granicy długości stanowi od 0,5 do 12 m, a grubość od 0,4 do 0,8 mm. Całkowite i działa szerokość arkusza wynosi 1023 do 1000 mm. Wysokość profilu wynosi 18 mm. Przy obliczaniu obciążenia dachu może wymagać parametrów takich jak gramatura metr kwadratowy. Gdy grubość blachy wynosi 0,5; 0,6; 0,7; 0,8, ciężar na metr kwadratowy 5,18; 5,57; 7,13 i 8,11 kg.

Wyznaczenie profilu C21

Grubość falistego pokrycia dachowego C21 pozostaje taka sama jak w poprzednim przypadku. Ten materiał falisty arkusz, która to powierzchnia może mieć postać żeber lub trapezowy. Płótno jest zabezpieczony przed korozją:

 • pryzmat;
 • poliester;
 • poliuretan;
 • puralom.

Znaleziono jego rozprzestrzeniania C21 do pokrywania dachów z listwami, elementy, które są usuwane za pomocą 80 cm lub mniej. W porównaniu do poprzednich profili należy marka trapezowej blachy C21 służy do okładziny i konstrukcji budynków, ogrodzeniach, budynkach i budowlach gospodarskich. Materiał ma wysoką wytrzymałość i jest wszechstronny, co jest prawdą w porównaniu z poprzednimi profilami.

są obszary zastosowania:

 • struktury osnowy;
 • i ochronę struktury tarczy;
 • konstrukcje ścienne;
 • Ściany zewnętrzne budynków według rodzaju małych pawilonów handlowych, pomieszczeń gospodarczych i garaży;
 • Elementy prefabrykowane płyty warstwowe.

Wymiary C21 profilu blachy

Grubość arkusza wspomniano powyżej, długość jest taka sama i wynosi od 0,5 do 12 m. Całkowita szerokość roboczą i arkusz są 1051 do 1000 mm. Wysokość profilu wynosi 21 mm, a odległość pomiędzy profilami jest równa 100 mm. O grubości 0,5; 0,7; 0,8 mm, masę na metr kwadratowy 5,14; 7,13; 8,11 kg.

Odmiany z blachy o grubości 2 mm o techniki wytwarzania, wysokość i kształt profilu, a także jako materiał

Profilowane 2 mm jest produkowany przez jedną z dwóch technologii:

 • walcowanie na zimno;
 • walcowane na gorąco ze stali.

W pierwszym przypadku P 52146-2003 norm krajowych, natomiast w drugim – P 52246-2004. Jest to możliwe do sklasyfikowania materiału nawet na wysokości profilu. Ten parametr zmieni, który określa pieczęć i granicy w ilości od 10 do 114 mm. Dopuszczalny błąd wytwarzania ilości w zakresie od 1 do 2,5 mm.

Jeśli kupisz kartę z wyższym wąż flexi, otrzymasz materiał o wysokiej sztywności, które mogą być wykorzystane do budowy konstrukcji nośnych. Podzielony blachy stalowej o grubości 2 mm i może być następnie kształtowany profil, mogą to być:

 • falisty;
 • prostokątnym;
 • kwadrat;
 • trapezowej.

W produkcji cienkiej blachy można stosować gorąco ocynkowana, aluminium powlekane, krzemowo-zabezpieczony elektrolitycznego cynkowania. Tego rodzaju tektury falistej wykonane z zwiniętej stali, która jest chroniona przez warstwę polimeru.

Odmiany z ryglem w zależności od typu powłoki ochronnej

Większość ze znanych powłok stosowane w celu ochrony Blachy można podzielić na dwie grupy: cynk lub aluzynk powlekane, a kompozycje polimerowe powłoki. Najprostszym ochronny substrat jest cynk. Zrobiła gorący sposób. Sugeruje to, że arkusz jest zanurzone w stopionym cynku, uzyskując utworzenie warstwy o grubości od 25 do 30 mikronów.

Z substancjami agresywnymi chroni powłokę alyumotsinkovym. Jest bardziej odporna, zwany także GALVALUME. W ramach tych trzech składników: cynk, aluminium i krzemu. To ostatnie jest wymagane do komunikacji z pierwszych dwóch metali. Blachy trapezoidalne z aluminiowo-cynkową związku stosowanego w celu ochrony tych obszarów miasta, które mają wiele ruchliwych autostrad. Takie odpowiednie materiały dla dachów domów nad morzem lub w obszarze przemysłowym.

Wreszcie, mała

I profilowane znalazł powszechne w budownictwie indywidualnym i przemysłowym z wielu powodów. Wśród nich należy podkreślić: trwałość, łatwość montażu, odporność na korozję, łatwość transportu i nowoczesnym wzornictwem.

Jeżeli porównanie z gładkiej blachy o tej samej grubości, profilowane bazowa zapewnienia większej wytrzymałości na zginanie, która wynosi często 3,5 tony. Zamontować kształcie arkusza do skrzyni lub poszczególnych części budynków za pomocą wkrętów samogwintujących. Płyty są odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne i korozję, rozciągających się ich żywotność.