533 Shares 1774 views

Standardowe Chihuahua: Opis i zdjęcia

Dziś chihuahua rasy staje się coraz bardziej popularne. Niedawno ludzie wybrali poważne psa, który może być zaufany z dobytkiem, ale nowoczesne systemy alarmowe stały się bardziej wiarygodne strażników. Jednak miło jest wrócić do domu, kiedy czekasz na kochającego stworzenia. W związku z tym, ludzie zaczęli szukać alternatywy. I zaczął tworzyć miniaturowy, która jest najlepsza dla aresztu domowego. Pewnie już domyślacie, mówię. Dziś mówimy o standardzie rasy Chihuahua. Słodka i delikatna istota stanie się zaufanym przyjacielem i towarzyszem.


Ulubieniec ekskluzywnych dziewcząt

Tak, kiedy to szczenięta rasy pojawiły się tylko w naszym kraju, to było. Kosztują drogie, a nabyć je tylko ze względu na prestiż. Ale dziś sytuacja się zmieniła. Standardowe Chihuahua ma zadowolić nawet w małych mieszkaniach, w których dana osoba nie może sobie pozwolić na większy zwierzaka. Wielki popyt skłoniły założycieli szkółkach zwrócić większą uwagę na hodowli tej rasy, co zwiększyło liczbę ofert i obniżonych cenach.

Dom i dusza

Wzorzec rasy chihuahua obejmuje nie tylko małych rozmiarów (największy mężczyzna nie przekracza 3 kg), ale cechy charakteru i temperament. Miłośnicy rasy zaznaczyć swoją niesamowitą zdolność do proszę i zaprzyjaźnić. Ten pies nie musi zachować szczególną ostrożność, skromny do warunków życia, nie jest łatwo wychowywać, nie jest łatwo nauczyć podstawowych komend.

Pomimo faktu, że średnia rasy Chihuahua pokazuje nam bardzo małe zwierzę, uwielbiają się bawić i biegać, nie poddawaj się na spacer ze swoim właścicielem. Oni nie doświadczają katastrofalny brak aktywności fizycznej, takiej jak Doberman w studio, jednak chodzić z nimi koniecznością.

Krótko o rasie

Przyjrzyjmy się teraz bliżej przyjrzeć, co powinno być Chihuahua. Średnia mężczyzna rasy sugeruje masy osiąga się 3 kg masy ciała kobiety – do 2,5 kg. mężczyźni wzrostu – od 18 do 23 cm, suki wzrostu -. 15 do 20 cm Kolor może być bardzo różne, począwszy od białego, a kończąc na czekoladzie. Ogromna liczba kolorów i odcieni.

I wiesz, że rasa ta pochodzi z Meksyku przez długi czas? Jednak dopiero w 2009 roku oficjalny standard został przyjęty. Od tego momentu rozpoczął się rozkwit popularności tych psów, zaczęli brać udział w wystawach. Standardowe Chihuahua (RCF) przyniósł swoich przedstawicieli do dziewiątego grupie miniaturowych psów i towarzyszy. Oni nie przechodzą testy wydajności, tylko kontrola zewnętrzna jest przeprowadzana dla nich.

Chihuahua mini

W rzeczywistości, rynek oferuje taką rzadkość. Mały problem chihuahua wyjątkowych przedstawicieli show-klasy i sprzedać za duże pieniądze. Istnieje również przekonanie, że standard rasy chihuahua mini różni się od typowych przedstawicieli. Ta legenda i cieszyć hodowców sprzedających miniaturowe rasy zwanej „kieszeń”. W rzeczywistości, nie ma różnicy między nimi, jak u ludzi, nie są wysokie, o dużej budowie, ale jest mało.

Standardowe Chihuahua mini i standardowe różnią się tylko w ich wielkości. Gdy psy masy od 0,5 do 1,5 kg, uważa miniaturowy od pół kilogram – standardowe. mini chihuahua Długość zaczyna się na 25 cm, a wysokość sięga maksymalnie 14 cm. Wszystko powyżej tych wskaźników pasuje do normalnych zasad. Ale jeśli pies waży mniej niż 0,5 kg lub więcej niż 3 kg, jest zdyskwalifikowany, to nie pasuje do wzorca rasy.

Dla tych, którzy chcą znaleźć się zdecydowanie najmniejszy przedstawiciel Chihuahua, konieczne jest, aby pamiętać, że jesteś zobowiązany do napotkać pewne problemy. Pierwszym z nich jest odżywianie. Maluch wymaga specjalnego karmienia, gdyż często nie jest w stanie jeść tyle, aby utrzymać swoją siłę. Drugi punkt – jest ciepło, maleńka istota potrzebuje ubrań. Wreszcie, średnia długość życia miniaturowe chihuahua mniejszej niż samych psów o normalnej wielkości.

Cel rasy

Jak wynika z opisu, który daje standard rasy Chihuahua. Opis pokazuje nasze małe i kochającej istoty, która nie jest w stanie być strażnik lub myśliwego. Ten towarzysz pies, który może być oczekiwanie na pracę i chętnie spotykają się, spędzić weekend z tobą i być szczęśliwym, aby uruchomić na spacer. Wielki przyjaciel dzieci. Jedyny niuans – małe dziecko może zranić szczeniaka, więc najlepiej jest poczekać trochę do jego nabycia. Przedszkolak może całkiem odpowiedzialnie dbać o psa.

Chihuahua nigdy zrobić użytecznej pracy, a jego zadaniem jest zaprzyjaźnić się z wami, do dekoracji domu i rozjaśnić swój wolny czas.

Koszt psa

Do niedawna były one dostępne nie dla wszystkich. Dzisiaj sytuacja się zmieniła. Oczywiście, istnieją szczenięta gwiezdne producenci, zwycięzcy wystaw, które są bardzo drogie. Jednakże, jeśli trzeba psa dla duszy, wystarczy wybrać odpowiedzialnego hodowcy. Przeciętnie ceny są następujące. Z rąk, można kupić szczeniaka za $ 150-200. To może być bez rodowodu lub z dowodu pochodzenia, ale jego rodzice nigdy nie uczestniczył w wystawach i nie są szacunkowe.

Jednak to nie ogranicza wartość Chihuahua. Standardowe wymiary rasy podaliśmy powyżej, każde szczenię Hodowla oceniana na nich. Gdyby urodziła się w dobrych rodziców, spełniać standardy, ale ma wady rozwojowe (wady zgryzu, wnętrostwo), najwyraźniej traci swoich rodaków. Ten pies klasa pet, a koszt szczeniaka zwykle od 300 $.

Brides-Class – piękne szczenięta, które mogą być zaangażowane w hodowli i wystaw, a następnie przejdź do zwycięzców i otrzymać tytuły w przypadku braku silnej konkurencji. Ich koszt – od $ 700. Wreszcie, istnieje klasa wystawa, są prawdziwymi gwiazdami, kto wygra wystawy do wystawy i zaufanie do podjęcia tytuł za tytułem. Ten pies w przyszłości będzie założycielem całej linii pięknych przedstawicieli rasy. Brak właściwego hodowcy nie będzie sprzedawać, ich wartość jest nie mniejsza niż $ 2000.

Konserwacja i pielęgnacja

Standardowe Chihuahua FCI zakłada minimalną złożoność opieki, więc ta rasa jest odpowiednia nawet dla początkujących w sobakovedenii. Uwodzenie jest minimalne, praktycznie psy nie trzeba kąpać i grzebień, lub raczej, nie rób tego więcej niż 4 razy w roku. Przez warunki życia bezpretensjonalny pies, jedynym warunkiem – jest to temperatura powietrza. To nie powinna być niższa niż 18 stopni, od stworzenia miniaturowy skłonnej do hipotermii. Chihuahua może żyć w mieszkaniu, ale wybieg dwa razy dziennie potrzebuje.

Jeśli czasami znacznie opóźniony w pracy, można umieścić tacę domu, w którym zwierzę będzie musiał chodzić podczas gdy odejdziesz. Żywotność tych okruchów od 12 do 16 lat, jeśli stanowią dobre środowisko, mogą żyć trochę dłużej.

stosunki rodzinne

Niezwykle przyjazny obiekt jest pies Chihuahua. Średnia rasa (na zdjęciu – w naszym artykule) zapewnia doskonałą zdolność dogadać tych psów ze wszystkimi członkami rodziny, jak dwunożny i czworonożny. Z nieznajomymi nieco nieufny postawy, ale z dobrym wychowaniem zwierzaka będzie wykazywał wyjątkowo przyjazny. Dzieci się razem bardzo dobrze, ale musimy patrzeć na dziecko nie boli szczeniaka. Ze zwierzętami przyjaciółmi w udanej socjalizacji, tak, że od najmłodszych lat należy wprowadzić szczeniaka na koty, papugi i ryby.

Potrzeba do spacerów i rekreacji

Bo psy są bardzo małe, są one dość czasu, aby zatrzymać odtwarzanie, nawet w małym mieszkaniu na dzień. Dlatego potrzeba aktywności poniżej średniej. Ten zabawny tworzenia, więc jeśli pozwolisz wielkości mieszkania, a następnie podjąć tylko dwa psy, kto będzie grał przez cały dzień. Czas trwania spaceru co najmniej 30 minut, to lepiej iść dłużej. I, oczywiście, być zastrzeżone bale i inne zabawki, że spacer był produktywny i ciekawe.

Szkolenie i edukacja tej rasy – proces prosty i nie zbyt długo. I ogólny przebieg wcale szkolenie psa jest opcjonalne. Wystarczy i uczenie najprostszych poleceń, „ja”, „Fu”, „next”, „miejsce”, „siad”. Znajomość tych instrukcji będzie znacznie ułatwić życie w przyszłości.

Zalety i wady rasy

Znawcy i miłośnicy tej rasy może wydawać się, że miała absolutnie żadnych wad. Jednakże, jeśli nigdy nie odbyło się Chihuahua, trzeba rozważyć plusy i minusy. Jest to mały i bardzo ładne stworzenie, które nadaje się do dobrego treningu i dobrze wykształconych. Chihuahua jest bardzo przywiązany do swojego właściciela, kocha się z nim bawić całymi godzinami. Jest to bardzo czujni i osłona dzwonka, słysząc każdy szelest, to na pewno podniesie alarm. W tym przypadku, pies nie jest wymagający konserwacji i łatwy do czyszczenia.

Jednak są niuanse, które trzeba koniecznie zwrócić uwagę. Pomimo jego małych rozmiarów, Chihuahua może być agresywny, nawet nie do zniesienia. Dlatego, nabywanie wzruszająca okruszki, należy mieć na uwadze potrzebę edukacji i szkoleń. Jeśli zwierzę odczuwa nieobecność lidera, stara się zająć jego miejsce. Aby zaradzić tej sytuacji, a następnie trudne. Mały pies ciągle szczeka, atakuje ludzi i prowokuje inne psy, będzie utworzyć wiele więcej kłopotów. Ponadto, jest to bardzo delikatne istoty, które wymagają starannej opieki.

Dla kogo ta rasa pasuje

W rzeczywistości, liczba fanów Chihuahua rośnie z dnia na dzień. Ludzie są przyciągane do tych dzieci absolutnie wszystko, ich wielkość i ruchomych przywiązanie do gospodarza, pogodnym usposobieniu. Jest to idealny towarzysz dla samotnych ludzi, jak również dla rodzin z małymi dziećmi. Jeśli nie chcesz, aby dbać o sierści psów, rasa ta doskonale nadaje się do Ciebie.

Ale dla tych, którzy rosną małe dziecko, ten jest wyraźnie pochopny wybór. Skąpe można przypadkowo uszkodzić szczeniaka. Ponadto, moja matka byłaby trudna do monitorowania zarówno psa i małe dziecko, to prawie to samo, że podniesienie bliźniaków. Jeśli jesteś zbyt zajęty i nie ma możliwości, aby poważnie angażować się w psa, to nie jest opcja. Chihuahua szczekał bardzo głośno, więc jeśli nie umieścić szczekanie psa, to lepiej wybrać cichą typy jak Sharpe'a.