894 Shares 9478 views

Antyutopia – co to jest? Rodzaje, przyczyny i objawy

Mało kto nie słyszał o czymś takim jak „Dystopia”. Termin ten jest używany do określenia niewłaściwą lokalizację, która jest odsunięta od ich zwykłego miejsca skrawków tkanek, komórek lub nawet poszczególnych narządów. W naszym dzisiejszym artykule postaramy się dowiedzieć, co to patologia.


Co to antyutopia?

to wrodzony zjawisko, ale w niektórych przypadkach nie jest pozamaciczną antyutopia powodu nieprawidłowego rozwoju różnych częściach ciała. Jeśli weźmiemy pod uwagę przykład dystopii komórkowej, to jest w przypadku obecności poszczególnych komórkach Purkinjego móżdżku nie w swoim zwyczajowym warstwie skorupy, a jego warstwy ziarnistej. Ponadto pojedynczej komórki nerwowej może być między korzeniami rdzenia kręgowego lub nerwów włókien słupów bocznych.

Jeśli weźmie się pod uwagę Dystopia tkanki, tkanki chrzęstnej następnie z drugiego łuku skrzelowego może być wśród migdałków tkanki błony śluzowej żołądka w przełyku i tak dalej.

Organy dystopię reprezentowane głównie przez nerki i jąder. Jednym z nerek mogą być umieszczone nie w zwykłym miejscu, w miednicy lub w pobliżu jego wejściu. Jajko w niektórych przypadkach w dół pod skórę krocza, a nie w mosznie. Czasami jest niewłaściwego ulokowania zęba.

Zwłaszcza nerek antyutopia

Zaburzenia rozwoju i imadło nerek charakteryzowane przez pewne odchylenia od normalnej struktury i lokalizacji. Powstawanie patologii występuje podczas rozwoju płodu, dlatego uważa się, wrodzone. nerka antyutopia jest dwojakiego rodzaju: jednostronne i dwustronne.

Jednostronne antyutopia nerek – brak nerki. W tym przypadku, może to również być nieobecny i moczowód. Prawie zawsze niezabudowane i nasieniowód, które powinny znajdować się na tej samej stronie, czy istnieją inne anomalie rozwojowe narządów płciowych.

Obustronne antyutopia znaleziono trochę mniej i przekrój, który jest, pochodzące z nerki prawej moczowodu opróżnia się z lewej strony pęcherza i vice versa.

Przyczyny patologii

nerki antyutopia jest wrodzone wady, występujące u 1 na 800 noworodków. Zaburzenia rozwoju ciała zachodzi w wyniku opóźnienia obrotu przemieszczenie nerek miednicy do lędźwiowego podczas wczesnego rozwoju embrionalnego.

Nerki płodu zaczynają być wprowadzane w misce i stopniowo poruszają się w górę, gdzie powinno być. Jeśli w tym czasie nie ma niekorzystnych czynników, taki proces zostanie przerwana, a dziecko rodzi się nieprawidłowym miejscu nerek.

Szczególnie nerki lędźwiowego antyutopia

W 70% przypadków nerce niesłuszna spełnia lędźwiowego Dystopia. W tym przypadku, tętnica się w ciele drugiego i trzeciego kręgu lędźwiowego, osiągając rozwidlenie aorty. Jest to często miedniczki nerkowej skierowane do przodu, w prawym górnym kwadrancie. Czasami takie patologia guza lub wziąć nerka ruchoma.

Objawy tej choroby nie zawsze są zaniepokojeni pacjenta, który nie może nawet odgadnąć o tym. Leczenie tej choroby nie jest zazwyczaj konieczne, tylko w najcięższych przypadkach.

Cechy miednicy Dystopia

Ta patologia jest znacznie rzadsze, ale ze względu na różnorodność jego przejawów jest bardziej sensowne. Miednicy nerek antyutopia charakteryzuje się tym, że nie rozciąga się na tętnicę z aortą i z wewnętrznej tętnicy biodrowej. Nerki w tym przypadku, kobiety są umieszczane między odbytnicy i macicy, a mężczyźni – między odbytnicy i pęcherza moczowego. W tego typu patologii moczowodu zazwyczaj skróceniu.

Objawy w tym przypadku są: bóle ból w dolnej części pleców, regularne zaparcia, nudności, poranne mdłości u kobiet w ciąży, cykl menstruacyjny, tępy ból w jamie brzusznej, zaburzenia dizuricheskie, ból u kobiet podczas stosunku płciowego. To jest patologia leczonych zachowawczo i operacyjnie.

Cechy biodrowej Dystopia

Ta patologia jest dość powszechne. Nerkę następnie w dołu biodrowego i wielu tętnic nerkowych rozciągają się ogólnie z tętnicy biodrowej.

Objawy w takich chorobach jak nerka biodrowego dystopię są bóle brzucha. Powstają one w wyniku ciśnienia nienormalnie się na ciele splot nerwów i sąsiednich narządów, a także naruszenie hydrodynamiki moczu. Ból wynikający z łamania przewodu żołądkowo-jelitowego nie tylko mechaniczny charakter, związany z ciśnieniem nerek w kolejnych odcinkach jelit, ale również odruchową, które towarzyszą mdłości i wymioty, aerokoliey. Obserwuje się to w leczeniu chorób zapalnych, lub nieprawidłowych wodonerczu kamieni nerkowych.

Szczególnie ząb antyutopia

Niewłaściwe ustawienie może mieć nie tylko nerki, ale także zęby. W tym przypadku, antyutopia – jest nieprawidłowe położenie zębów w uzębieniu. W tym przypadku ząb zaczyna się przesuwać w kierunku języka lub policzka. Najczęściej, to patologia występuje w dolnej szczęki w obszarze gdzie znajdują się zęby mądrości lub górna szczęka w kłach.

Górna szczęka zębów patologiczne wymiany przeprowadza się w kierunku w ustach lub w jamie ustnej, na dolnej – w kierunku jamy ustnej lub w przedsionku.

Najczęstszym ząb niewłaściwym umieszczaniem występuje z powodu nieprawidłowego wyrzynania zębów mądrości, które mogą nie być wystarczająco dużo miejsca. W rezultacie, zaczynają wywierać presję na sąsiednim, wysiedleńców i Nieprawidłowe położenie. Prowadzi to do takich działań niepożądanych jak wady zgryzu, funkcje układu oddechowego, żucia, połykania, mowy. Nienormalne zęby wystają z uzębieniem, co przyczynia się do uszkodzenia tkanek miękkich jamy ustnej.

wniosek

Zatem antyutopia – zagubionej narządów lub tkanek. Zasadniczo niewłaściwym umieszczaniem mieć nerkę, co najmniej – zęby. Najczęściej, to patologia rozwija się w macicy pod wpływem różnych niekorzystnych czynników, ale może również wystąpić po urodzeniu. Treat antyutopia zachowawcze lub chirurgiczne metody, a przede wszystkim rokowanie jest korzystne.