345 Shares 7306 views

Jak sprawdzić wydajność karty graficznej. Jak sprawdzić wydajność pamięci i grafiki

Karta wideo – jest jednym z najważniejszych składników w jednostce systemowej, która pomaga wyjście procesora do obrazu na monitorze. Ten element wyposażony jest w swojej pamięci RAM, który charakteryzuje się dużą prędkością i graficznego. Ostatnio specjalnie zaprojektowany do szybkiego tworzenia efektów 3D dla. Jednakże, jak w przypadku każdego innego mechanizmu, może nagle dojść do awarii. W takich przypadkach pojawia się pytanie, jak sprawdzić karty graficznej w komputerze. Ponadto konieczne jest, aby dowiedzieć się jego wydajność oraz szereg innych ważnych aspektów. Jak sprawdzić, jak działa karta? Odpowiedź na to pytanie w tym artykule.


Co chcemy zidentyfikować?

Przed przetestować funkcjonalność karty graficznej (NVIDIA zestawie), trzeba dowiedzieć się dokładnie to, czego potrzebujemy, aby uczyć się od tej próbki. Często program diagnostyczny oblicza następujące punkty:

  • Stabilność procesora wizyjnego.
  • Tryb pracy grafika.
  • Niezmienność pamięci akcja filmu.

Stabilność procesora wizyjnego

Aspekt ten ma zasadnicze znaczenie dla tworzenia normalnych warunkach funkcjonowania całego systemu. Że możliwe jest określenie serwisowania i efektywności całego filmu. A potem, procesor wideo jest zainstalowana w urządzeniu laptop lub systemu, można zobaczyć na naklejce przyklejonej który jest bezpośrednio na powierzchni samej strony. Ponadto, model ten jest napisany w polu elementu, karcie gwarancyjnej oraz dokumentów, które są załączone do niego. Cechy takie jak typ procesora i jego wpływ na wydajność komputera praktycznie wszystkich prac. Może być tak wysoki pobór mocy, a stabilność i wydajność gier zainstalowanych na komputerze. Zdarza się, że po zakupie nowej karty graficznej istnieje potrzeba, aby wymienić zasilacz. Jeżeli wymagania dotyczące gry są zbyt duże obciążenie procesora znacznie wzrośnie. Zgodnie z tym, temperatura zostanie przerwane tryb blokowy systemu.

VRAM działanie trwałość

Stabilność karty graficznej zależy przede wszystkim od ilości pamięci. Im większa jest ta wartość, wydajność będzie komputer. Jest to szczególnie ważne podczas pracy z monitorami o wysokiej rozdzielczości. Dlatego należy sprawdzić na wydajność karty graficznej.

O pracy

Ta cecha jest decydującym czynnikiem, który wpływa na żywotność urządzenia, które jest trwałość. Ponadto, „żywotność” karta graficzna zależy stabilność zasilania, temperatury i kurzu w pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie. Kolejny interesujący punkt: jeśli nie okresowo czyścić urządzenia części z kurzu, to prędzej czy później jeden z nich na pewno nie. Ponadto żywotność karty graficznej zależy od obciążenia i czasu ciągłego korzystania z komputera lub laptopa.

Więc zdecydowaliśmy się na wszystkich głównych punktów, które wpływają na kartę graficzną i dowiedzieć się dokładnie to, czego potrzebujemy do zdiagnozowania. Było pytanie „jak?”.

Sprawdź kartę graficzną na wykonanie kilku mediów, pokażemy to na przykładzie dwóch najbardziej popularnych. Ten SCR i ATITool.

Jak przetestować kartę graficzną z pomocą programu SCR?

Jest to jeden z najbardziej popularnych programów, który pozwala na szybkie określenie stanu zdrowia i wydajności komponentów komputera. Program SCR jest wolny, więc jeśli są wymagane, aby wprowadzić kod i wysłać wiadomość SMS do nieznanego numeru, wiesz – jest to sztuczki oszustów. Po pobraniu oprogramowania należy uruchomić instalator EXE i zainstalować „PROG” na komputerze. Warto zauważyć, że Internet podczas instalacji tego programu musi być włączona. Ponadto, wraz z SCR na komputerze, należy zainstalować najnowszą wersję i DiretX.

Przed sprawdzić swoją kartę graficzną na wykonywaniu programu muszą być wybrane zakładki GPU: 3D. Wszystkie pozostałe opcje są najlepiej pozostawić jak były wcześniej. Ponadto zaleca się, aby wymienić tylko niektóre z pól w opcjach. Tutaj trzeba sprawdzić pole wyboru „Test na …”. Kto powinien wersja angielska, linia ta jest określana jako Error Check. Ale od razu zauważyć, że wersja korzystanie z języka jest znacznie wygodniejsze, ponieważ interfejs jest w języku rosyjskim bardziej intuicyjne i znajome. Niektóre znosić tryb pełnego ekranu testowego. W zasadzie, ta ostatnia opcja nie wpływa na szybkość teście wydajności karty graficznej, a następnie wdrożyć go tylko na pełnym ekranie. SCR przełożyć do trybu testowego pełnym lub nie – z zasady.

Po ustawieniu wszystkich niezbędnych wartości kliknij na przycisk „OK” i czekać na program do sprawdzenia wydajności karty graficznej.

Jeśli chodzi o szczegóły dotyczące oznaczania temperatury jej natychmiast w SCR nie można określić, ponieważ wbudowany algorytm do pracy z czujnikami i czujników w „Prog” nie zezwala na to, aby do pewnego momentu. Znać temperaturę utrwalania, trzeba poczekać kilka minut – a potem pojawiają się wartości na ekranie.

Przetestować karta graficzna nie jest konieczne przez długi czas. Raczej „dręczyć” jej 4-5 minuty, nie są już potrzebne. Pod dużym obciążeniem karta wideo jest bardzo gorąco, i jak już wspomniano powyżej, wysoka temperatura nie jest najlepszy sposób wpływa na trwałość części. Głównym celem badania jest porównanie dynamiki sprawdzanego temperatury elementów pod różnymi obciążeniami z pewnym przedziale czasowym. Droga karta działa pod obciążeniem, widać niemal natychmiast po naciśnięciu przycisku „OK”. W „wycisnąć wszystkie soki” z niego nie powinno być, bo to tylko zaszkodzi części w jednostce systemowej.

Gdy karty graficzne, należy zwrócić uwagę na wydajność, zwłaszcza w błędy. Jego wartość podczas programu SCR powinna wynosić zero. Jeśli liczba ta jest odchylana w jednym lub drugim kierunku, oznacza to, że karta graficzna nie działa prawidłowo.

Ze względu Program OSSST może zdiagnozować stan danego elementu w ciągu kilku minut. W szczególności, czy karta jest sprawdzana pod kątem awarii i pamięci jądra.

mogą wystąpić błędy jądra w przypadku BSOD niebieski ekran na monitorze lub komputer przestaje odpowiadać. najczęściej obserwowano ostatni „objaw”, gdy błąd w sterowniku. Tak więc pierwszą rzeczą do zrobienia jest w tym przypadku ponownej instalacji „drewno”, a lepiej jest ponowna instalacja systemu Windows na komputerze. Nawiasem mówiąc, te procesy muszą być wykonane nie mniej niż raz na 6-12 miesięcy.

Mogę zrobić zrzut ekranu w momencie diagnozy programu?

Gdy SCR testuje kartę graficzną, ona okresowo wykonuje zrzuty ekranu i zapisuje je w folderze, który otwiera natychmiast po zakończeniu testów. Dlatego każda sekunda naciśnij „printskrin” i wprowadź Farba nie trzeba.

Jaki jest krytyczna temperatura ciepła karty graficznej?

Jeżeli zrzut widać, że ogrzewanie z części badań jest 85 stopni Celsjusza lub więcej, to jest, oczywiście, to mówi, że działa z przerwami. A jeśli nie podjąć pewne środki, karta jest po prostu spalone w ramach takiego stresu. Środki te to skomplikowana procedura, która jest oczyścić elementy z pyłu i niezależnego dozowania pasty. Jeśli jest to laptop, własnymi rękami, jest mało prawdopodobne, aby to zrobić – konieczne jest, aby skonsultować specjalistów.

Jak sprawdzić wydajność karty graficznej za pomocą narzędzia ATITool?

To jest nie mniej popularny program, który pozwala określić stan zdrowia karty graficznej na komputerach stacjonarnych i laptopach. Jak SCR, to narzędzie jest całkowicie darmowy, co sprawia, że jest bardzo popularny w Rosji i za granicą. Przed pobraniem i zainstalowaniem ATITool Program należy zaktualizować sterownik, a następnie można bezpiecznie przejść do rozpoznania. Jak sprawdzić pamięć karty graficznej i jego działanie przy pomocy tego narzędzia?

Przejdź do kroku

Po zainstalowaniu ATITool kliknij przycisk Pokaż widok 3D. Po tym niezwykłym owłosione kostki pojawią się na naszych oczach. Są też tutaj i suwaki, ale zmienić ich znaczenie nie jest konieczne. Wszystko czego potrzebujesz po kliknięciu przycisku Pokaż widok 3D, – czekać na program, aby rozpocząć pingowanie wydajności karty graficznej. Do czasu, to jest około 5-10 minut. Podobnie jak w poprzednim przypadku, w czasie testowania należy zwrócić uwagę na temperaturę urządzenia grzewczego. Jak mogę sprawdzić na wydajność karty graficznej, tak że nie jest spalony? Jeśli wartość przekroczyła poziom ponad 85 stopni, należy natychmiast wyłączyć prog – i wszystko. Jest to również niedopuszczalne, że pojawiła się na ekranie w żółte kropki w oknie renderowania. Jeśli jest to przypadek, czy karta graficzna jest na ryzyko awarii.

Więc nauczyłem się do testowania wydajności kart graficznych i co zrobić ze wzrostem jego temperatury.