899 Shares 8481 views

Jak zrobić kolaż zdjęć własnymi rękami

Kolaż z kilku zdjęć można wykorzystać do zupełnie różnych celów. Po pierwsze, jako dekoracja rodzinnego albumu. Po drugie, należy wypełnić zadanie w ramce, można dać znajomego lub kogoś z rodziny na rocznicę ślubu, urodziny lub inne uroczystości. Ponadto, kolaże mogą być wspaniałą ozdobą salonu lub rezydencji. Czasami są one wykorzystywane do celów reklamowych lub loterii.


Co może być kolażem

To może się charakteryzować przede wszystkim na podstawie wydajności. Kolaż zdjęć własnymi rękami można przeprowadzić elektronicznie, a następnie wydrukować (lub zostawić do dekoracji, takich jak strony WWW), czy bezpośrednio na papierze.

Po drugie, mogą być proste lub złożone. Po trzecie, jeśli materiał jest czasem wykorzystywane wyłącznie zdjęcia, a zdarza się, że są one uzupełnione ozdoby, obrazy, aplikacja i inne elementy dekoracyjne. W zasadzie, to wszystko zależy od celu i wyobraźni autora. Pojęcie „kola” jest tak szerokie, że obejmuje prostą kompozycję kilku zdjęć, a prawdziwe arcydzieło przy użyciu różnych technik artystycznych.

Praca z obrazami w postaci elektronicznej

Tworzenie kolażu zdjęć na komputerze jest możliwe w dowolnym edytorze graficznym, zaprojektowany do takiego leczenia. Co do zasady, działanie to w doborze kilku tematycznych przetwarzania obrazu, wycinanie tych niezbędnych elementów i łączenie ogólnego tła.

Specjaliści w tej dziedzinie na to, co do zasady, nie przestawaj. często zmierzają do składu była traktowana jako całość, a przejście pomiędzy jego fragmentów nie są widoczne. Osiąga się to przez stosowanie różnych narzędzi edytorów graficznych. Aby dowiedzieć się, jak zrobić kolaż zdjęć, znam wszystkich profesjonalnych fotografów. Oferują one tę usługę do rejestracji ślubu, studiów i innych albumach.

Jakie materiały są potrzebne

Jeśli zamierzasz stworzyć kolaż zdjęć z własnymi rękami, musimy najpierw określić jego rozmiar i zdecydować, co będzie podstawą. Może to być arkusz lub A3, A4, papier rysunku, tektura, kawałek sklejki lub z tworzywa sztucznego. Oprócz niego bezpośrednio zdjęcia, poręczne nożyczki, linijki, ołówka i kleju. Reszta zależy od wyobraźni autora. Jeśli planujesz używać przedmiotów dekoracyjnych (wstążki, koraliki), trzeba się nimi zająć. W przypadku rejestracji kolażu przy użyciu ręcznie rysowane elementy będą musiały kredki i pędzle z farbami.

Gotowy produkt jest często w kształcie ramy. Może też być wykonane samodzielnie lub skontaktować Framing Workshop. Specjaliści również zalecamy przed zrobić kolaż zdjęć, ustawić je na stole, aby myśleć i wyciągać układ przyszłej pracy. Wtedy wszystko będzie poruszać się szybciej.

Pierwsze kroki

Jak już wspomniano powyżej, z pomysłem. Oznacza to, że nie powinno działać na zasadzie „start, a nie w trakcie zrozumie.” Wszelkie prace, nawet oszczędny, wymaga zamówienia. Dlatego zanim stworzyć kolaż zdjęć, trzeba jasno sobie wyobrazić, co to jest, że zostanie on pokazany w jakiej kolejności.

Następnie wszystkie elementy powinny być rozłożone na przygotowanym tle, jak na rysunku. Jeśli to konieczne, fotografie cięte na wymiar. Czasami są one wykorzystywane nie całkowicie, ale tylko niektóre fragmenty. Ten problem jest rozwiązany również przy pomocy nożyczek.

Gdy kompozycja jest określone elementy powinny być dołączone. Dla tego dopasowania PVA, krzemian lub innego kleju do papieru. W zależności od idei między elementami może być pozostawiona pusta przestrzeń, umieszczenie ich blisko lub nawet nakładają się na siebie (równolegle pod kątem do siebie, lub z efektem zaniedbania).

Jak wybrać zdjęcie

Jeśli chodzi o tematyce kolaż, każdy element musi pasować do pomysłu. Na przykład, tworząc prezent na rocznicę ślubu, właściwe jest, aby wstawić zdjęcie dzieci, wnuków, sami bohaterowie dnia w różnych okresach ich życia razem. Obrazy muszą emitować ciepło i być dodatnia.

Przed dokonaniem komiks kolaż zdjęć z rękami, należy rozważyć ten pomysł i wypracować kilka opcji, wybierając najbardziej udany. Kompozycja może zawierać obrazów o tym samym rozmiarze lub duże (stały), a pozostałe mniejsze.

Istnieją pewne zasady, wiedząc, że pick zdjęcie byłoby o wiele łatwiejsze. Po pierwsze, największym elementem jest prosty. Na przykład, jeśli kolażu – prezent na ślub, kluczem jest zdjęcie młodych. Po drugie, wykorzystując fragmenty obrazów, trzeba działać bardzo ostrożnie, tak aby nie dostać głowę bez ucha lub kształtu bez jednej ręki. Po trzecie, wskazane jest, aby wszystkie osoby, spojrzał w centrum kolażu, ale nie na zewnątrz. W ten sposób integralność kompozycji jest osiągnięty.

wykończenia

Gdy wszystkie zdjęcia są sklejone, można ozdobić je ze wstążkami, koralikami lub narysować obrazek. Czasami wykorzystywane w tworzeniu najbardziej niezwykłych obiektów (np przyciski, kolorowe nici, suszonych liści, a nawet jagody). Wszystko to jest również przyklejony do tła zgodnie z pierwotnym planem. Niewątpliwie w procesie tworzenia pracy, może być mała zmiana, ale bez tego nie robi.

Jeśli na pomysł składzie ma się odbyć na ścianie, trzeba zorganizować go w ramie i dokonać montażu. Początkujący lepiej jest powierzyć tę pracę profesjonalistom i skontaktować Framing Workshop.

W zasadzie, kolaż zdjęć z rękami może nawet dziecko (wiele dzieci bardzo lubią tej działalności). No specjalny sprzęt, umiejętności lub specjalistyczna wiedza nie jest tu wymagane. Fakt ten jednak nie mówi o prostocie procesu. Podczas tworzenia jakiegokolwiek dzieła sztuki (kolażu, bez wątpienia należą do nich), ważne jest, twórczy pomysł i dokładność wykonania. Tylko w tym przypadku wynik jest miłe, a autor i publiczność. A jeśli nie działają samodzielnie, ale wspólnie (szumy firmę lub całą rodzinę), to będzie więcej zabawy.