227 Shares 5491 views

Wczesne jabłoń Genewa: charakterystyka, opis danej odmiany, zdjęcia, opinie

Jabłka – jeden z najpopularniejszych owoców w naszych szerokościach geograficznych. Są smaczne, zdrowe i zaskakująco zróżnicowane. Early Geneva jabłoń pojawił dzięki amerykańskich hodowców. Urodziła się w stacji doświadczalnej, naukowcy skrzyżowane dwie odmiany: Quinto Dzhulired. To prawdziwy dar rebyatnya którzy nie mogą czekać wystąpienia jabłek w ogrodzie. Jabłka z tego drzewa można zjeść przed Białym luzem.


wcześnie delikatność

Od jabłoń Earley Genewa zapewnia jeden z pierwszych owoców ogrodzie, jabłka będą musieli pokonać ptaki. Jabłka mają żółto-zielony kolor jasnoczerwony blasku. Są one obdarzone słodkim i kwaśnym przyjemnym smaku. Drzewo energiczne ma średnio lub powyżej średniej wielkości. Earley Genewa – jabłkowego (zgodnie z opisem i zdjęciu) z szerokimi, gęstej korony. Ma kształt okrągły lub kotloobraznuyu. Z rozłożystą koroną wiszące gałęzie. Wielkość drzewa dorosłych średnio 2,5-3,5 metrów.

wygląd

Wczesne odmiany jabłek Genewie gwałtownie rośnie w bardzo młodym wieku, trochę bardziej umiarkowany w okresie dojrzewania. Liście są bogate ciemnozielone, podłużne lub jajowate, może być skręcona w prawo. Earley Genewa – jabłko (zgodnie z opisem i zdjęciem) z białymi kwiatami w kształcie spodka o średniej wielkości. Ta odmiana dotyczy samobesplodnym jabłkowy, więc zaleca się, aby roślina drzew następnej zapylaczy. Kwitnie wcześnie. Wysoka żywotność pyłku. Różnorodność jest dobry zapylacz dla innych najbliższych uprawy jabłoni.

owoc

Wczesne odmiany jabłek Genewie – jest to bardzo wczesne pojawienie się różnych owoców, pierwsze żniwa zachwyci w drugim roku po posadzeniu rozsady. Z jednego drzewa można zebrać do 50 kg owoców. średnie jabłka, czasem nawet większe. Mają zaokrąglone ściętego lub kształt płaskiego zaokrąglone. Dojrzewają kilka podejść, które pozwala cieszyć się jabłka od połowy do końca lipca. Ciało jest słodka i słodka, średnio miękka, ma ostre strukturę ziarnistą, ich masy o średnio 160 – 170 g jabłka przechowywane przez kilka tygodni w lodówce. Gdy jabłka stają się czerwone – można zacząć zbierać pierwszą partię uprawy.

Miejsce do sadzenia

Wczesne jabłoń charakterystyka Genewa lubi słoneczne miejsca. Wzrost jest to możliwe, w miejscach zacienionych, nie gwałtownie reaguje na wiatr i susza. Drzewo lubi żyzną glebę, lekkie i wilgotne. Dość łatwo tolerują suszę letnią. To bardzo wczesne odmiany jabłek spożywane surowe lub używane do gotowania kompoty, soki, dżemy, galaretki gotować z niego, i sprawiają, że wino i cydr. Zawiera dużo pektyn, więc jest idealny do produkcji dżemów, galaretek i musy. Mogą być również wykonane z suszonych owoców. Idealne dla osób z zaburzeniami metabolizmu.

lądowanie

Dla Apple Earley Genewa potrzebuje opieki. Przed sadzeniem, gleba powinna być wytworzone wszystkie chwasty usunięte. Pożądane wykopanych gleby z dodatkiem obornika lub kompostu zielonego wzbogacić składniki odżywcze ziemi. Pit powinna wynosić co najmniej 60 cm i średnicy 30 cm głębokości, należy szukać w wielkości sadzonek. Po transplantacji nie jest konieczne, aby zniszczyć com ziemi wokół korzeni. Korzenie zejść do dołu do lądowania i żyzna gleba zasypywane na górze może być nieznacznie zdepnij. Im lepsza jest ta warstwa, tym mniej potrzeba potem zapłodnić. Następnie należy zrobić małe zgrubienie wokół tułowia dla naturalnego zbierania wody i napełnić go płynem.

gleba

Earley Genewa jabłoń rośnie i kwitnie w najlepsze bogatych glebach. Jeśli witryna ubogich glebach piaszczystych, drzewo trzeba wlać zgnił humus organiczny. Jeśli nauczyć się korzystać z odpadów roślinnych, że będzie łatwo zrezygnować z drogich nawozów.

Jabłoń mróz, nie jest konieczne do schronu zimowego.

podlewanie

Młody jabłoń Earley Genewa należy podlewać, aby zapobiec wysychaniu z ziemi. Brak wilgoci może niekorzystnie wpłynąć na przyszłe pędów, a tym samym na przyszły żniwa. Pod koniec lipca, podlewanie jest lepiej zatrzymać, do drzewa, aby przygotować się do zimy. Jeśli poziom wód gruntowych znajduje się w pobliżu korzeni, nawadnianie powinno być zmniejszone.

przycinanie

Angażować się w cięcie lepiej następnym roku po posadzeniu, przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego. Przycinanie odbywa się formowanie: otmerzshie przycięte gałęzie, zbyt gęstą koronę. Trzeba ostrożnie przyciąć gałęzie, aby przypadkowo nie usunąć te, które już mają owoce edukacji. Po tym wszystkim, więc może znacznie zmniejszyć ilość przyszłych zbiorów. Drzewo, które jeszcze nie posiadają oddziały, odcięty na 20 cm nad przyszłością branży. Branże, które są zbyt niskie odciąć całkowicie.

Choroby i nawozy

Wczesne jabłoń Genewa, opieki, które powinny być przeprowadzane regularnie, które wymagają ochrony przed wieloma chorobami: parcha, mączniaka i inne. Jest dość odporny na brązowym miejscu. W celu zapobiegania chorób zaraz po posadzeniu drzew doprowadza nawozami chemicznymi. W pierwszym roku dokonywania azot. Po raz pierwszy w maju, drugi – w czerwcu. Po upadku można zauważyć silny wzrost, który kształtuje przyszłość koronę. Jeśli pierwszy rok obchodzony jest zbyt szybki wzrost, konieczne jest, aby zmniejszyć ilość nawozu w następnym roku. W następnych latach, ilość nawozu jest zmniejszony do minimum, aby rozpocząć proces owocujące.

We wczesnych latach bez ochrony chemicznej jest niezbędny. W leczeniu korony i korzeni mają wiele różnych narzędzi, które nie będą trudne do kupienia w sklepie.

powinno się chronić drewno przed różnymi szkodnikami. Okresowo, liście są spryskiwane mieszanina Bordeaux.

Jak zasadzić drzewo jabłoni w prawej sprężyny? Dzięki tej procedurze możliwe jest nie tylko do eksperymentowania, ale również zaoszczędzić sporo miejsca w ogrodzie. Wiosna – najbardziej korzystny czas dla szczepienia roslin. To właśnie w tym okresie rozpoczyna przepływu SAP, który przyspiesza przeżywalność. Jeśli przeszczepy nie podoba, można spróbować zrobić to ponownie w lecie.

Istnieje wiele różnych sposobów, jak zasadzić drzewo jabłoni na wiosnę:

  • początkujący;
  • szczepienia in szczelina ;
  • kopulirovka.

Nie zapominaj, że szczepienia drzew jabłoni – rodzaj operacji, więc mieć pewność, że należy myć ręce przed zabiegiem. Pod koniec 10-15 dni, trzeba sprawdzić to miejsce zaszczepione. Złapałem czy przeszczepu, czy są jakieś konsekwencje. Nie zapomnij o stopniowej miary ulga bandażem na miejscu zaszczepienia. Wszystkie pędy poniżej zaszczepieniu usunięte. Szczepione drzewa potrzebują pojenia i karmienia terminowe.

opinie

Wielu ogrodników zostały już docenione zalety jabłkowego Earley Genewie. Oczywiście, istnieją inne bardzo wczesnych odmian, ale to jest inny przyjemny smak i zdolność do przechowywania w lodówce przez kilka dni. Bardzo wygodne i rozciągnięty podczas dojrzewania jabłek nie dojrzewają jednocześnie, lecz stopniowo.

Jabłoń Genewa Earley, opinie, daje owoce, które są powszechnie używane w kuchni. Ona jest dość wysokie i stabilne plony.

Jabłka są bardzo duże ilości witamin i minerałów, dlatego jest ceniony przez wczesnych odmian. Istnieje możliwość jak najszybciej wypełnić organizmowi nowych złóż. Również miłośnicy i owoce chętnie jedzą jabłka, podczas gdy inne obszary nie są jeszcze dojrzałe pierwsze owoce.

Jedną z zalet tego typu jest to, że mogą one być przechowywane w lodówce, ale nie na długo, ale nadal dłużej niż biały nadzienia.

Jabłka różnią przyjemny kwaśny słodka miazga o średniej twardości, jak również jasnoczerwony Róż. Mogą nawet być transportowane i przetwarzane na raz. Temperatura powinna być niska.

Ogrodnicy zauważyć, że odmiana jest dość dobrze tolerowane zimy i letnich susz.

Jeśli będziemy trzymać się prostych zaleceń, a następnie po roku lub dwóch po posadzeniu można smakować pierwsze owoce jabłoni. Odmiana jest wysokie plonowanie i regularne szczęśliwy ogrodnicy smaczne owoce. Wszystkie wysiłki, które zostaną wydane w okresie sadzenia i pielęgnacji drzew – zostaną wydane. Drewno hojnie podziękować plantatora plon.