589 Shares 2137 views

Tłumaczenie pdf do innych formatów

Początkowo Format PDF został stworzony w celu reprezentowania standardowe produkty drukowane w formie elektronicznej. Było to konieczne, ponieważ tłumaczenie rozpoczął erę całych produktów drukarskich do komputera. Teraz, w tym formacie często przechowywane książki lub inne pliki, które nie wymagają edycji.


Jednak często zdarza się (szczególnie często z problemem napotykanych przez studentów i uczniów), że w przygotowaniu wszelkich prac niezbędnych do korzystania z materiałów z tej książki. Jeśli jest to mały fragment, jest całkiem możliwe i ręcznego wybierania numeru. A co zrobić, jeśli chcesz wydrukować 5 lub 10 stron. Oczywiście, można wydrukować tekst – nie jest opcją. W takich momentach, a ludzie zaczynają się znaleźć sposób, przez który może być realizowany pdf tłumaczenia w bardziej wygodnym formacie.

Bardziej wygodne w tym przypadku jest formacie Microsoft Word (DOC lub DOCX) lub w formacie jpg. Translacja z PDF jpg może być wykonywane ręcznie przez wprowadzanie zrzut ekranu odciąć żądany udział, a następnie wprowadzenie go do dokumentu. Oczywiście, ta opcja nie jest również odpowiednia dla dużych ilościach jako zaskrinit więcej strona tekst będzie trudne. Jeśli mówimy o tłumaczeniu w słowa, to nie możemy zrobić bez dodatkowego oprogramowania. W tym przypadku, możesz wybrać jedną z dwóch najbardziej popularnych programów: ABBYY FinReader lub Solid Converter PDF.

Zacznijmy ABBYY FinReader. Za pomocą tego programu bardzo łatwo przetłumaczyć z PDF do DOC, ponieważ jej główną funkcją jest OCR (OCP). Wystarczy, aby otworzyć go w pliku pdf i włączyć funkcję OCR. W prawej części ekranu pojawi się z treścią strony, podobny do pliku OCR, które można zrobić. W tym oknie można następnie skopiować tekst w dokumencie, lub bezpośrednio umożliwiają konwersję do pliku DOC. Druga metoda jest bardziej wygodne, jeśli trzeba przetwarzać, na przykład, całą książkę.

Solid Converter PDF – jest to kolejna nie mniej popularny i łatwy w użyciu program, który pozwala konwertować pdf do doc. Wielu użytkowników wybiera właśnie ją, ponieważ ma kilka zalet w stosunku do tego samego FaynRiderom. Po pierwsze, za pomocą można go przeprowadzić transfer plików jest nie tylko w formacie doc, ale również w innych formatach Microsoft Office (tabela – do Excela, bazy danych lub formy – w dostępie). Po drugie, różne znaki wodne mogą być dodawane do dokumentu. Do takich postaci są ustalone standardy (projekt próbki et al.). Można również dodawać i własnych. Funkcja ta pomaga chronić pewnych typów plików przed nieautoryzowanym kopiowaniem, ale również zapewnia dostępność specjalnymi oznaczeniami na wydrukowanym dokumencie.

Dzięki tej aplikacji możliwe jest przeniesienie pdf do innych formatów, a do tego trzeba bardzo niewiele czasu – mniej niż minutę. Można sformatować kilka stron, a nie cały dokument lub dodawanie stron znaków wodnych. Tłumaczenie pdf do innych formatów, a dokładniej czas potrwa, zależy głównie od wielkości pliku.

Teraz, gdy wiesz, jak przenieść pdf do zwykłego tekstu, będziesz w stanie szybko zrealizować pdf treści i wybrać z niej niezbędne materiały do dalszego użytku w ich pracy.