468 Shares 5504 views

„Indometacyna” (tabletki): instrukcje użytkowania, prawdziwe

Jeden z przedstawicieli tej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych jest to lek „indometacyna” (tabletki). Ze względu na swoje przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe skutków jej stosowania w leczeniu chorób zapalnych, łagodzi ból, zmniejszyć obrzęk i przywrócić ruchomość stawów.


Opis preparatu

Główny składnik aktywny leku jest indometacyny, które odnoszą się do pochodnych kwasu indolooctowego. Wewnątrz opakowania lek „indometacyna” opisuje jako elementy prowadzące, tabletki z powłoczką jelitową zabezpieczającą, która pozwala na to aby środek aktywny jest uwalniany w jelitach, z pominięciem żołądka. Kształt tabletki okrągłe, dwustronnie wypukłe, górna pokryta jasnobrązowego powłoki.

Tabletki są wielokrotne dawki: 25 mg, 50 mg i 100 mg indometacyny. Dostępny w 10 lub 40 sztuk w opakowaniu.

Wszystkie postacie dawkowania

Ponadto, tabletki, istnieją inne formy „indometacyna” preparatu do stosowania doustnego, na przykład kapsułek o przedłużonym uwalnianiu dawki 75 mg. Do podawania doodbytniczego stosuje się czopki w dawce 50 mg. Dla stosowania na zewnątrz utworzony maść 5% i 10% i 3% żelu.

Mechanizm działania

Lek jest niesteroidowy środek działanie układowe, która ma przeciwzapalne decongestant, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Połączone z lekiem mechanizm „indometacyna” (tabletki) prowadnicy zawiera opis jego działania składnika aktywnego, związane ze zmniejszeniem aktywności cyklooksygenazy typu 1 i 2. Z kolei enzym ten ma minimalny wpływ na kwas arachidonowy , co zmniejsza jego konwersję do prostaglandyn. Substancje te powodują stan zapalny i ból.

Indometacyna wykazuje działanie przeciwpłytkowe, zmniejszenie zlepiania się płytek krwi, krwinki. Substancja łagodzi ból w bólu stawów w spokojnej i mobilnej państwa, zmniejsza poranną sztywność i obrzęki, zwiększa zakres ruchu. Akcja indometacyny na celu zmniejszenie stanu zapalnego. Maksymalny efekt daje się siódmego dnia traktowania z tabletek farmaceutycznych.

że traktuje

W oparciu o mechanizm działania „indometacyna” instrukcja obsługi tabletu zaleca stosowanie do leczenia systemowego:

 • Zespół stawowej;
 • chorób zapalnych układu mięśniowo-szkieletowego spowodowany przez reumatoidalne, łuszczycowe zapalenie, reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze barku, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie stawów w deformując zespół zapalenie kości i uretrookulosinovialnom;
 • choroby zwyrodnieniowe układu kostno-mięśniowego spowodowane osteochondroza z zespołem korzeniowym, zapalenie kości i stawów stawów, z wyjątkiem biodra i międzykręgowy zwyrodnieniowej stawów;
 • choroby rozsianych, obejmujących tkankę łączną;
 • reumatyzm;
 • ropne zmiany zapalne okołostawowych torby i ścięgna;
 • Ostre objawy bólu w dolnej części pleców i innych części kręgosłupa przy neuralgii nerwu kulszowego i innych nerwów, zapalenie mięśni;
 • urazowe zapalenie tkanek miękkich i stawów.

To może pomóc uporać się z bólem głowy, miesiączkowego, ból zęba, gruźlica.

Jako środek pomocniczy do leczenia chorób zakaźnych i zapalnych, takich jak zapalenie gardła, zapalenie migdałków, zapalenie ucha wykorzystuje leku „indometacyna” (tabletki). Wskazania obejmują leczenie zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie przydatków, zapalenie gruczołu krokowego.

Lek jest skuteczna w usuwaniu gorączki zespołu związanego z chorobą Hodgkina, chłoniak, nowotwory przerzutowe, gdy nie działają paracetamolu i kwas acetylosalicylowy.

Jak wziąć

„Indometacyna” lek w postaci tabletek, podaje się pacjentowi w określonej dawce w zależności od stopnia choroby. Generalnie, rozpoczyna się dorosłych podaniu dawki 25 mg dwa razy dziennie po posiłku.

Jeśli efekt obróbki jest wystarczająca wyraźne dwukrotnie dawkę 50 mg trzy razy dziennie. Maksymalna dopuszczalna dawka nie powinna być większa niż 200 mg indometacyny. Po znaczącej poprawy spowodowanej leczeniem lekiem, leczenie należy przerwać jedynie po 4 tygodnie, stosując poprzedni okres lub zmniejszenie dawki. Jeśli pacjenci brać pigułki przez długi czas „indometacyna” instrukcja obsługi zaleca się dawkę 75 mg substancji czynnej na dzień.

leczenie dzieci

Dla dzieci dziennej dawki obliczone przez mnożenie 2,5 lub 3 mg na jego masy ciała, to jest pobierane do 3-4 razy. W każdej grupie wiekowej dostarcza się zastosowanie w początkowej dawce dziennej:

 • Dzieci od 3 do 7 lat podawano od około 50 mg do 75 mg, co odpowiada 2 lub 3 tabletek;
 • dzieci w wieku 7 do 12 lat: od 75 mg do 100 mg, co odpowiada 3 lub 4 tabletki;
 • Dzieci w wieku 12 lat, określonego od 100 mg do 125 mg, co odpowiada 4 lub 5 tabletek.

W ciągu pierwszych kilku dni, należy dowiedzieć się, jak lek na ciele dziecka, więc użyj małej dawki leku. Czas trwania leczenia „indometacyna” (tabletki) instrukcji wyznacza jako okres od 6 do 7 dni.

funkcje odbioru

W związku z tym, istnieje możliwość negatywnego wpływu na odbieranie „oznacza” indometacyny w tabletkach, to lepiej jest nie używać do leczenia ostrej gorączki reumatycznej w dzieciństwie. Przechodząc do mleka, substancja czynna dostaje się do krwi dziecka, zwiększa fizjologiczną żółtaczkę u dziecka i porażki komórek wątrobowych. Aby tego uniknąć, należy anulować piersią.

W podeszłym wieku, u pacjentów z chorej wątroby, nerek, przewodu pokarmowego, objawy dyspeptyczne, nadciśnienia tętniczego, zastoinowej niewydolności serca po operacji, choroba Parkinsona, padaczka, ciąży w I i II trymestrze ciąży, gdy wymagane jest przypisanie leczenie indometacyna monitorowanie stanu organizmu. Konieczne jest, aby kontrolować funkcjonowanie narządów problematycznych, raz na 7 dni na zbadanie krwi obwodowej.

Jeśli w przeszłości u pacjenta stwierdzono uczulenie na niesteroidowe leki przeciwzapalne, lek „indometacyna” (tabletki) jest wyznaczony w skrajnych przypadkach.

Nie zaleca się wykonywania prac niebezpiecznych w leczeniu, jak zaburzenia uwagi i aktywności psychoruchowej.

Gdy nie można wziąć

Są to choroby, w których leki przeciwwskazane „indometacyna” (tabletki). Jego stosowanie nie jest możliwe:

 • nadwrażliwość na indometacyna;
 • w obecności erozyjnych i wrzodziejące uszkodzeń układu pokarmowego, w fazie ostrej;
 • gdy „triad aspiryna”, znamienny tym, nietolerancji na kwas acetylosalicylowy, polipy nosa, astma oskrzelowa;
 • w hemodyscrasia;
 • gdy wyraźne zmiany wątroby i nerek;
 • na opóźnienia soli i cieczy z możliwością obrzęk obwodowy;
 • w ciężką postać przewlekłej niewydolności mięśnia sercowego;
 • pod zwiększonym ciśnieniem;
 • astma oskrzelowa;
 • zapalenia trzustki;
 • w III trymestrze ciąży dziecka;
 • karmienie piersią;
 • u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Działania niepożądane

Lek „indometacyna” (tabletki) mogą być związane z niekorzystnymi zjawiskami negatywnie wpływających na stan organizmu człowieka. Dla wspólnych działań niepożądanych należą nudności, brak apetytu, ból brzucha, wzdęcia, zaparcia, niestrawność.

W rzadkich przypadkach, efekty uboczne mogą wystąpić erozyjnego i wrzodziejące zmiany, krwawienie i perforacja żołądka i ścian jelitowych; applasticheskoy lub niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza, wysypka, utrata włosów, swędzenie skóry, drgawki, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli.

Objawy toksyczna nekroliza naskórka, obserwuje się bardzo rzadko wstrząs anafilaktyczny, rumień guzowaty.

Podczas obróbki może pogorszyć działanie wydalniczy nerek i wątroby, co zwiększa ilość bilirubiny, transaminaz wątrobowych.

Długotrwałe stosowanie leku „indometacyna” (tabletki) nie wyklucza działań niepożądanych związanych z zaburzeniami snu, zawroty głowy, neuropatia obwodowa, bóle głowy, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie. Charakteryzują się one zmętnienie rogówki, zapalenie spojówek, utratę słuchu, szumy uszne, nadciśnienie, obrzęki.

opinie

Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad leku, wykluczyć wszystkie przeciwwskazania.

Są mieszane w sprawie przyjęcia „indometacyna” opinii narkotyków. Tabletki mają więcej efektów ubocznych niż formy dawkowania do stosowania zewnętrznego. Ponadto, składnik aktywny leku odnosi się do inhibitorów cyklooksygenazy 1 i 2, które są uważane za mniej skuteczne i wywołuje szereg niepożądanych reakcji w przewodzie żołądkowo-jelitowym.

Reumatolodzy i ich pacjenci, lekarze często przepisują nowsze leki z grupy oksykamami. hamują cyklooksygenazę typu 2, tylko bez wpływu na enzymu typu 1, który zapewnia wytwarzanie prostaglandyn, które chronią układ trawienny. Dlatego Oksykamy zrobić mniej szkodliwe dla żołądka niż leczyć „indometacyna” (tabletki). Instrukcje ujemne sprzężenie zwrotne obejmuje opis skutków ubocznych, ale to nie znaczy, że leczenie muszą być pokazane. Wszystko zależy od właściwości organizmu.

Wielu pacjentów, oznacza to oszczędność na bóle pleców, bóle mięśni, nerwobóle międzyżebrowe, gdy inne leki nie pomagają. Negatywny wpływ praktycznie nie powstają z obróbki „indometacyna” narkotyku. Recenzje tabletek odzyskane pacjenci pozytywne. Choć ryzyko jest zawsze obecny i tylko lekarz może zalecić przyjmowanie takiej poważnej leku.

analogi

Tabletki z substancji czynnej indometacyna są produkowane przez wielu krajowych i zagranicznych firm, takich jak firmy „Sopharma”, „Ludwig Mekle” „Nycomed”, „Farmahim”, „Berlin Chemie Menarini”, „Altfarm”. Tylko każdy lek jego nazwa handlowa, jego skład substancje pomocnicze. Wszystko peers te same wskazania do stosowania, skutków ubocznych, przeciwwskazań.

Najbardziej popularny lek „indometacyna Sofarma” (tabletki). Wytwarza się w dawce 50 do 100 mg podawanych „Sofarma” (Bułgaria). Odnosi się to do niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kolejna para nie mniej niż w znanych analogów – leki „Indometacyna 50 mg Berlin-Chemie” i „Indometacyna 100 mg Berlin-Chemie”. W dwóch dawkach (50 i 100 mg) na włoskiej firmy „Berlin Chemie Menarini”.

W przygotowaniu „indometacyna” (tabletki) mają analogów i produkcji rosyjskiej. Są one dostępne w różnych postaciach dawkowania. to główne odpowiedniki:

 • „Indometacyna akry” chemiczne Zakłady Farmaceutyczne JSC „Akrikhin”;
 • "Indometacyna-Altfarm", LLC "Altfarm";
 • "Indometacyną Biosynthesis" JSC "Biosynthesis";
 • "Vero indometacyna", OAO "Veropharm".