140 Shares 5763 views

Zasady bezpieczeństwa na statku dla dzieci i dorosłych

Transport wodny jest uderzające w jego różnorodności. Co więcej, wiele z tych gatunków, które nie są wykorzystywane do celów wojskowych lub przewozu ładunków i do przewozu pasażerów. Dlatego polecam wszystkim, aby poznać zasady bezpieczeństwa na statku, dla dzieci i dorosłych, i ściśle ich przestrzegać.


Koncepcja bezpieczeństwa dla dzieci i dorosłych

Jak reszta w różnych miastach funkcji niestandardowych statku w różnych kierunkach. Bardzo często, te usługi są wykorzystywane przez turystów z dziećmi (lub grupy dzieci). Przed przeprowadzeniem takiej odległości zaleca się zrozumieć koncepcję zapewnienia bezpieczeństwa na wodzie. Obejmuje ona nie tylko ratowanie utonięcia, treningu pływackiego, pracy profilaktycznej z dziećmi, ale także zasady postępowania na pokładzie statku i linii brzegowej.

Instrukcja powinna przejść przez wszystkich, którzy będą korzystać z następujących rodzajów usług transportowych:

 • pływająca osobisty;
 • łodzie motorowe;
 • łodzie;
 • kajaki;
 • żaglówki ;
 • statki.

Szczególną uwagę należy zwrócić podczas dokonywania duża grupa dzieci spacery. Każde dziecko powinno być wyjaśnione, co statek nie można zrobić. Skonsolidować wiedzę, możesz poprosić dzieci, aby narysować szkic plakat wzywający do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na statku.

podstawowe zasady

Warto pamiętać, że zasady te są wymagane do wykonania nie tylko dzieci, ale również tych, którzy im towarzyszą.

Pierwszą rzeczą do utrzymania porządku publicznego, niezależnie od wielkości statku, a także bezpiecznych wymagań nawigacyjnych zasad bezpieczeństwa pożarowego i wymagań sanitarnych. Ponadto, w każdym konkretnym statku ma swoje własne zasady, które będą słyszalne podczas lądowania na swoim instruktorem. Każdy pasażer jest zobowiązany bezwarunkowo i szybko je realizować. Zabrania się omówienia zleceń i przesłuchania. Takie działania mogą być wykonywane tylko na wybrzeżu, ponieważ w trakcie statku na wodzie, to człowiek jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo pasażerów.

wyposażanie statku

Aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerów znajdujących się na pokładzie muszą być obecne specjalistyczny sprzęt. Jest on zgodny z zasadami ochrony zdrowia i życia pasażerów na wodzie, jak również dostępnych standardów nawigacyjnych. W szczególności, każdy statek, który specjalizuje się w transporcie pasażerskim, musi być wyposażone w odpowiednią liczbę łodzi ratunkowych i kamizelek ratunkowych.

Przed żeglarstwo instruktor informuje pasażerów o zasadach bezpieczeństwa na pokładzie, a także działań, które muszą być wykonane podczas sytuacji awaryjnej.

Co jest zabronione pasażerów

Niezależnie od wieku pasażerów statku nie są dozwolone (mówi o nim w sprawie przepisów bezpieczeństwa statków, które są rozmieszczone w formie plakatów w całym jego terytorium):

 • utrudniają pracę pracownikom statku w każdej fazie ruchu;
 • umieszczone w obszarze, w którym istnieje kontrola statku;
 • wykraczać poza istniejącymi zabezpieczeniami, nurkować bezpośrednio ze statku, a także w sąsiedztwie;
 • pochylić się nad ogrodzenie lub siedzieć na nich;
 • zakłócają porządek, wyrzucanie śmieci na pokładzie lub na nim;
 • pić alkoholu, być przewożone na pokładzie alkoholu lub narkotyków;
 • prowadzony na drabinach, przenieść je bez trzymania się poręczy;
 • pozostawiać urządzenia elektryczne zawarte w kabinie, jeśli podróż odbywa się na podobnej statku.

Ponadto niedopuszczalne jest palenie tytoniu w miejscach, które nie są przeznaczone do tego celu.

Pokład i lądowania nie może być nieuprawnione. Wejdź na powierzchnię biurową, jak również otwarte przedziały techniczne są surowo zabronione. Musimy monitorować zachowanie dzieci, jak również przestrzegania zasad bezpieczeństwa na statku.

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące zachowania i na stacji dokującej, gdy trasa statku implikuje obecność przystanków. W szczególności, pasażerowie nie są dozwolone na brzegu:

 • wspinać lub schodzić statek nie jest drabina z nim;
 • przejdź do tej części mola, który nie jest ogrodzony;
 • pływać w nieznanym dla tego miejsca;
 • pływać boje.

Nawet podczas postoju zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na statku.

Zasady bezpieczeństwa podczas wsiadania i lądowanie na statku

Szczególną uwagę należy zwrócić na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wsiadania i wysiadania. Gdy statek jest przycumowany do stacji dokującej, gotowość personelu w celu zapewnienia podjazdy, na których pasażerowie schodzą lub górę. W niektórych przypadkach może być konieczne do wysiadania pasażerów na łodzi. Są one stosowane w przypadkach, gdy statek nie może zbliżyć się do molo, aby móc obniżyć drabinę.

Jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia

Po pierwsze, trzeba się uspokoić i nie panikować. Podczas tych sytuacji ma swoje własne zasady bezpieczeństwa na statku, które wymagają zgodności. Wszystkie niezbędne do realizacji działania dźwięczne przez instruktorów, więc trzeba je uważnie słuchać i podążać za instrukcjami.

Alarm każdy pasażer musi przejść na pokład, stawiając przed tym kamizelki ratunkowej. Po ogłoszeniu początku łodzi desantowych przygotować się do opuszczenia statku (pierwszy odbywa się przez kobiety i dzieci, rannych, ostatni – kapitan). Należy to zrobić tylko przez zespół instruktorów.

W przypadku korzystania z linii życia jest bardzo ważne, aby śledzić wszystkie czynności, w szczególności w żadnym wypadku nie powinny mieć swoje położenie poniżej piersi.

Transport wodny jest jednym z najbezpieczniejszych jak wypadki samochodowe występują częściej. Jednakże ochrona życia ludzkiego zależy właśnie od przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dlatego musimy dokładnie rozważyć zasady bezpieczeństwa na statku jeszcze przed lądowaniem na boku. W sytuacjach awaryjnych, ta wiedza może uratować życie. Podczas podróży z dziećmi zaleca się stosowanie szkic „Przepisy bezpieczeństwa na statku”, która pokazuje, jak zachowywać się na pokładzie.