744 Shares 1288 views

Ślady alkoholi może pomóc w rozwiązywaniu przestępstw

Naukowcy sugerują, że ślady perfum może pomóc rozwiązać organy ścigania przestępstw. Naukowcy odkryli, że składniki chemiczne zapachu mogą być przenoszone z jednej osoby na drugą przez ubranie, nawet jeśli kontakt jest bardzo krótki. Następny ten zapach pozostaje na ubrania na kilka dni, mimo że zmniejsza się z upływem czasu. Zespół naukowców twierdzą, że ich praca jest proof-of-zasady, co sugeruje, że duchy mogą być wykorzystane jako materiał dowodowy.


publikacja badań

Naukowcy opublikowali swoją pracę w czasopiśmie „Science & Justice”. Twierdzą oni, że analiza perfumy mogą być użytecznym narzędziem w przypadkach, gdy istnieje ścisły kontakt fizyczny, taki jak przez molestowanie seksualne.

Główny naukowiec Simon Gergely z University College w Londynie, powiedział: „Spodziewaliśmy się, że analiza śladów zapachowych ma ogromny potencjał, jak wiele osób z nich korzystać. W rzeczywistości około 90% kobiet i 60% mężczyzn z nich korzystać na bieżąco. "

Chociaż istnieje wiele badań w dziedzinie kryminalistyki – na przykład analiza włókien lub pozostałości proszku po wypaleniu – do tej pory nie przeprowadzono żadnych badań dotyczących przenoszenia duchów.

Wyniki pracy naukowców

Perfumy są wykonane z wielu różnych składników chemicznych, które łącznie mają unikalną zapach. Naukowcy pracowali z męskim zapachu. Okazało się, że niektóre z tych elementów są łatwo przenoszone z jednego do innego kawałka bawełny.

Gdy dwa kawałki materiału były ściskane przez minutę, przenosi się do drugiej tkaniny 15 44 składników chemicznych. Gdy czas kontaktu zwiększono do 10 minut, w innych tkankach przeszedł przez 18 elementów.

Jak ważny jest czas

Naukowcy monitorowano także wpływa na czas transportu związków lotnych.

Stwierdzili oni, że jeśli po 5 minutach po jej spryskane zapach, wycisnąć ściereczkę do drugiego przez 10 minut, a następnie będzie go 24 z 44 składników zapachowych. Jeśli zapach spryskuje 6 godzin temu, na innych tkanek w kontakcie przeniesionego do 12 komponentów, a tydzień później wciąż można odnaleźć ślady sześciu składników lotnych.

Dr Ruth Morgan, dyrektor Ośrodka Kryminologii, powiedział, że naukowcy Dzięki temu badaniu eksperymentalnym mogli pokazać, że duchy mogą być przenoszone do innych tkanek, a to jest możliwe, aby dokładnie określić, kiedy to się stało.

Jak używać perfum odtworzyć miejsce zbrodni

W przyszłości może okazać się sytuacje, w których będzie to kontakt między dwojgiem ludzi, ale ta metoda pozwala dowiedzieć się, jaki rodzaj kontaktu doszło i kiedy to było.

Jednak naukowcy twierdzą, że takie dowody powinny być zbierane bardzo szybko po tym jak się przestępstwa, ponieważ opóźnienie może ograniczyć swoją przydatność. Oznacza to, że stosowanie ślady perfum nie zawsze jest to możliwe ze względu na zbrodnie często stał się znany kilka dni po ich popełnienia. Ponadto jest mało prawdopodobne, że zostaną one wykorzystane tylko zapach do rozwiązania sprawy.

Kolejne duchy nie może być jedynym dowodem przestępstwa. Naukowcy nadzieję, że dowód będzie stosowany w kompleksie, a także analizy DNA, na przykład, albo odcisków. A w połączeniu z innymi formami dowodów będzie budować bardzo przekonujący obraz.

Naukowcy twierdzą, że jest to niezbędne do wykonywania więcej pracy w celu oceny właściwego wykorzystania perfum sądowej realistyczne rekonstrukcje.