578 Shares 5466 views

Kapusta Valentina F1: opinie, opisy, cechy, zdjęcia

Kapusta – bardzo przydatne i smaczny produkt. Może być spożywane świeże przez cały rok. Szczególnie smaczne kapusta uprawiana własnymi rękami. Przy wyborze odmiany są coraz częściej preferowane hybrydy ze względu na ich wysoką wydajnością. Jeden z nich – kapusta Valentina F1.

Charakterystyka odmian

Kapusta należy do rodziny gorczycy. Roślina ta, która jest pełny cykl od dwóch lat. Ale w konsumpcji żywności tylko rośliny pierwszy rok życia. tworzą gładką wylot liści, co jest bardzo ciasno przylegają do siebie i tworzą głowę. Trzpień się grubości. Nazywa się łodyga, kikut.

W drugim roku kwitnie kapusta i produkuje nasiona. Kwiaty w postaci małych żółtych krzyży. Zapylane przez pszczoły i owadów. Łatwo krzyżować z innymi rodzajami kapusty. Nasiona są okrągłe, ciemnobrązowe, umieszczony w kapsule. Rosną nasiona kapusty w domu – kłopotliwe. A jeśli jest to hybryda, nadal jest bezużyteczny. Po tym wszystkim, nasiona mieszańców nie oszczędzają cechy macierzyńskie.

W czasach Pitagorasa, który wychował kapustę, to było nie więcej niż dziesięć odmian. W XIX wieku było około trzydziestu. Teraz setki odmian kapusty. Istnieją różne rodzaje: kalafior, brokuły, kapusta włoska, blacha, brukselka, kalarepa, kapusta. Ten ostatni charakteryzuje się obecnością soczyste biały lub jasno zielony główka kapusty.

Kapusta ma inny harmonogram dojrzewania:

  • Wczesne dojrzałe dojrzewać 60 dni po posadzeniu sadzonek. Jest miękki, soczysty i ma luźną głowę i jest używany w sałatkach. Nie nadaje się do marynowania. Sadzonki wczesnych odmian charakteryzujących się lekkim i jasnym kolorze sałatki.
  • Średnim gotowy do użytku w ciągu 75 dni. Spośród nich przygotować sałatki zbyt. Mogą one wnieść kwaśny, ale na krótką metę.
  • Mid-dojrzewa w 80 dni. Spożywane świeże jesienią i wczesną zimą. Kwasi dwa lub trzy miesiące po zbiorach. Kiełki ma ciemnozielone liście.
  • Srednepozdnie uzyskując gotowy produkt po 105 dniach po posadzeniu.
  • Późno gotowe do użycia po 170-180 dni.

Stopień dwie ostatnie grupy są dobrze utrzymane aż do następnych zbiorów i zachować prawie wszystkich witamin i składników odżywczych. To odnosi się do późnego dojrzewania kapustą Valentina F1.

opis

Kochan kapusta A – okrągłe, lekko owalny kształt, który jest również nazywany jajowaty. Masa jednej głowicy, wynosi około 3 kg, Valentine ma kapusta F1. Liczba ogrodnicy sugerują, że czasami dochodzi do masy pięciu kilogramów.

Jest dobrze utrzymywane przez 9 miesięcy. Valentine kapusta F1 (opis w części) ma krótką łodygę. Kolor liści szaro-zielony, z silnym woskowym nalotem. Kapusta Valentine F1, których ujawnienie rozważamy, jest jasnozielone gęsty głowy. Kolor w kolorze białym, lekko zielonkawy.

Kapusty – kultury odporne na zimno. Jest to łatwe do tolerowania wiosenne przymrozki. Jesień może wytrzymać spadek temperatury do -5 ° C.

Nadaje się do użycia w stanie surowym, jak również trawienia i wytrawiania Valentine kapusty F1. Opinie Rada Konsumentów z jego liści gotować gołąbki. To prawda, że szef napięty, więc usunąć cały liść jest trudne. W tym głowicy jest opuszczany na minutę w gorącej wodzie. Liścia staje się miękka i można je łatwo rozdzielić.

Kapusta gotowane wiele pysznych, zdrowych i niskokalorycznych dań. Z nich nie będzie przybierać na wadze. Kalorii kapusty – 24 kcal na 100 g

korzyść

Kompozycja kapusty zawierają wiele pierwiastków chemicznych wymaganych przez organizm do utrzymania normalnego życia. Zawiera aminokwasów, wiele różnych witamin, w tym witaminy U, co zapobiega tworzeniu się wrzodów. Bardzo duże ilości witaminy C, która jest częścią kapusty w nieinwazyjne podczas obróbki cieplnej ascorbigen ułatwia niezbędnych warzyw w naszej diecie. A jeśli wziąć pod uwagę dostępność warzyw, nie należy go używać – grzech. Szczególnie cenne są późno dojrzewających odmian, w tym kapusty Valentine F1, który utrzymuje kwasu askorbinowego aż do zieleni wiosny.

Włókna, które w dużej ilości kapusty, reguluje aktywność przewodu pokarmowego. Jej sok ma działanie przeciwzapalne, leczy rany. Ale zaostrzenie chorób tych narządów, na kolkę, zapalenie trzustki może nie jeść warzywa.

Kapusta obniża poziom cholesterolu we krwi, umożliwia mocne ściany naczyń krwionośnych. Tak wiec – jak to proste i efektywne środki do leczenia miażdżycy tętnic.

Osoby z chorobą układu pokazanego stosowania kapusty sercowo-naczyniowych, w postaci soli potasowej, członem, wydalania nadmiaru płynu.

Kapusta, ze względu na niską zawartość kalorii, pomaga schudnąć. Jest to przydatne dla osób z cukrzycą. Po tym wszystkim, jego sok normalizuje procesy metaboliczne w organizmie, wzmacnia system nerwowy.

gleba

Valentine kapusta F1 rośnie dobrze na światło obszarach o dużym gleby, obojętne lub słabo kwaśne. Nie złe uczucie w półcieniu. Uwielbia gliniastej gleby i torfu bagno. Jednak uwilgotnienia jest źle tolerowane. Przygotowanie gleby w upadku. Aby to zrobić, to zrobić humus, wapno. Najlepsze prekursorami stać ogórki, ziemniaki lub fasoli. Po nich, kapusta daje dobrą wydajność i nie jest chory. Liczba ogrodnicy powiedzieć, że może być uprawiana w szklarniach. Jest ona również daje przyzwoity plon.

skoki

Późne odmiany wysiewa się pod koniec marca i na początku kwietnia. W szklarni lub pola do głębokości 1 cm zanurzono nasion i pojone oraz umieszczony w cieple. O tydzień później pojawiają się pędy. To Valentine i kapusta F1. Opinie mówią, że nasiona mają szybkość kiełkowania około 100%. W fazie liścieni nurkowania w innym naczyniu. Posadzone w trwałe miejsce roślin z czterech prawdziwych liści pod koniec maja, 40 dni po siewie. Są one umieszczone na łóżku w ramach programu 60 × 60. Wolno sadzenia 70 x 50 obwodu. Zanurzone w grunt aż do pierwszego prawdziwego liścia. Potem szybko przyzwyczaić się do nowego miejsca kapusty Valentina F1.

Recenzje Niektórzy ogrodnicy powinni siać kapustę na stałe miejsce w otworze, ukrywając się, jeśli to konieczne, film lub agrovoloknom mróz. Stos na kilka nasion. Następnie nadmiar (jeśli takie są), nurkowanie do pozostałych studzienek. Opinie mówią, że rośliny, które nie zostały przeszczepione, wymagają mniej podlewania. Ale inni ogrodnicy twierdzą, że w nurkowaniu off z korzenia, powodując zwiększenie szerokości, a nie głębokości. To sprzyja powstawaniu dużej głowy kapusty.

pielęgnacja

Kapusta – roślina potrzebuje regularnego podlewania. Szczególnie aktywne są niezbędne do uzupełnienia zapasu wilgoci podczas formowania głowicy. Witryna, która rośnie kapusta, regularne pielenie chwastów, poluzować, aby zwiększyć napowietrzanie. Posypać ziemię popiołem, aby zapobiec pojawieniu się mszyc i chrząszczy kapusta pcheł.

nawóz

Pierwszy jest przeprowadzany po wzejściu w drugim arkuszu. Następnym razem – na kilka dni przed przesadzania do stałego miejsca.

żniwny

Od początku kiełkowania do zbiorów odbywa się od 140 do 180 dni. Oczyścić odmian kapusty Valentina F1 w ciągu ostatnich dziesięciu dni września i pierwszej dekadzie października. Nie myśl, że będzie trwał dłużej kapusty na łóżku, tym lepiej będą przechowywane. Liczba ogrodnicy sugerują, że po zimnym deszczu, może być zasilany z wilgocią i pęknięcia.

Plony odmian kapusty Valentina F1 jest wysoka. Chociaż zależy to od warunków pogodowych i opieki, o średniej wydajności 70-80 ton z hektara, inne źródła wskazują, 85-120 t / ha. Liczba ogrodnicy sugerują, że kapusta Valentina jest bardzo duża. Dlatego rosną tą odmianę od wielu lat.

Choroby i szkodniki

Odporny na głównych chorób Valentine kapusta F1. Liczba ogrodnicy twierdzą, że to jest prawie nie wpływa Kila, suchą zgniliznę i fuzariozy. Jednak środki zapobiegawcze są przeprowadzane. Aby nie uszkodzić suchą zgniliznę siewek, nie jest pereuvlazhnyat. Do zapobiegania kiłę kapusty (powstawanie guzków na korzeń) wapna gruntu. Obserwować płodozmian: kapusta posadzone przez cztery lata w miejscu, gdzie uprawianych roślin krzyżowych. Ta sałata, rzodkiewki, rzodkiewka, gorczyca.

Z mączniaka chroni traktowanie mieszaniny Bordeaux lub roztwór fitosporin.

Jeżeli łóżka kapusty białe motyle krąży wykończenia, to trzeba spojrzeć na: może być kapusta Belan. Z jego jaja są małe, ale bardzo głodną gąsienicę. Mogą cierpieć z Valentine kapusty F1. Opinie, zdjęcia sugerują, że jeśli nie są one zniszczone, mogą szybko zepsuć kapustę jeść miękkie liście ofert, które tworzą się wewnątrz głowy. Agrofitom natryskuje się gąsienic lub innych podobnych środków szkodników.