642 Shares 6684 views

Policja ZSRR, jak to było

10 listopada 1917 podczas rewolucyjnych wydarzeń Ludowego Komisariatu Spraw Wewnętrznych wydał dekret w sprawie utworzenia milicji robotniczej.


Headwaters

Koncepcja milicji pojawił się w 1903 roku w programie partii bolszewickiej, aw marcu 1917 roku, po dojściu do władzy Rządu Tymczasowego zajął miejsce carskiej policji policji. Byli zwykłych robotników, że dzień stał na ławce, a wieczorem z karabinów wyszli na ulice, aby utrzymać porządek.

Nawet V. I. Lenin mówił o potrzebie stworzenia „milicja ludowa”, co oznaczało, kompletne uzbrojenie ludu.

Początkowo policja ZSRR

W rzeczywistości praca policji prowadzone Czerwonej Gwardii Rewolucyjnej. Rząd sobie sprawę, że rozkaz trzymać w kraju powinny być oddzielnym ciało. W sierpniu 1918 roku zdecydowano się na stworzenie policji. To nowe ciało trwało cały okres sowiecki.

Policja stała robotników i chłopów, i nie mogą być osoby w wieku poniżej 23 lat.

Królewskie władze policyjne po prostu reorganizacji, ponieważ w słowach F. Z. Dzerzhinskogo, nowi ludzie nie mogą nic dobrego w starych organów ścigania przynieść. Ale ta ideologia został zignorowany przez władze, policja i radziecki z tamtym czasie składała się z amatorów.

Burzliwa historia porewolucyjnej okresie policja została napisana krwią. Na wiosnę 1918 roku pierwsze policjantów zginęło w walce z bandytami.

Pierwsze broni, które uzbrojone nowy nakaz zatrzymania, był Mauser i rewolwer. Mauser – znany potężną broń, która stara się wykorzystać do blisko 50-tych ubiegłego wieku.

MOORE

05 października 1918, władze wydał postanowienie w sprawie utworzenia wydziałów do walki z przestępczością. Moskwa szpiegostwo Karny pod caratu został przekształcony MOORE – Moskwa Departamentu Śledczego karnego.

„Murovtsev” nosili specjalne odznaki na klapy kurtki – Sierp i „oczy Moore” – wszystko oko. W przeciwieństwie do resortowych wydanych przez pewien czas.

Głównym celem było zniszczenie pracowników MUR zbrojnych gangów, która liczyła około 30 w samej Moskwie.

Forma i tytuły

Początkowo o insygniów zewnętrznego nie są szczególnie myślał. Policjanci poszedł w cywilnym ubraniu i nosili tylko czerwone bandaże na dłoniach. W 1923 roku przybył do wprowadzenia form. Chodzenie sowiecką milicję, że czas miał czarne mundury i konia – ciemny niebieski. Nowa Insignia prawie co roku pojawiła. Zmiany kolorów dziurek, czynić znaki i ich konfigurację.

W 1931 roku, forma sowieckiego policjanta zszarzało. Tytuły w dniach ostatnich strażników prawa i porządku nie tylko pozycje.

Wraz z pojawieniem się w szeregach armii w 1936 i tytuł pochodził z policją. Poza sierżantów i poruczników, jeszcze pojawił się dyrektor policji – najważniejsze tytuły. W 1943 i paski na ramię, a głównym różnicą był kolor niebieski zostały wprowadzone znaki.

W 1947 roku zmieniła mundury cięte i pojawił się na czerwono. W wierszu dla dzieci Sergeya Mihalkova wuj Stepan obrazowo przedstawia policjanta, który stoi na straży.

13 stycznia 1962 Związek Radziecki zaszokował historię policjanta bohater, który stał na swoim stanowisku, uratował kobietę i dziecko z pijanym bandyta. Sam rejon Wasilij Petushkov został śmiertelnie ranny i został odznaczony pośmiertnie tytuł bohatera.

Policja ZSRR i kobiety

W szeregach policji sowieckiej kobieta pojawiła się w 1919 roku. Wiele sprawiedliwszy płeć pracy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ale w czasie pokoju, prawie jedna czwarta pracowników z powodzeniem łączyć ramiączka z spódnicy.

W rzeczywistości, kobiety w sytuacjach krytycznych nie są gorsze niż mężczyźni. Ponadto, charakterystyka psychologii uczynić z nich cenne członków organów wewnętrznych.

Słynny pisarz Aleksandra Marinina służył w sowieckiej policji od 20 lat zajmuje się analizą przestępstw. Stał się on najbardziej znany emerytowany podpułkownik, napisał serię powieści detektywistycznych o codziennym życiu pracowników wnętrz.

szkolenie

Aby rozwiązać problemy ze szkoleniem, władze otworzył policję szkolnych. Policja Związek Radziecki stał się bardziej profesjonalny, dzięki stałych szkół i kursów doskonalenia kwalifikacji dzielnicy i strażników. Aby dostać się do organów śledczych, był absolwentem Wyższej Szkoły Policji.

Pozytywny wizerunek policjanta

Od połowy lat 60-tych, rząd konsekwentnie podnosi prestiż policji w oczach społeczeństwa. Media i twórczy inteligencja ciężko pracowali, aby stworzyć pozytywny bohater – radziecki policjanta. Policja ZSRR stał się bardzo popularny wśród ludzi, dzięki fascynującym filmie.

Od 1962 roku, oficjalnie weszła na wakacje – Dnia Milicji w ZSRR. Data 10 listopada zauważono wcześniej, ale bardziej lokalnie. Na szczeblu państwowym w dniu policji pogratulował urzędników i najlepszych artystów z całego kraju.

Sowieccy ludzie wierzył i powtórzył frazę, która stała się skrzydlaty: „Nasza policja ma troski”.