785 Shares 3617 views

Podstawowe zasady postępowania i obowiązki pieszego na drodze. Prawa i obowiązki pieszych

Od wczesnego dzieciństwa, rodzice wpoić swoim dzieciom podstawowych zasad zachowania się na drodze, jak mówią, kiedy można przejść przez ulicę, ale kiedy nie można powiedzieć, że najważniejszą rzeczą na drodze – to jest opieka, nie wierci. Badanie przepisów ruchu drogowego (SDA) przeprowadza się niekiedy w postaci gry: quiz z pytaniami w przedszkolu, książek edukacyjnych i rysunków, a nawet modeli sygnalizacja świetlna lalek – wszystko to pomaga dziecku zapamiętać podstawowe informacje, co jest prawdopodobne, aby być w stanie uratować mu życie.


Chociaż większość SDA niepokoju, a kierowca, który prowadzi samochód bez właściwego zachowania pieszych podczas przekraczania jezdni, zasady te nie miałoby sensu. Ich aktualizacje (co roku występują rzadko – kilka razy w roku), więc na większe zaufanie do ich bezpieczeństwa powinno być monitorowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kim są piesi?

Będzie to prawdą, że obejmują one wszystkich ludzi, którzy podróżują na piechotę. Jeżeli osoba spacery wzdłuż boku drogi i popycha rower obok niego – był dla pieszych. Jeśli ma ona zatrzymana, usiadłem na pojeździe i poszedł – tak stało się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu, w tym przypadku rowerzysta.

Piesi rozpoznawane osób podróżujących na wózkach lub na rolkach. A także prowadząc blisko motorower. Dlatego też, to wszystko będzie przydatna znać prawa i obowiązki pieszych.

Nie ma znaczenia, czy masz z jakiejkolwiek formy transportu – tak długo, jak idziesz na piechotę, jesteś dla pieszych. Oto przykład. Nawet jeśli kierowca autobusu wyjdzie z niego, aby dostać się do najbliższego sklepu i kupić wodę do picia, a następnie, gdy będzie ona stanąć na nogi, to będą rozpatrywane dla pieszych. Co wynika z tego? Fakt, że wszystkie ogólne obowiązki pieszych będą miały zastosowanie do niego, jak również.

Jak zachowywać się na drodze?

Rodzice powinni wyjaśnić ich dzieci we wczesnym wieku, tych zasad. Aby dowiedzieć się, jak zachowywać się na jezdni z innymi użytkownikami dróg, konieczne jest, aby spojrzeć w zbiorach SDA. Odpowiedzialności pieszy nie są opisane w oddzielnym podziału rozdział dogodnie akapitach. Konieczne jest organizowanie informacji i zapamiętywania. Ale wiele będzie zaskoczony, zacząłem je czytać. W rzeczywistości wszystkie te informacje, większość już wie od dzieciństwa.

Jeśli zorganizować pieszych obowiązków, krótko i jasno je wyartykułować, można podzielić je wszystkie do następujących grup:

– zasady zachowania podczas przejścia jezdni;

– zasad postępowania z drogi;

– zasady zachowania się na drodze w ciemności.

Co powinien wiedzieć pieszych?

Jezdnia – nie jest to miejsce do gier i lekkomyślnego zachowania. Znajomość swoich obowiązków i ich zgodności pozwoli zaufanie pasażerów zachowywać się na ulicy.

Wymienione obowiązki pieszego na drodze:

– jeśli nie ma chodnika lub drogi dla pieszych, konieczne jest, aby przenieść się na uboczu podczas ruchu;

– drogi krzyżowej jedyną osobą potrzebną do przejścia lub „zebra”, jeśli nie są one – wolno przekroczyć jezdnię na skrzyżowaniach na linii chodniku lub krawężnika;

– jeśli nie są kontrolowane przejście ma się pojawić na drodze pieszy może dopiero po upewnieniu się o ich bezpieczeństwo, że obok nie szybko jadącego samochodu i nie będzie miał czasu, zanim będzie on prowadzić pojazd, i tak dalej.

Jak zachowywać się jak piesi w nocy?

Istnieją pewne obowiązki dla pieszych w nocy. Ta wiedza jest zwykle ignorowane, zważywszy zbędnych formalności. Jednak zasady ruchu pieszego na jezdni w nocy nie jest przypadkowo wyciągnąć. Większość wypadków drogowych zdarzyć się tylko w nocy. Sylwetka pieszego widać wyraźnie, że może sprowokować kierowcę, aby błąd krytyczny.

Obowiązki pieszych podczas przechodzenia przez ulicę w nocy, gdy odnoszą się do obecności jakiegokolwiek przedmiotu z odbijających światło (odblaskowe) elementów: paski na koszuli lub marynarki, koszuli, na przykład. Kierowca nigdy proglyadit takiego pieszego, nawet jeśli będzie on stanąć w cieniu. Obecnie istnieje wiele sklepów, gotowy, aby pomóc ludziom w tym pytaniu: co tylko obiekty z elementami odblaskowymi nie są tam, aby sprzedać!

Jak wyjść z transportu publicznego?

Są to prawa i obowiązki pieszych gdy opuszczające transportu publicznego. Muszą wiedzieć każdy. Człowiek, będąc na przystanku też musi zrozumieć swoje prawa i obowiązki, które są określone w regulaminie. Obowiązki pieszego podczas zjazdu z transportu są tak, aby pozostawić go tylko wtedy, gdy w pełni otworzyć drzwiczki. Nie spiesz się, nie naciskać, nie wyskoczyć z samochodu, gdy tylko drzwi tylko lekko otwarte. Nie poprosić kierowcę, aby zatrzymać się w żadnym określonym miejscu. Jest to ważne nie tylko ze względu na fakt, że dla takiego przystanku sam kierowca może dostać grzywnę. Takie wymagania wynikają z faktu, że pasażer może wpaść pod koła pojazdu, którego kierowca innego w tej sytuacji zupełnie nie spodziewałem swój przyjazd w niewłaściwym miejscu z autobusu i nie miał czasu, aby spowolnić.

Jak przejść przez ulicę po wyjściu z autobusu?

Kiedy bezpiecznie mógł wydostać się z pojazdu, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na metody przekraczania jezdni. Jeśli podróżujesz autobusem lub wózku, konieczne jest, aby przejść przez ulicę za nim, a nie przed. samochody Jazda szlak powinien zobaczyć swój zamiar przejść przez ulicę.

Jeśli drogi krzyżowej przed pieszym będzie kierowcę autobusu po przejechaniu samochodu nie byłby w stanie w czasie, aby zobaczyć go i zatrzymać. Może to doprowadzić do wypadku.

Jest również niepożądany zgromadzenie ludzi na przystanku autobusowym. Dotyczy to zwłaszcza godzinach porannych i wieczornych, gdy większość prac jest długa. Istnieje niebezpieczeństwo, że z powodu ścisku niektórych pieszych może być wepchnięty do jezdni. Jeśli kierowca pojazdu nie mają czasu na reakcję i reorganizacji, sytuacja zakończy się niepowodzeniem.

Częste błędy pieszych

Dość często piesi zaniedbywać swoich obowiązków, a tym samym narażania rozkaz ruchu. Ale co najważniejsze – włożyli swoje życie na niebezpieczeństwo. Dość często ludzie naruszają jedną z podstawowych zasad prawa ruchu – przejść przez ulicę tylko na zielone światło. Z powodu pośpiechu lub po prostu niechęć do stania w zimnej dodatkową minutę, aż do sygnalizacji świetlnej nie zmienia koloru sygnału, biegną w poprzek drogi, nie widząc w tym samym czasie, oparzenia światła. To jest nie do przyjęcia.

Drugim, równie poważnym błędem, że piesi – węzła drogowego w niewłaściwym miejscu. Samochody muszą zwalniać, brakuje uruchomiony przez człowieka jezdni, ale gdyby coś się stało, a winę za spowodowanie wypadku leży w całości na pieszego.

zagrożenie pieszych

Zasady ruchu pieszych są skonstruowane w taki sposób, że może zarówno on, jak i kierowców samochodów czuć się komfortowo. Ponieważ zostaną one uwzględnione w dobrze naoliwionej maszynie ruchu, gdzie wszyscy uczestnicy znają swoje miejsce i porusza się płynnie i pewnie. Ale, niestety, zdarza się sytuację odwrotną, gdy nie jest to naruszenie przepisów ruchu drogowego, a ryzyko dla człowieka może przenosić nawet specjalny przejściowy „zebra”.

Na świecie ta część nawierzchni drogi jest jednym z najbezpieczniejszych dla pieszych. Ale w Rosji, nie jest to niestety przypadek. Większość wypadków i oddziaływanie na ludzi jest właśnie „zebra” z powodu niezdolności kierowców i pieszych, aby zachowywać się racjonalnie.

Obowiązki pieszych są tak, aby nie zapomnieć: „zebra” – część drogi, na którym jazda samochodem, czasem z dużą prędkością. Przed włączeniem jezdnię, trzeba się rozejrzeć. Rzeczywiście, może się zdarzyć, że nie zauważając szybki samochód wyścigowy, zacząć przechodzić przez jezdnię, a kierowca nie hamulec.

Stepping jedną nogą na „zebra” pieszego powinno przestać. W ten sposób będzie on wykazać zamiar przejść przez ulicę, a kierowcy samochodów będą mogli hamulca w czasie, niech przejdzie.

znaki drogowe, aby pomóc pieszych

Wśród wielu znaków drogowych, są te, które mogą znacznie ułatwić życie. Jest to również obowiązkiem pieszego – je znać na pamięć.

Raz na dziwnym skrzyżowaniu, każda osoba patrzy na przejście dla pieszych znak: człowiek idzie na „zebra” w białym trójkątem na niebieskim tle. To pokazuje lokalizacje dopuszczone do drogi krzyżowej.

Przekreślonego mężczyzna w czerwonym kółku może tylko oznaczać, że przejście jest surowo zabronione, gdyż może to spowodować zagrożenie dla życia (zbyt zajęty ruch na ulicy, na przykład).

Znak przejścia podziemnego (mężczyzna schodzi po schodach) – również bardzo przydatne. Jeśli teren nieznany, ale widać ten symbol, nie można się martwić o tym, jak przejść na drugą stronę ulicy.

Przystanki transportu są również oznaczone znakami drogowymi: autobus, trolejbus lub tramwajem w niebieskim prostokącie. Widząc taki symbol, można zatrzymać i poczekać na następny przewoźnika.

dzieci edukacja SDA

Jak wspomniano powyżej, dziecko otrzymuje podstawową wiedzę z przepisów ruchu drogowego w przedszkolu lub szkole podstawowej. Ale rodzice i jego przykład muszą wykazywać umiejętności poprawnego dziecku przejście przez ulicę.

To smutne, aby zobaczyć, jak matka chwyciła rękę syna, przecina ulicę na czerwonym świetle. Nie wolno nam zapominać, że jezdnia – to nie jest plac zabaw dla naszych dzieci. Należy nauczyć ich, że aby zaszczepić zasady zachowania się na drodze i zapamiętać je.

Tak więc, główne obowiązki są określone w przepisach o ruchu pieszych. Muszą być przestrzegane przez wszystkich, bez wyjątku, a należy pamiętać, że to ma wpływ nie tylko wygodę, ale czasami życie.