82 Shares 9585 views

W trosce o kociąt

Po raz pierwszy po wyglądzie kociąt urodzonych kot-mama próbuje od dłuższego czasu nie opuszcza swoich dzieci. Są w tej chwili nadal niewidomych i bardzo słaby. Ich powieki mocno, ale istnieją także przypadki narodzin kociąt z ich otwartymi oczami, że to patologia. Takie zwierzęta są ślepe.

W trosce o kociąt w pierwszych dniach życia spoczywa na kota. Ona je żywi i monitoruje ich toalety. W poszukiwaniu pożywienia kotka szturchnął w żołądku z kotem, próbując znaleźć sutek. Jednocześnie istnieje między kocięta zdrowej konkurencji – one odpychają, kopiąc nogami, ale natychmiast się uspokoić, kiedy zaczynają pić mleko. Złączka „absorbowane” przez 40-60 godzin.

Codziennie Kitten przytyć 10-20 g, a przez pierwszy tydzień każdego podwaja masę. U zdrowych kociąt zaczynają otwierać oczy na 8-10 dni. Początkowo są one niebieskie, ale po kilku tygodniach, zmienić kolor.

W trosce o kociąt w pierwszych dniach życia

Kocięta mają bardzo dobry węch i odróżnić ludzi, którzy się nimi opiekują, a jednocześnie „w ciemno”. Dzieci syczeć, czując, nowe zapachy, nawet jeśli pochodzą one z rąk osoby, która opiekowała się nimi. Od pierwszych dni życia wymaga kontaktu z kociąt, aby nauczyć je do niej. Jeśli nie, to w wieku 4-6 tygodni, oni „poszaleć” i będzie reagował na dotyk ludzkiej postawy ochronnej.

Obraz życia kotek zmienia się znacząco po on otwiera oczy i zaczyna widzieć. Jego oczy są bardzo delikatne i początkowo wrażliwy na jasne światło. Wkrótce staje się zabawny i ciekawski, zaczyna się wydostać ze swojej kryjówki, uwalniając pazury. Małe kocięta, opieki, która jest bardzo ważna w pierwszym miesiącu życia, nadal słaby i łatwo zimno, więc wskazane jest, aby umieścić je w pudełku wysokiej w miejscu, które jest zabezpieczone przed przeciągami.

Troska kot cały czas obserwując kociąt delikatnie mruczy coś „powie” im. Jeśli ona martwi się na każdą okazję, to przynosi dzieci i ukryć się w odosobnionym miejscu.

rozwój kociąt

rozwój kociąt następuje bardzo szybko. Na czwartym tygodniu życia oni uruchomić, grają ze sobą, są one cięte zęby.

Cat oglądanie małych dzieci i wstępnie wybiera specjalny „plac zabaw” dla nich. Niedoświadczona mama często nerwowy, ponieważ nie jest w stanie utrzymać kocięta w „domu” i koty dorosłe przeciągnięty sami młodzi w pokoju, że najbardziej lubisz.

Od pierwszych dni Kocięta „walka o przetrwanie”. Uczą się walczyć, sycząc na siebie. Ssać, mruczenie, wąchania i pusty – to wszystko sprawia, że kotka instynktownie. Pij mleko lub wodę z płytek można nauczyć się w macierzystym kota.

Podczas 4-5-letnich pierwszych tygodniach matka kociąt kotów lizanie uwolnienie, ale później, gdy jedzą własne, uczy kocięta zostać opróżnione w specjalnym miejscu.

W trosce o kociąt (1 miesiąc) jest ważna dla właściciela zwierząt. W tym okresie konieczne jest, aby przyzwyczaić je do łagodzenia się w przestrzeni. Do takich celów nadaje kotek małej płaskiej WC. Kilka tace należy umieścić w rogach.

Od 4 tygodnia powinien rozpocząć się zwabić kociąt. Aby to zrobić, dopasowanie kulki mięsa mielonego, które można zwilżyć w żółtku jaja. W trosce o kociąt trwa nawet kiedy mogą jeść samodzielnie. Powinni dodać witaminy i wapń w mleczarskiego paszy, na przemian to z jedzenia mięsa. Kocięta muszą być karmione do 6 razy dziennie. Jednocześnie, jeśli kot matka i jest jeszcze mleko, kocięta ssać go po zażyciu stałych pokarmów. Każdy kotek jest to konieczne w celu zapewnienia indywidualnego płyty pożywienia, ilość, która powinna wynosić około 10 cm.

Jeśli kociaki mają już więcej niż osiem tygodni, zaczynają grać bardziej impulsywnie, czasami walcząc i syczenie. Kot także uspokaja je, czyści bałaganu, a nawet może majstrować się z jednym z nich.

W trosce o kociąt nie będzie kompletna, jeśli nie ma być zaszczepiona. Tylko szczepienie może być przeniesiona do innego właściciela kociąt.

Kocięta są uważane za w pełni niezależny, gdy stają się dojrzałe płciowo.