403 Shares 7467 views

Ropiejące oczy kota, co robić? Dlaczego koty oczy jątrzyć

Koty zawsze były zwierzęta skromny i silny. Ale wieków hodowli i ich zawartość w domu te zwierzaki zrobił to samo czułe i bolesne, jak ludzie. Narządy szczególnie wrażliwe u kotów – Eye. Często są one podatne na uszkodzenia i zakażenia. Dlatego wielu właścicieli interesuje jeśli rozkłada się oko kota – co zrobić, aby jej pomóc?

W takim przypadku, zwierzę musi być traktowane

Czasami wybór płyn lub ropa pochodzić od zdrowego kota. Może pojawić się po długim śnie, niewłaściwej żywności lub alergii na środki chemiczne domowego lub perfum. Często jątrzyć oczy kot brytyjski z powodu cech strukturalnych twarzy i skrócić przewód rozdarcie. Jeśli ropa sporadycznie i po mycie odbywa się, to nic się martwić. Ale konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli zauważysz takie objawy:

 • Cat oczy i tert niespokojnych nóg;
 • zaczerwienione oczy lub mętny;
 • zwierzę odmawia jedzenia i ukrywa się w ciemnym miejscu;
 • kot lub gorączka zaczęła wymioty i biegunka;
 • ropa płynąca mocno i twarzy wokół oczu zawsze wilgotnych;
 • Powieki zwierzęce kij i pęcznieją;
 • z powodu wygaśnięcia trwałego ropa zaczęła się wydostać włosy na pysku.

Rozkłada się oko kota – co robić

Każdy właściciel powinien wiedzieć, jak mieć zwierzaka pierwszej pomocy. Rzeczywiście, wiele chorób oczu towarzyszy swędzenie lub ból i cierpienie zwierząt. Często kot nie może odkleić powieki ze względu na wydany ropą. Zadaniem mistrza w tym przypadku – delikatnie przemyć oczy zwierzaka. Aby to zrobić, wziąć ciepłą furatsilina rozwiązanie lub kwas borowy. Nadaje się jako wywar z rumianku, szałwi, ziele dziurawca, nagietka lub liści herbaty. Zwilżyć wacik i delikatnie wycisnąć ją na kociego oka. Pożądane jest, aby w tym czasie trzymane nikogo.

Jest możliwe, aby dokładnie, bez naciskania, usuwać ropę, przesuwając tampon od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Staraj się nie dotykać gałki ocznej, tak aby go nie zranić. Nie stosować do mycia kubków bawełny i bardzo gorącego roztworu. Starają się przeprowadzić procedurę, gdy kot jest bardzo podekscytowany i wyjął, w przeciwnym razie można ją zranić.

Zwierzę może być traktowany niezależnie

Czy zauważyliście, że rozkłada się w kociego oka. Co trzeba wiedzieć, aby pomóc zwierzęciu. Jeśli kot czuje się dobrze, stojaki ropa nie są zbyt wiele, a jego zachowanie nie uległo zmianie, możliwe jest, aby rozpocząć leczenie zwierzęcia samodzielnie. Kilka razy dziennie przemyć oczy kota i zakopać specjalne krople. Na przykład, jest to bardzo dobre „Tsiprovet”, które można kupić w aptece weterynaryjnej.

Jeśli ropienie nastąpiło na skutek uszkodzeń mechanicznych lub ciał obcych wpadające do oka, po umyciu kroplówki spróbować levometsitinovye kropelek lub „Iris”. Jeśli preparaty weterynaryjne nie okazało się możliwe stosowanie „Albucidum” lub 1% maść do oczu tetracykliny, leżącą pod dolną pokrywą, a następnie delikatnie masować oka.

Do mycia kot oko kupić specjalny płyn do pielęgnacji zwierząt. Najlepiej jest w leczeniu różnych chorób „Fitoelita”. Nie zapomnij o immunostymulujące preparatów i witamin, jak również zrównoważonej diety.

Ale jeśli długo ropiejące w kociego oka, leczenie powinno być przepisane przez lekarza. Jest to często warunek ten może być spowodowany różnymi zakaźnych lub wirusowych chorób lub urazów. Więc zanim leczenia, konieczne jest ustalenie przyczyny ropienie. A dopiero potem weterynarz przepisze leki przeciwbakteryjne często lub przeciwwirusowym.

Dlaczego koty oczy jątrzyć

 1. Najczęstszym powodem tego – zapalenie spojówek. On może mieć uczulenie lub wirusową pochodzenia i powstać z powodu zakażenia w uszkodzonym oku. W leczeniu łagodnej postaci można prać cat eye i specjalnych kropli. Ale jeśli gorączka lub ropą płynący mocno, powinny skonsultować się z lekarzem.
 2. Powikłaniem nieleczonej spojówek zapalenie powiek może lub rogówki. Ta błona śluzowa zapalenie oka, które, gdy odpowiednio traktowane powoduje utratę wzroku.
 3. Jak to często bywa ropiejące powodu kontuzji lub uzyskanie ciała obcego w oku kota. Dzieje się tak, gdy nieostrożnych gry i walki z innymi kotami. Poprzez bliznami skórę, a zwłaszcza błony śluzowej, zakażenia wnika szybko.
 4. Czy zwierzaki często jątrzyć oczy ze względu na reakcje alergiczne na chemii gospodarczej lub perfum właścicieli. Aby to może również spowodować nieprawidłowo dobrane lub pasza wprowadzeniu detergentów oczu.
 5. Czasami masz zwierzaka, a zauważysz, że kot kicha i jątrzyć oczy. Jest to powszechna choroba – zapalenie nosa i tchawicy, co wpływa na zwierzęta w psiarni, sklepów i rynków domowych.
 6. Ropienie oczu może być również spowodowane przez wspólne zakaźnych chorób wirusowych lub: opryszczka, chlamydia, mykoplazmozy lub toksoplazmozy. W tym przypadku, zapalenie oczu dołączył koty pogarszających się warunków, odmowa jedzenia i gorączkę.

Jakie leczenie jest przepisywany przez lekarza

Po weterynarii koniecznych testów przepisać leki, które leczą choroby, które jest spowodowane ropnia. Na przykład, bez usuwania przyczyny reakcji alergicznej jest bezużyteczny do przemyć oczy kota i kapie im będzie nadal pojawiają się ropa. A jeśli ropień jest spowodowane toksoplazmozy czy chlamydia, konieczne jest przeprowadzenie antybiotyk.

Do miejscowego leczenia najczęściej przepisywanych leków takie: „bary”, „Iris”, „Mizofen”, „Neokonyunktivet” lub „Anandina”. Przemywać oczy ropą może również specjalne rozwiązania, nabyte w aptece weterynaryjnej. Najlepiej jest użyć „Lakriminom” lub „Medkinosom”.

Jak chronić kota przed chorobami oczu

Choroby oczu są bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą one prowadzić do utraty wzroku. Wielu z nich są traktowane przez długi czas i wymagają częstego mycia i wkropleniu że nieprzyjemny kot i powodujące problemy dla gospodarzy. Dlatego łatwiej jest ich ostrzec. Aby to zrobić, wykonaj następujące diety zwierzęcia, przemyć oczy codziennych rozwiązań higienicznych i tylko przegotowaną wodę, przycinanie pazurów kota i grał z nią delikatnie, tak aby nie uszkodzić wzrok. Konieczne jest, aby wspierać system odpornościowy z witaminami i przeprowadzić odrobaczanie i czasu szczepień. Wtedy nie trzeba cierpieć na pytanie: rozkłada się oko kota – Co robić?