563 Shares 3285 views

Antena 433 MHz. Anteny 433 MHz z rękami

W większości przypadków, jeśli chodzi o anteny, ludzie wyobrażają sobie duże „talerze”, które są zamontowane na zewnątrz okna lub na dachu. Jednakże, należy rozumieć, że tak nie jest. Fakt, że wielkość anteny zależy od rodzaju częstotliwości i długości fali będzie to nadrobić. Oczywiście, jeśli chcesz, aby złapać sygnał satelitarny na nadawanie kilku kanałów telewizyjnych kilkanaście, trzeba mieć dużą antenę. Ale nie zawsze potrzebny jest sygnał. Konieczne jest zatem rozważenie takiego jak anteny 433 MHz. To urządzenie jest bardzo różni się od anteny, który został użyty, aby zobaczyć na okna i dachy. To jest bardzo mały, a jak widać z nazwy, nie odbiera sygnału najdłuższej fali. Dlaczego może się przydać, takie fale? Większość ludzi nie zwraca na nich uwagi, ale jeśli chcesz, aby wypełnić swój dom z różnymi obiektami, działa na pilocie, to na pewno będzie potrzebował znacznie więcej niż jedna antena jest 433 MHz. Jeśli nauczysz się wykorzystywać ich właściwości, można utworzyć w swoim mieszkaniu rzeczy jak radia-rozetą lub podajnika za zwierzę za pomocą pilota. Zainteresowany? Następnie przeczytaj artykuł poniżej, a będziesz wiedział, że jest to antena, jak go używać, gdzie kupić, a co najważniejsze – jak zrobić to własnymi rękami, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na zakup.


Jaki rodzaj anteny?

Tak więc, należy najpierw zrozumieć, że antena jest 433 MHz. Jak można zrozumieć, że jest to urządzenie, które pozwala skonfigurować określonego urządzenia do określonej częstotliwości, aby potem z nim kontaktować. Ustawić antenę w danym urządzeniu, można następnie wysłać mu sygnał o określonej częstotliwości, aby włączyć urządzenie i sterować nim. Jest to bardzo przydatne w każdym domu, ponieważ można znacznie uprościć wiele procesów. Jednak nie wszyscy będą w stanie zrobić coś takiego – trzeba dobrego zrozumienia tego obszaru, aby skonfigurować urządzenia do żądanej częstotliwości. Ale jeśli postawił sobie za cel, to na pewno można osiągnąć. Tak jak trzeba być, aby spróbować i rozpocząć studia stoi z tej anteny, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów. powinno się wiedzieć, że antena jest 433 MHz jest z trzech rodzajów: mężczyzna, spiralnych i wyryte na płytce drukowanej. Czym się różnią? Co lepiej wybrać? To, co zostanie omówione dalej. Trzeba wiedzieć, co każdy z tych anten i zobaczyć, który z nich najlepiej nadaje się do określonego celu.

anteny prętowe

Jak można na swojej antenie dyspozycji 433 MHz? Ich własne ręce, aby to dość proste, ale można też kupić gotowe, a to będzie kosztować nieco droższe, ale pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. W każdym razie, trzeba najpierw określić kolejność, jaki typ chcesz. I pierwszy typ, który zostanie omówiony – antena bat. Jego główną zaletą jest to, że ma najlepsze parametry techniczne w porównaniu z innymi gatunkami. Dlatego ludzie prawie zawsze dokonać wyboru na jej korzyść. Ponadto, aby ich własne ręce dużo łatwiejsze. Więc w sumie jest to najlepsza antena na 433 MHz, własnymi rękami wykonane lub zakupione w sklepie. Jednak nie należy myśleć, że jest to idealne rozwiązanie. Jeśli sytuacja sytuacja była dokładnie taka sprawa, w innych potrzeb po prostu nie istnieje. Jest zatem konieczne, aby zbadać oddzielnie braki, które mają tego typu anteny, które zdawać sobie sprawę z wszystkich funkcji, przed podjęciem decyzji o zakupie.

Wady bat anteny

Pierwszy wadą, która posiada kołek antena kierunkowa 433 MHz – to narażenie na czynniki środowiskowe. Problem jest bardzo silne odbicie i zakłóceń, które występują, jeśli spróbujesz użyć anteny w pomieszczeniach. Tak więc, jest to bardziej odpowiednie dla urządzeń przenośnych, ale nie dla urządzeń domowych, podobnie jak w domach małej ilości miejsca, przeszkody w postaci mebli i ścian sygnał może być zniekształcony, zagubiony i nie dociera do urządzenia docelowego. Tak więc pierwszą rzeczą, jaką należy myśleć o tym, jak w jakim celu masz zamiar użyć anteny, a następnie podjąć decyzję o jego zakupie. Jednak nie jest to jedyna wada anten bata, który może początkowo wydają się idealne. Okazuje się, że trzpień w tej anteny powinna być zasadniczo (lub całkowicie) równolegle do uziemionej płycie, na której sama struktura. Jak można łatwo zrozumieć, w małych urządzeń jest to bardzo trudne do zrealizowania. W związku z tym, można dowiedzieć się, że 433 MHz Anteny kierunkowe bicz są najlepiej dostosowane do różnych urządzeń przenośnych, mniejsze lub większe rozmiary, lub te, w których antena może być instalowany na zewnątrz. Nie zaleca się stosowania takiej anteny w domu. Ale co, jeśli oni zastąpić? O ile to możliwe, istnieją dwa inne rodzaje anten, więc nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na nich.

anteny helikalne

Najprostszym sposobem będziesz mieć bat anteny domowej roboty przy 433 MHz, jednak, jak widać powyżej, to nie jest idealny. Dlatego należy zwrócić uwagę na inne gatunki, takie jak anteny spiralnej. Czym różni się od sworznia? Przede wszystkim, ma też dobre parametry techniczne, tak, że w tym zakresie można korzystać z pełnego spokoju, zarówno pierwszego i drugiego rodzaju. Co o hałas? Okazuje się, że ma postać śrubowej anteny są również obecne w zamkniętych przestrzeniach, a czasami nawet bardziej skuteczne niż szpilki. W związku z tym pozostaje patrzeć na ostatni parametr – zwartość. Jak pamiętacie, bat anteny z powodu cech konstrukcyjnych powinien albo być umieszczone na urządzeniu lub wewnątrz niego, ale urządzenie powinno być dość dużo miejsca, co jest trudne do osiągnięcia, jeśli chodzi o drobny sprzęt gospodarstwa domowego do użytku domowego. I na tym parametrze omija spiralną anteny bat, ponieważ jest bardzo zwarta i pozwala wykonać prawie każde urządzenie sterowania radiowego w domu. Oczywiście, domowe antena kierunkowa 433 MHz, wykonane w taki sposób, aby cię o wiele dłużej, ale jeśli masz zamiar kupić antenę, to powinno się przyjrzeć wersji spiralnej, gdyż mogą one okazać się przydatne i bardzo pomocne.

Antena na pokładzie

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości antena zwarta współliniowe przy 433 MHz, to powinno się zwrócić uwagę na tego rodzaju, czyli anten które vtravleny rządzi. Oznacza to, że gatunek jest niemożliwa (lub bardzo trudne), aby zrobić z rękami, więc będą one być uważane jedynie za zakupione. Jakie są ich zalety w stosunku do wyżej opisanych dwóch typów? Przede wszystkim mają one dobrą wydajność. Oczywiście, nie tak imponujące jak w poprzednich dwóch opcji, ale wystarczająco dobre do codziennego użytku. Ich zaletą jest to, zagęszczenie – Anteny te mogą być umieszczone w absolutnie dowolnym urządzeniu. Ale, jak już zostało powiedziane powyżej, główną wadą jest to, że antena dual-band 144-433 MHz na pokładzie, wykonany własnymi rękami – to jest coś fantastycznego. Będzie zatem nie dalej ta opcja uznać za powód, że reszta artykułu będzie poświęcona tworzeniu anteny rękoma. Jest to trudne do zrobienia? Czego potrzebuję? Wszystko to będzie się uczyć dalej.

niezbędne obliczenia

Ale jeśli zdecydujesz się dokonać anteny rękoma, a następnie trzeba będzie dużo wiedzy teoretycznej na ten temat. Faktem jest, że wszelkie odchylenia w procesie produkcyjnym nie pozwalają ustawić antenę aby otrzymać konkretną częstotliwość. Dlatego wszystko musi być zrobione bardzo dokładnie, tak że zawsze zalecane jest, aby rozpocząć z obliczeń. Dodać do nich nie jest tak trudne, ponieważ wszystkie potrzebne do obliczenia – to długość fali. Być może jesteś dobry w fizyce, więc będzie dużo łatwiejsze, jak można zrozumieć, o co chodzi. Ale nawet jeśli fizyki – to nie najmocniejszy twojej stronie, nie koniecznie trzeba zrozumieć, co każda zmienna dokonać niezbędnych obliczeń. Tak więc, w jaki sposób oblicza się długość anteny 433 MHz? Najbardziej podstawowe równanie, które trzeba wiedzieć – to jest coś, co pozwoli Ci obliczyć wymaganą długość anteny. Aby to zrobić, trzeba najpierw obliczyć długość fali, jak długość anteny jest jedna czwarta długości fali. Ci ludzie, którzy są biegli w dziedzinie fizyki, mogą sami obliczyć wymaganą długość fali dla danej częstotliwości: w tym przypadku 433 MHz. Co należy zrobić? Trzeba wziąć zmierzyć prędkość światła, która jest stała, a następnie podzielić ją przez wybraną częstotliwością. Rezultatem jest to, że długość fali dla danej częstotliwości wynosi około 69 centymetrów, ale szczegółowa konfiguracja lepiej jest użyć bardziej dokładnych wartości, więc należy zachować co najmniej dwa miejsca po przecinku, czyli wynik końcowy – 69.14 centymetrów. Teraz musimy podzielić przez cztery i dostać ćwierć długości fali, czyli 17,3 cm. Ta długość J-antena musi być 433 MHz lub dowolny inny typ, który chcesz użyć. Należy pamiętać, że bez względu na rodzaj, długość anteny muszą pozostać niezmienione.

Wykorzystując dane uzyskane

Teraz trzeba korzystać z danych, które zostały uzyskane w praktyce. Antena 144-433 MHz może być wykonane na różne sposoby, ale praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej musi być zawsze taka sama. Na czym to polega? Po pierwsze, należy zawsze brać drutu kilka centymetrów dłuższy niż pożądanej długości anteny. Dlaczego? Faktem jest, że w teorii wszystko działa dość dokładnie, ale w praktyce będą pracować rzeczy nie zawsze jest tak, jak chcesz. Dlatego należy zawsze mieć pewien margines w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak lub sygnał nie zostanie złapany na częstotliwości, na której chcesz. Zawsze łatwo odgryźć drutu w określonym miejscu, podczas definiowania żądaną długość. Po drugie, należy zawsze pamiętać, że długość jest mierzona od punktu, w którym przewód wychodzi z ziemi. Tak więc, potrzeba 17 cm mierzona od podstawy anteny. Najczęściej trzeba będzie użyć nieco dłuższego przewodu, jak będzie trzeba lutować antenę. Antena 433 MHz Bat tym lepiej będzie działać, tym bardziej użyć szpilki, więc należy upewnić się, że każdy z nich był o tej samej długości.

Wytwarzanie materiałów

Zatem teoria jest gotowy, nadszedł czas, aby zrobić praktykę. I za to trzeba będzie wziąć wszystko, co potrzebne, aby zbudować własną antenę. Przede wszystkim, jest to drut lub pręty, które będą główną częścią anteny odbiorczej. Po drugie, trzeba ramy swojej anteny. Pożądane jest, że było kilka dziur, które mogą być użyte do mocowania kołków. Jeśli te dziury nie będzie, albo trzeba by wywiercić otwór lub lutować bezpośrednio do bezpośredniego metalu, który nie jest bardzo wygodne i nie pozwalają obliczyć prawidłową długość wyprzedzeniem. Wobec powyższego, stosowanie podstawy z nawiercone. Naturalnie, trzeba będzie inne rzeczy, takie jak, na przykład, lutownicę, ale to jest znane każdemu, więc nie ma sensu wystawianie wszystkich tych elementów.

wykonanie robót

Przede wszystkim trzeba przygotować materiał do dalszej pracy. Aby to zrobić, wszystko trzeba oczyścić bolce, do cyny i topnika procesowego. Następnie trzeba wyciąć szpilki do pożądanej długości, ale nie zapomnij zostawić trochę do regulacji długości, a następnie gotowy wynik. Następnie trzeba podjąć lutowanie – każdy z pinów trzeba lutować na odwrotnej stronie anteny, a następnie jeszcze jeden, który zostanie dołączony do anteny. Jego długość nie odgrywa roli, ponieważ będzie ona pełnić funkcję uchwytu i nie będzie odpowiedzialny za przyjęcie sygnału. Konieczne jest również do lutowania, można już podziwiać efekt swojej pracy.

Ostatnie kroki

Cóż, antena jest gotowa do użycia. Wszystko co musisz zrobić, końcowe etapy pozostałe. Odciąć nadmiar długości kołków na sygnał został całkowicie odebrany. Jeśli masz maleje – z niego korzystać. I pamiętaj – to tylko jeden z przykładów domowej anteny. Można również dokonać spiralne anteny i antena bat w wydajności może wyglądać zupełnie inaczej. Jednakże obliczenia dotyczące długości anteny są istotne w każdym przypadku, a kroki, aby stworzyć antenę własnymi rękami, a różnią się tylko szczegółami.