658 Shares 8393 views

Heterotroficznych – to dla organizmu?

Posiłki – rodzaj procesu, w którym organizm otrzymuje odpowiednią energię i składniki odżywcze dla metabolizmu komórkowego, naprawy i wzrostu.


Heterotrofy: ogólna charakterystyka

Heterotroficznych organizmów – tych, które wykorzystują organiczne źródła pożywienia. Nie mogą tworzyć związki organiczne z materiału nieorganicznego, tak jak to odbywa się w procesie foto lub chemosynteza autotrofów (zielone rośliny i niektóre prokariotów). Dlatego przeżycia opisywanych organizmów zależy od aktywności autotrofów.

Należy zauważyć, że heterotrofy – człowiek, zwierzęta, grzyby i rośliny i mikroorganizmy, które nie są w stanie foto- lub chemosynteza. Należy stwierdzić, że istnieje pewien typ bakterii, które wykorzystują energię światła w celu utworzenia własne substancje organiczne. To fotogeterotrofy.

Heterotrofy dostać jedzenie na różne sposoby. Ale nie są ograniczone do trzech procesów (ługowania, absorpcję i), w których złożone kompleksy molekularne są cięte na prostsze i absorbowane przez tkanki z późniejszego wykorzystania do potrzeb organizmu.

Klasyfikacja cudzożywne

Wszystkie z nich są podzielone na 2 grupy – Konsumenci i rozkładające. Te ostatnie są końcowe ogniwo łańcucha żywnościowego, zdolne do przekształcania związków organicznych na substancji mineralnej. Konsumentami są takie organizmy, które są gotowe do użycia związków organicznych, które tworzą się w trakcie trwania autotrofów bez ich ostatecznej konwersji do pozostałości mineralnych.

Ponadto są heterotrofy – to roztoczy lub pasożyty. Roztocza podawania związków organicznych martwych organizmów. To, że większość zwierząt, drożdży, pleśni i grzybów shlyapkovye, jak również bakterie, które powodują fermentację i gnicie.

Pasożyty żerują na związkach organicznych organizmów żywych. Są to niektóre pierwotniaki pasożytnicze robaki moskitów i kleszczy. Grupa ta obejmuje wirusy, bakterie, rośliny, heterotrofów pasożytnicze (np jemioły) i grzyby pasożytów.

Zasilacze organizmów heterotroficznych

Przez naturę heterotrofów energetycznych są bardzo zróżnicowane. Tak więc, istnieje również roślinożerne lub gatunków mięsożernych, pasożytów i drapieżników organizmy zużywają żywności w postaci włókien roślinnych lub ciał martwych zwierząt, a także postacie, które są wykorzystywane dla jego zasilania rozpuszczonych substancji organicznych.

Jeśli mówimy o rodzajach heterotroficznych odżywiania, należy wspomnieć postać holozoic. Taka dieta jest ogólnie charakterystyczne dla zwierzęcia i obejmuje następujące etapy:

  • Przechwytywanie jedzenia i połykania.
  • Trawienie. Polega ona na rozszczepienie cząsteczek organicznych do mniejszych cząstek, które łatwo rozpuszczają się w wodzie. Należy zauważyć, że przechodzi najpierw mechanicznego rozdrabniania żywności (na przykład, zębów), a następnie przez działanie specyficznych enzymów trawiennych (trawienia chemicznego).
  • Ssania. Składników odżywczych lub bezpośrednio spadnie do tkanki lub do krwi, a następnie z prądu w różnych narządach.
  • Asymilacja (asymilacja). Jest wykorzystanie składników odżywczych.
  • Wydalanie – usuwanie ostateczną wymianę i niestrawione produkty żywnościowe.

Organizmy-saprotrophs

Jak już wspomniano, że organizmy, które żywią się martwych pozostałości organiczne są nazywane roztocza. Trawienie emitują odpowiednie enzymy i wchłonąć substancję utworzoną w wyniku takiej substancji trawienia. Grzyby – heterotrofów, będące przedmiotem saprofitycznych rodzaju żywności – to jest, na przykład, drożdży i grzybów Mucor, Rhizppus. Znajdują się one w pożywce hodowlanej i wydzielają enzymy i cienkie i rozgałęzione grzybni zapewnia znaczną absorpcję powierzchniową. Tak więc, poziom glukozy jest procesem oddechowego i zapewnienia energii grzybów, który stosuje się do reakcji metabolicznych. Muszę powiedzieć, że wiele bakterii są również saprofitami.

Należy zauważyć, że wiele związków, które tworzą się przez moc roztoczy nie wchłania się przez nie. Te substancje dostaną się do środowiska, a następnie mogą być wykorzystane przez rośliny. Dlatego aktywność saprofityczny odgrywa ważną rolę w obiegu materii.

Koncepcja symbiozie

Określenie „symbioza” został wprowadzony przez naukowców De Bari, który zauważył, że to stowarzyszenie lub ścisły związek między organizmami różnych gatunków.

Tak, istnieje heterotroficznych bakterii, które żyją w przewodzie pokarmowym zwierząt roślinożernych zhuynyh. Są one w stanie trawić celulozę, jedzeniu. Te mikroorganizmy mogą przetrwać w beztlenowej fermentacji i przycięcia celulozy prostszych związków zwierzęta gospodarze mogą niezależnie trawienia i asymilacji. Innym przykładem może być nazywany symbiotyczne brodawek korzeniowych roślin i bakterii z rodzaju Rhizobium.

Jeśli mówimy o współistnieniu różnych organizmów, konieczne jest, aby wspomnieć zjawiska pasożytnictwa. Jeśli jest to jeden z tych (pasożyta) korzyści z tego współżycia, a drugi w tym samym czasie – tylko szkoda (właściciel). Tak więc, w tym przypadku, pasożyt wytwarza oprócz kto mieszka, nie tylko składniki odżywcze, ale również staje się dla niego schronienie.

Pasożyty, które żyją na zewnętrznej powierzchni gospodarza są nazywane ektopasożytów (pchły, roztocza lub pijawki). Są one nie tylko pasożytniczy tryb życia. Wewnętrzna są bezwzględnym. Cechuje się występowaniem pasożytnicza (które, na przykład, świni tasiemce, Plasmodium lub motylica wątrobowa).

Podsumowując, można stwierdzić, że heterotrofy – jest niezwykle szeroka grupa istot żywych, które oddziałują nie tylko ze sobą, ale również w stanie wpływać na inne organizmy.