119 Shares 8506 views

Jak przygotować mieszankę cementowo-piaskowej?

Nikt nie będzie dyskutować z faktem, że bez nowoczesnego budownictwa cement nie mają żadnego sposobu potrafi. Bez niej nie będzie możliwe skonstruowanie jednego budynku, nie będzie leżał żadnej drogi. Fabryki do produkcji tego niezwykłego materiału jest produkowany Każdego roku coraz więcej produktów, które natychmiast dysperguje.


Każdy budowniczy wie, że potrzeba do budowy domów mieszanki cementowo-piaskowej, przygotowania, którego jesteśmy dziś i porozmawiamy. Oczywiście temat nie jest zbyt proste, ponieważ przed rozpoczęciem musisz zdobyć przynajmniej podstawową wiedzę na temat istniejących marek cementu i cech każdego z nich.

Biorąc pod uwagę, że goście na każdy z nich zapewnia różne właściwości wytrzymałościowe, wszystkie odmiany cementu są przypisane numery seryjne. Najbardziej powszechnie stosuje się gatunek 200, 300, jak również wszystkie rodzaje 400-600. Liczba jest większa, beton jest idealnym rozwiązaniem dla różnorodnych fundamencie betonowym. Oczywiście, mieszaniny cementu i piasku może być otrzymany z „Junior” znaków.

Najczęstszym i szeroko stosowany cement portlandzki. Niestety, czasami zdarzają się sytuacje, gdy nie może spełnić wszystkie Twoje wymagania. Dlatego wybierając siarczan, hydrofobowy lub bystrozastyvayuschy tego typu w niektórych przypadkach. Jednakże, istnieje wiele bardziej wyspecjalizowane gatunki, które często są interesujące tylko dla profesjonalistów.

rozwiązania Forms

  1. Rzadko stosowane tłuszczowych mieszaniny cementu i piasku który zawierał dużo spoiwa. Twardnieje szybko, ale niezbyt wytrzymałe ze względu na tendencję do pękania.
  2. Najczęściej stosuje się konwencjonalne zawiesinę cementu, znamienny tym, że proporcje każdego ze składników nie jest idealny. On raczej powoli zamarza, ale jego życie przede wszystkim pochwały.
  3. Ze względu na niezgodność technik produkcyjnych dla początkujących często otrzymuje się tak zwane rozwiązanie chudego, w którym substancja wiążąca jest kilka. Taka mieszanina zestala się w zasadzie.

Mając do czynienia z podstawowymi pojęciami, rozważmy kilka szczególnych rodzajów zapraw cementowych i dowiedzieć się o sposobach ich wytwarzania.

Sposoby wyrabiania

Jak przygotować mieszankę cementowo-piaskowej? Jeśli zamierzasz zbudować coś wielkiego namiotu, trzeba znać odpowiedź na to pytanie. Pod wieloma względami, proces gotowania jest podobna do technologii do produkcji zaprawy. Wymagane do wykonania pewnej proporcji brane cementu i piasku w stosunku 1: 3, dodaje się wodę, po czym mieszaninę dokładnie wymieszano. Stale monitorować spójność: jeśli masa wodnisty, konieczne jest, aby dodawać cementu, jeśli „suchawy”, a następnie dodać wodę i wypełniacz.

Jednakże w odniesieniu do spoinowania szczelin i spoin budowniczych prawie nigdy nie użył mieszanki cementowo-piaskowej. Standardowa konstrukcja wymaga użycia zaprawy cementowej.

mieszaniny wapna i cementu

Technologia wytwarzania nie różnią się, lecz w wodzie stosowanej „cienkiej” roztworu wodorotlenku wapnia. Taka kompozycja nie jest idealne, ponieważ tylko spoin, lecz także mogą być z powodzeniem stosowane jako zaprawy do murów, a nawet do sufitu.

Podsumowując, można powiedzieć, że nie ma budowy, gdzie stosowane mieszanki cementowo-piaskowej. Jej cena waha się znacznie w zależności od użytych komponentów i cementu producenta, więc nie wszystko jest ściśle indywidualnie.