381 Shares 7863 views

Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne: historia, adres, produktów, zarządzanie

Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne jest częścią holdingu „Mechel” jest jednym z największych przedsiębiorstw w branży. Formacja rośliny były w czasie wojny, a dziś jego produkty są poszukiwane w niemal wszystkich sektorach gospodarki rosyjskiej.

ruda Bakal

Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne powstał w niecce kopalni Bakal. Pierwszy ruda występuje na niektórych źródeł, które przeżyły, Petr Ryabov w 1756 roku. Dla rozwoju tej dziedzinie wziął syberyjskiego kupców Tverdysh i rzeźników. Aż do roku 1900 został on wyprodukowany znikome zasoby, łączna ilość nie przekracza 2 mln ton, podczas gdy zapasy rudy syderyt szacuje się na miliard ton.

Pierwsza fala industrializacji przyszedł w regule królewskiej, a przez następne 14 lat, stopa rozliczenia depozytów przyspieszonych przez 1914 produkcja wyniosła 2 mln ton. W tym samym okresie były plany budowy kilku hut, dla którego zostało przeprowadzone badanie geologiczne. Historyczne wydarzenia z kolejnych lat nie mogą rozwijać ten pomysł.

przewlekły budowa

We wczesnych latach 30-tych rząd radziecki wprowadził plan industrializacji, która stała się zalążkiem przemysłu ciężkiego i wojskowa, z których część miała być Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne. Historia budowy rozpoczął się w odpowiedni rozmiar, który został opublikowany w maju 1930 roku. Zgodnie z planami, firma musiała wydać specjalne stali odpornych na ciepło, w tym domieszek, które odpowiadały na potrzeby rynku krajowego.

Od pewnego czasu budowa spowolnić proces rozmieszczenie roślin, układanie odbyła na miejscu Pershinskoy w 1934 roku, a obiekt został zamrożony na następny rok. Jednym z powodów był brak sprzętu, przemysł radziecki nie był w stanie w pełni zapewnić pełną gamę maszyn i narzędzi na zakup za granicą nie było. Cała praca została zatrzymana przed rozpoczęciem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Wszystko dla frontu

Prawie przed wybuchem działań wojennych, zdecydowano się wznowić prace budowlane. Czelabińsk metalurgiczny rośliny po uruchomieniu pierwszego etapu było produkować 600 tysięcy ton surówki 150000 ton stali z pięciu elektrycznych pieców hutniczych. Problem z brakiem sprzętu postanowiliśmy ewakuacji w październiku i listopadzie 1941 roku, zakłady metalurgiczne (Alczewsk, Stalingrad, Zaporizhstal, Novolipetsk).

Pierwszy etap budowy został zakończony w rekordowym czasie zaledwie dziewięciu miesięcy od czasu zajęło pierwsze metr sześcienny betonu wylewania przed pierwszą tonę metalu. W 1945 roku, produkcja żelaza i stali osiągnął planowanej wielkości, w czasie wojny Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne wytapiano 300.000 ton surówki, 145.000 ton stali, 105 tysięcy ton metalu. W krótkim okresie firma zainstalowała i uruchomiła pełny cykl produkcji hutniczej, w tym:

 • Pięć elektryczne piece stalowe.
 • Dwie baterie koksownicze.
 • Dwa wielki piec.
 • Dwa stali walcownia.
 • Kogeneracji.

Lata powojenne

W czasie pokoju, wartość przedsiębiorstw przemysłowych nie spadła, a stalowe dla przemysłu obronnego z czasem Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne stał się wiodącym dostawcą linii produkcyjnych, high-tech, ale były też ciche cele. Odbudowa zniszczonej gospodarki, sektor mieszkaniowy wymaga nowych materiałów, za ich wsparcie w przedsiębiorstwie opanowali kilka rodzajów produktów tematycznych:

 • Sekcje metalu jakości.
 • blachy ze stali nierdzewnej dwa rodzaje narciarstwa (gorącej i zimnej).
 • Odkuwek ze stali żaroodpornej.
 • Specjalne odkuwki stalowe.

Jak Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne opanował nową technologię:

 • Wytapiania nie starzenie stali.
 • Produkcja stali z zawartością ołowiu.
 • Transformator wytwarzania stali siarczku wykonania.
 • Technologia topienia metali w ciągu pieców łukowych plazmowe.
 • Wynajem metali ogniotrwałych i więcej.

przemiany fazowe

W okresie postreorganization Chelyabinsky Steel Works przeszły przez skomplikowany okresu transformacji. Spółce udało się nie tylko przetrwać, ale także rozszerzyć poprzez emisję masowej produkcji stali. Były plany, aby wyeliminować kilka cykli, które doprowadziły do pomyślnego uaktualnienia. Zamiast martenowskich energochłonne gałęzie przemysłu ustanowiły nowy piec łukowy, ciągłego odlewania i inne urządzenia.

W 2001 roku Moskwa Zakłady Metalurgiczne (Moskwa) stał się częścią grupy „Mechel”, co doprowadziło do modernizacji na wielką skalę, koncentruje się na wykorzystaniu i wdrożenie innowacyjnych technologii na wszystkich etapach produkcji. Do 2004 roku liczba piec 1, wynik był wzrost objętości roboczej do 2030 metrów sześciennych (1719 metrów sześciennych było. M) został zmodernizowany i produktywność wzrosła do 1,5 mln ton surówki rocznie (było 1 mln ton). Był on również zainstalowany elektroniczny system monitorowania i sterowania, który pozwala na śledzenie wszystkich procesów w czasie rzeczywistym. Poza tym wytwarzanie nowych urządzeń otrzymanych roślin łukowego pieca № № 2 i 6, instalację grzewczą, sklep konwertorowego na walcowni światła 250 i tak dalej.

Do tej pory, modernizację przeprowadzono w głównych warsztatów i linii produkcyjnych. W 2013 roku, młyn wszedł do pracy w produkcji wysokiej jakości kształtowników i szyny do 100 metrów. Moc pełnego cyklu produkcji wynosi 1,1 mln ton rocznie. Podstawowe materiały są przeprowadzane w ramach „Strategii rozwoju transportu kolejowego”, czyli do 2030 roku. W 2014 roku, produkty pomyślnie przeszły procedurę certyfikacji.

perspektywy

Plany rozwoju firmy związanej z obiecujących obszarów zużycia stali na rynku krajowym, które wymagają dalszej modernizacji technicznej i technologicznej. Główne wymagania nowoczesnego przemysłu jest rezygnacja z urządzeń zużywających energię elektryczną, do której Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne kupuje nowe linie stalowej w zakładzie odlewniczym, realizuje projekt renowacji płyty rzucającego, buduje dwa nowe zintegrowane przetwarzanie wtórnych metali.

Plany rozwoju przemysłu w Rosji zadeklarował realizację dużych projektów infrastrukturalnych w zakresie inżynierii, budownictwa. Aby odpowiednio wypełnić niszę, Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne ( „Mechel”) buduje uniwersalną młyn, wyposażenie toczenia liczby młyna 4 modernizacji, w wyniku prac powinny być planowane zwiększenie pojemności do 1,1 mln ton wyrobów gotowych rocznie, zakup dodatkowego sprzętu dla walcowni stali nierdzewnej ,

produkty

Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne produkuje:

 • Wyroby długie gorącego walcowania.
 • Rzucane bary.
 • Arkusze ze stali nierdzewnej, walcowane na gorąco i zimno walcowane.
 • Blachy walcowane na gorąco ze stali zwykłej.
 • Arkusze ze stali o wysokiej wytrzymałości.
 • Wzmacnianie gatunków stali A1 do A5.
 • Kątowa ze stali.
 • Rod.
 • walcówki do produkcji drutu spawalniczego.
 • Półfabrykaty (80-180 mm walcowane, kute 80-180 mm).
 • Kwadratowe walcowane i kute wstępnej.
 • Towar kęs.
 • Płyty.
 • Taśma walcowana i kuta, łącznie z wyposażeniem.
 • Sześciokąty.
 • Zakres odkuwek prasy.

Środowisko i Polityki Społecznej

OAO „Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne” zwraca uwagi na ochronę środowiska naturalnego, co umożliwiło prace specjalistycznego serwisu połączyć. Kontrola sprawowana przez przedsiębiorstwo ilości i zawartości szkodliwych emisji do atmosfery jest monitorowany przemysłowej wpływ środowiska na basenie powietrza i wody.

Program ochrony przyrody realizowane w firmie od 2007 roku, że wymierne rezultaty w zmniejszeniu negatywnego wpływu. Liczba zrzutów do wód jest zmniejszona dwukrotnie, emisje spadły. Rozbiórka i technicznie przestarzały sprzęt, który zmniejsza ryzyko dla środowiska. W drugim etapie remontu roślin koszty ochrony środowiska będzie więcej niż 3 mld rubli.

Czelabińsk roślin – jeden z nielicznych, którzy zachowali serwisów społecznościowych, których podstawowym celem jest dostarczenie rekreacji, wypoczynku i opieki zdrowotnej pracowników zakładu. Kilka rekreacji, sanatorium, centrum rekreacyjny, kompleks sportowy, obozy dla dzieci pozostają w bilansie, a można z nich korzystać wszyscy pracownicy. Dużo uwagi poświęca się kształcenie zawodowe i rozwój kariery dla każdego, kto chce połączyć swoje życie z zakładu.

oficjalna informacja

We wrześniu 2016 CMP ma nowego dyrektora, był Anatolij Pietrowicz Schetinin dla których roślina – rodzimy przedsiębiorstwa. Tu zaczął swoją karierę jako brygadzista zakładu odlewniczego, a od 2001 roku pracował jako zastępca kierownika wydziału OAO „Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne”, a następnie zastąpić kilka wyższych stanowisk w przedsiębiorstwach przemysłowych „Mechel” od gospodarstwa. Posiada stopień naukowy kandydata nauk technicznych.

Czelabińsk Zakłady Metalurgiczne ma następujący adres: 2nd Street Paveletskaya, zabudowy 14 Telefon: (3512) 24-46-61.