411 Shares 6647 views

Rosja może zakazać sprzedaży tytoniu do nikogo urodzonego po 2014

Około połowa obywateli rosyjskich są uzależnieni od papierosów. Według statystyk, prawie 40 procent z 143 mln ludności regularnie korzysta z produktów tytoniowych. Aby pozbyć się tego nawyku populację, Ministerstwo Zdrowia zaproponował dość radykalne środki.


Nowy plan do walki z paleniem tytoniu

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia proponuje nowy plan o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych dla wszystkich osób urodzonych w 2015 roku, według raportu opublikowanego przez rosyjskiego stronie News „Aktualności”. W przypadku przyjęcia prawa do eksploatacji przed 2033 r. Oznacza to, że kiedykolwiek palenia może stać się nielegalne dla wszystkich obywateli Rosji.

Rosja, po konwencji WHO, której celem jest walka z paleniem, podjął ogromne kroki w celu wprowadzenia zakazu reklamy wyrobów tytoniowych i zwiększenia podatku od nich. Również palenie jest zabronione w miejscach publicznych od 2013 roku. Na początku ubiegłego roku na przystanku autobusowym w Moskwie nawet pojawił się plakat z napisem „Palenie zabija więcej ludzi niż Obama, mimo że zabija wiele osób.”

Wysiłki te doprowadziły do pewnego zmniejszenia liczby palaczy, choć stare nawyki ludzie odmawiają pracy. Statystyki ciągle mówi, że 12% dzieci w wieku poniżej 15 pali codziennie. Wiele również włączony do bezdymnego veyping.

Najtrudniejsze prawa świata

Prawo to może być w towarzystwie jednych z najbardziej rygorystycznych na świecie. Bhutan w Azji – kraju, gdzie przepisy antynikotynowe są uważane za najbardziej rygorystycznych na świecie, jak uprawie tytoniu, jej gromadzenia, produkcji, zaopatrzenia, dystrybucji i sprzedaży zakazane.

Co do reszty świata, 6 mln ludzi umiera każdego roku z tytoniem. 600000 z nich są dla palaczy, ale nie są takie same wdychać dymu tytoniowego, to nie są palaczy pasywnych. Osiemdziesiąt procent palaczy na świecie żyje w krajach, gdzie poziom dochodów jest niski lub średni.