625 Shares 3538 views

Dusić do świetlówek: typy urządzeń, celem programu oraz opinii

świetlówki (LDS) – jest to pierwszy opłacalne instrumenty, które pojawiły się po tradycyjnych lamp z żarnika. Należą one do urządzenia wyładowczego, przy czym musi być potrzebny element obwodu mocy ograniczające.

powołanie przepustnicy

Dławik dla światła dziennego kontroluje napięcie przyłożone do elektrod lamp. Ponadto posiada następujące funkcje:

 • Ochrona przed przepięciami napięcia;
 • podgrzewania katody;
 • Utworzenie wysokie napięcie do uruchomienia lampy;
 • Ograniczenie prądu elektrycznego po rozruchu;
 • Stabilizacja lampa procesu spalania.

Aby zapisać przepustnica jest podłączony do dwóch lamp.

Zasada działania statecznika elektromagnetycznego (EmPRA)

Pierwszy schemat uruchomić lampę fluorescencyjną, który został opracowany i stosowany do tej pory, zawiera elementy:

 • przepustnicy;
 • startera;
 • dwa kondensatory.

Schemat światło dzienne w gazie podłączonego do sieci 220 V, wszystkie części połączone są nazywane balast elektromagnetycznych.

Gdy obwód zasilania jest zamknięte spirale wolframu światła, i znajduje się w trybie pracy jako rozrusznik jarzeniowego. Prądu przez lampę nie jest jeszcze miejsce. Włókna są ogrzewane stopniowo. Kontakt startowe są otwarte w stanie początkowym. Jeden z nich popełnił bimetaliczne. Pochyla się po podgrzaniu przez wyładowania jarzeniowego i zamyka obwód. Kiedy ten prąd wzrasta o 2-3 razy i katody lampy, są ogrzewane.

Ponieważ tylko zamknięte rozrusznika kontaktu zatrzymuje wypływową oraz płytka bimetalowa zaczyna stygnąć. W rezultacie, styk ruchomy zostanie otwarty i indukcyjności dławika występuje znaczne impulsu napięcia. Wystarczy, że elektrony uderza gazowego medium pomiędzy elektrodami i lampa zapala. Po zaczyna przechodzić prądu znamionowego, który jest następnie redukowany do 2 razy z powodu spadku napięcia na cewce. Starter jest stale wyłączony (styków otwarty), a LDS oparzenia.

Zatem, lampa zaczyna balast, a następnie utrzymuje go w stanie aktywnym.

Zalety i wady EmPRA

wzbudnik elektromagnetyczny dla lamp fluorescencyjnych, charakteryzujących się niskimi kosztami prostej konstrukcji i wysokiej niezawodności.

Ponadto, istnieją wady:

 • światło pulsacyjne, co prowadzi do zmęczenia oczu;
 • do 15% energii elektrycznej jest stracone;
 • Poziom hałasu w czasie rozruchu i podczas pracy;
 • złe lampy rozpoczyna się w niskiej temperaturze;
 • Duży rozmiar i wagę;
 • długości wyrzutni.

Normalnie brzęczenie i migotanie światła wystąpić podczas niestabilnego zasilania. Ballastniki produkować różne poziomy hałasu. Aby je zmniejszyć, można wybrać odpowiedni model.

Lampy i przepustnice są wybrane równe zasilanie lub żywotność lampy jest znacznie zredukowana. Zazwyczaj są one dostarczane w zestawie i wymienić statecznik sprawia, że urządzenie o takich samych parametrach.

świetlówki w komplecie z EmPRA są tanie i nie trzeba ich konfiguracji.

Dla ballastnika cechy jest pobór mocy biernej. Aby zmniejszyć straty kondensator połączony równolegle do zasilacza.

statecznik elektroniczny

Wszystkie wady przepustnicy elektromagnetycznego musiały zostać wyeliminowane, a stateczniki elektroniczne do świetlówek (EKG) powstała w wyniku badań. System ma pojedynczy zespół generowania rozpoczęcia i utrzymania procesu spalania, tworząc z góry określoną sekwencję zmian napięcia. Podłączyć go można skorzystać z instrukcji dostarczonych z modelem.

Dławik dla światła jarzeniowego typu elektronicznego ma swoje zalety:

 • możliwość natychmiastowego rozpoczęcia lub z jakiegokolwiek opóźnienia;
 • brak startera;
 • brak migać;
 • zwiększona wydajność świetlną;
 • zwartość i lekkość urządzenia;
 • Optymalne warunki pracy.

stateczniki elektroniczne drogiego zespołu elektromagnetycznego ze względu na skomplikowany układ elektroniczny, który zawiera filtry, korekcja współczynnika mocy, falownik balastu. W niektórych modelach, należy ustawić ochronę przed błędnym lampy uruchomiony bez żarówek.

W użytkownikiem opinie mówią o wygodę korzystania z energooszczędnych stateczników elektronicznych LSR, które są wbudowane bezpośrednio do gniazd dla tradycyjnych kaset standardowych.

Jak uruchomić świetlówkę pomocą statecznik elektroniczny?

Kiedy statecznik elektroniczny z elektrod jest pobudzony i happening z ogrzewaniem. Potem otrzymał potężny impuls zapalić lampę. Tworzy się tworząc obwód oscylacyjny dołączony do reakcji rozładowania. W ten sposób, dobrze ogrzewane katody odparowywać całą rtęć bańki, tak że jest łatwo uruchomić lampę. Po powstaniu rezonans obwodu oscylacyjnego wylotowego natychmiast zatrzymuje się i napięcie spada do pracownika.

Zasada działania jest podobna do przykładu wykonania statecznika elektronicznego z przepustnicą elektromagnetycznymi dioda zaczyna wysokiego napięcia, który następnie redukuje się do stałej wartości i utrzymywania wyładowania w lampie.

Aktualna częstotliwość osiągnie 20-60 kHz, przy czym możliwe jest migotanie i sprawność staje się wyższa. Sprzężenie zwrotne jest często oferowane zastąpić dławików elektromagnetycznych na elektroniczny. Ważne jest, że są one zdatne do władzy. Układ może tworzyć i natychmiastowy rozruch ze stopniowym wzrostem jasności. Zimny start produkować wygodne, ale żywotność lampy staje się znacznie mniej.

Świetlówka bez startera, przepustnicy

LDR mogą obejmować, bez kłopotliwych przepustnicy z użyciem zamiast prostego żarówka o tej samej mocy. W tym schemacie, jako starter nie jest potrzebne.

Połączenie jest realizowane przez prostownik, w którym napięcie jest dwukrotnie za pomocą kondensatorów zapala lampy bez podgrzewania katody. Konsekwentnie z LDS za pośrednictwem przewodu fazowego włączone żarówki, ograniczając prąd. Kondensatory i diody, prostownik most powinien zostać wybrany z marginesem dopuszczalnym napięciu. Po włączeniu LDR kolby przez prostownik z jednej strony, że wkrótce zaczną ciemnieć. W takim przypadku konieczna jest zmiana polaryzacji zasilania.

Podłączenie lampy fluorescencyjne bez przepustnicy, który jest używany zamiast obciążenia rezystancyjnego, daje słabą jasność.

Jeśli zamiast żarówek ustawienie ssania, lampa zapala się znacznie silniejszy.

Sprawdzić przepustnicy serwisowania

Gdy LDR nie świeci, przyczyna usterki leży w okablowaniu, lampy, starter lub zadławić. Prostych powodów zidentyfikowane testera. Przed sprawdzić lampa ssania światło multimetr należy odłączyć zasilanie i rozładować kondensatory. Następnie wyłącznik urządzenia jest zainstalowany w trybie testu ciągłości i minimalne wymiary impedancji LIMIT i określić:

 • integralność uzwojenia;
 • rezystancja elektryczna uzwojeń;
 • zwarcie uzwojenia;
 • zerwanie uzwojenia cewki.

Sprzężenie zwrotne jest zaproszony, by sprawdzić przepustnicę poprzez podłączenie go do sieci przez żarówki. Winding zwarcie gdy płonie jasny i sprawny – słabo.

Po wykryciu usterki przepustnicy jest łatwiej wymienić, a naprawa może być droższa.

Najczęściej w systemie spada rozrusznik. Aby sprawdzić jego skuteczność połączyć znanej dobrej pozycji. Jeśli lampa nie jest zapalona, to przyczyna jest inna.

Przepustnica również sprawdzić za pomocą lampy roboczej poprzez podłączenie dwóch przewodów z nim do jego podstawy. Jeśli lampka świeci się jasno, to znaczy, dostosowaną przepustnicy.

wniosek

Dusić do lamp dziennych ulepszonych w kierunku poprawy wydajności. Urządzenia elektroniczne zaczynają wypierać elektromagnes. Jednocześnie nadal stosować stare warianty modelu ze względu na ich prostotę i niskie koszty. Konieczne jest, aby zrozumieć, w różnych typach i je wykorzystać prawidłowo podłączone.