285 Shares 9827 views

Wkrętaki AEG: przegląd, opis, specyfikacja, instrukcja obsługi, producenta i opinie

Nowoczesny domowy rzemieślnik zazwyczaj ma w swoim arsenale śrubokręt. Jeśli planujesz ją kupić, możesz mieć pewność, że po użyciu tego urządzenia nie można już bez niego robić. Przecież można radzić sobie z jego pomocą nie tylko w naprawach i budowie, ale także w małej pracy domowej.


Wkrętak jest po prostu niezbędny do montażu mebli, odkręcania starych śrub, a także do zawieszania karniszy i półek. Zanim kupisz urządzenie, musisz pomyśleć o tym, gdzie zamierzasz go używać, ponieważ na rynku są modele dla profesjonalistów lub mistrzów domów. Jeśli jesteś amatorem, nie przepłacaj, zdobądź profesjonalny model. Wszystkie niezbędne funkcje są w domowym śrubokrętu i będą ważyć mniej w porównaniu z bardziej doskonałą analogową.

Jeśli codziennie używasz tego sprzętu, zapnij i budujesz, a także wykonaj prace naprawcze profesjonalnie, to nie możesz zrobić bez profesjonalnego modelu. Zazwyczaj są zasilane z sieci, mają dużo wagi i wielkości. Jednak ważne jest, aby najpierw określić producenta, z których jedna jest firmą AEG, która zostanie omówiona poniżej.

Producent AEG

Wkrętarki AEG do dziś są dość powszechne. Marka ta została założona w 1887 r., A w 1996 r. Została zniesiona z powodu połączenia z Daimlerem Benzem. Ta generalna firma zajmująca się elektrycznością specjalizuje się w elektroenergetyce, inżynierii mechanicznej, a także artykułów gospodarstwa domowego. Oryginalne przedsiębiorstwo nie istnieje dzisiaj, ale marka jest używana przez szwedzką firmę Electrolux, która produkuje urządzenia gospodarstwa domowego. Chińska grupa firm Techtronic Industries korzysta również z tego znaku towarowego, produkcji elektronarzędzi.

Pierwszymi towarami tej firmy były lampy elektryczne. Ich specjaliści z branży zaczęli produkować w 1883 roku, kiedy niemiecki przedsiębiorca i inżynier E. Rathenau kupili patent na ich produkcję. Ale w następnym roku firma zrestrukturyzowała i zmieniła nazwę na teraz znaną. Jeśli potrzebujesz śrubokręta, możesz uznać towar tej firmy za jedną z pierwszych. Opis, specyfikacje i cechy niektórych modeli zostaną opisane poniżej.

Przegląd modelu AEG BS14G3LI-152C

Wkrętarki AEG zasługują na popularność na świecie. Jednym z modeli jest AEG BS14G3LI-152C, który kosztuje 8600 rubli. Urządzenie to posiada szybkozłącze z blokadą wrzeciona, co zapewnia szybką i łatwą wymianę oprzyrządowania. W zależności od gęstości materiału, podczas wkręcania lub śrubowania można wybrać jeden z wielu trybów momentu obrotowego. Akumulatory G3 mogą być używane tylko do odpowiednich narzędzi.

Takie śrubokręty AEG mają wiele zalet, a mianowicie:

  • Regulacja momentu;
  • Chłodzenie silnika;
  • Wygodny uchwyt;
  • Nowy projekt;
  • Metalowe;
  • Mobilność.

Za pomocą sprzęgła można ustawić wartość momentu obrotowego, która zależy od konkretnego materiału. Producent zadbał o długowieczność urządzenia, instalując niezawodny system chłodzenia silnika, znajduje się w otworach wentylacyjnych umieszczonych na ciele. Dlatego cyrkulacja powietrza w pobliżu silnika jest bardzo intensywna. Wygodnie jest pracować z narzędziem dzięki uchwytowi, który posiada gumowane wkładki i pozwala na utrzymanie narzędzia w jak najbardziej niezawodny sposób.

Charakterystyka techniczna modelu

Takie śrubokręty AEG mają silnik szczotkowy, a także dwie baterie w zestawie. Rozmiar wkładu wynosi od 1,5 do 13 mm. Narzędzie posiada blokadę wrzeciona, a także funkcję hamowania silnika. Urządzenie waży tylko 1,2 kg. Częstotliwość obrotowa wrzeciona może wahać się od 0 do 400 i od 0 do 1700 na minutę. Funkcja udarności w tym sprzęcie nie jest, ale jest odwrotna.

Wkrętarka marki AEG BSB 14G2

Ten śrubokręt AEG BS kosztuje 10 000 r. I jest śrubokrętem bezprzewodowym z funkcjami wiertarki. Używany sprzęt do wiercenia otworów i umożliwia operatorowi pracę z łącznikami. Model ma parę sprzęgieł nastawczych, z których jeden odpowiada za moment, podczas gdy drugi jest w trybie pracy.

Urządzenie może pracować w jednym z trzech trybów, operator będzie mógł obrócić śruby, wiercić z udarem i ustawić urządzenie na tryb wiercenia. Zestaw jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy z potrójną ochroną i wskaźnikiem ładowania, co upraszcza obsługę.

Opinie o modelu

Według nabywców wybierają wyżej wymienioną wersję śrubokrętu z kilku powodów, między innymi można wyróżnić:

  • Szybkozłącze zaciskowe;
  • Dwa sprzęgła regulacyjne;
  • Intensywne chłodzenie silnika;
  • Wygodny uchwyt.

Nie jest to jednak zaleta tej wersji urządzenia. Na przykład przy użyciu trybu wstrząsowego operator będzie w stanie wykonać otwory nawet w betonie. Jeśli jednak wiertło jest zakleszczone w materiale, wtedy mistrz będzie w stanie użyć odwrotnej funkcjonalności, co uprości te manipulacje. Reduktor pracuje z dwiema prędkościami, co ułatwia prowadzenie różnych zadań. Wielu kupujących, ze swoimi słowami, naprawdę lubi projekt, który jest wymagający i agresywny, nadający się do nowoczesnego człowieka. Bateria jest zabezpieczona potrójnym systemem, co przedłuża trwałość baterii. Między innymi ten śrubokręt AEG wyróżnia obszar roboczy, który jest szczególnie popularny wśród początkujących.

Instrukcje dotyczące korzystania z modelu BS 12C2

Wkrętarka akumulatorowa AEG musi działać zgodnie z instrukcjami. Z tego można zrozumieć, że narzędzie tnące może zaczepić o okablowanie lub kabel, więc podczas pracy urządzenie musi być trzymane wyłącznie za pomocą specjalnie zaprojektowanych uchwytów.

Jeśli narzędzie tnące jest w kontakcie z żywym drutem, może to spowodować obciążenie elementów metalowych urządzenia, powodując naprężenie operatora na prąd elektryczny. Bateria do śrubokręta AEG nie może być przechowywana razem z metalowymi przedmiotami, co uniemożliwi zwarcie.