743 Shares 7248 views

„Epoetyny alfa”: instrukcja obsługi, opinie i analogi

Poziom niecharakterystyczne stężenia hemoglobiny – jeden z objawów niedokrwistości. W rzeczywistości, to nie jest diagnoza, ale tylko objawem, który jest cechą wielu chorób. Postęp takiej choroby może wskazywać na ogniska pierwotnego układu krwionośnego.


Stymulator erytropoezy, znany pod międzynarodową nazwą niezastrzeżoną jako „Epoetyna alfa” instrukcją stosowania jako reagent pozycjonowania wysokosprawnej właściwości farmakologiczne są przeznaczone do leczenia i zapobiegania niedokrwistości różnej etiologii. Odpowiednio dobrane dawkowania nie tylko pomaga ustabilizować strukturę składników krwi, ale także ma pozytywny wpływ na mięsień sercowy.

uwalnianiu i skład chemiczny

Produkt leczniczy w aptekach w postaci:

 • sterylnej jednorazowej strzykawki o ustalonej dawce (konstrukcja zapewnia dodatkowe zabezpieczenia igły);
 • Roztwór w fiolkach.

Rola substancji pomocniczych podano:

 • woda do iniekcji;
 • Dihydrat chlorku i wodorofosforan sodu;
 • polisorbat-80.

Aktywność biologiczna substancji w butelce może być inna. W większości przypadków, tysiąc lub dwa tysiące jednostek międzynarodowych na 0,5 ml cieczy. Jednakże, istnieje również sprzedaży inny odczynnik formy, w tym „epoetyna alfa” 10.000 sztuk. / 1 ml.

Mechanizm działania farmakologicznego

Badania biologiczne i immunologiczne właściwości syntezowanego produktu są identyczne z naturalnymi, erytropoetyny. Dlatego lek bardzo skutecznie tłumi objawy niedokrwistości i koryguje krwi jako typowy glikoproteiny. Muszę powiedzieć, że „epoetyny alfa” na celu przede wszystkim zwiększenie hematokrytu i stężenia hemoglobiny normalizację. Jego „czynność serca”, jak również tendencja elementów do poprawy przepływu krwi do tkanek jest mniej wyraźna.

half-time:

 • przez iniekcję dożylną – cztery godziny
 • gdy wstrzyknięto podskórnie – o jeden dzień.

Maksymalne stężenie substratu w osoczu należy spodziewać się po 12-18 godzinach.

niuanse farmakokinetyczne

Badania wykazały, że opisany lek indukuje powstawanie przeciwciał w tryb „uśpienia”, oraz jego farmakologicznie znaczenie w procesach zwłóknienie szpiku kostnego jest bliski zeru. Białko frakcję lek „Epoetyna alfa” składa się z około 165 aminokwasów (58% całkowitej masy cząsteczkowej), co znajduje odzwierciedlenie w stopniu i jakość składników wpływają na podział / różnicowania komórek progenitorowych.

Powtarzające się podawanie dożylne (w przypadku braku patologii nerek) nie prowadzi do nagromadzenia się substancji czynnej; dzieci w wieku poniżej 12 lat jest prawdopodobnie przedłużenie T1 / 2 okres do 6 godzin.

wskazania do

„Epoetyny alfa” jest zalecany do stosowania w przypadku gdy:

 • niedokrwistość zdiagnozowany jako zaburzenie funkcji układu krwiotwórczego, który towarzyszy raka (odbywać się guzy pochodzenia szpikowego);
 • pacjent czuje potrzebę regularnej hemodializy lub dializy otrzewnowej ;
 • Jest to kwestia przeprowadzenia skomplikowanej operacji z użyciem allogenicznych transfuzji krwi;
 • pacjent jest zarażony wirusem HIV i odbierania terapii na podstawie zydowudyny;
 • Punktacja wymaga profilaktyki.

Przy czym optymalny reżim dawkowania

Dla przygotowania „Epoetyna alfa”, wzór indywidualnego doboru dawki dziennej. Jednak ogólne zalecenia producenta ogranicza się do tych przepisów i norm:

 • z korekcją fazy rozruchu pięćdziesiąt działania jednostki (IU) na kilogram masy ciała, ale nie więcej niż trzy zastrzyki / wlewów w tygodniu;
 • W przypadku braku widocznego przesunięcia: 75 jednostek / kg w tym samym przedziale, ale nie wcześniej niż jeden miesiąc po rozpoczęciu leczenia;
 • w wyjątkowych sytuacji: 100-200 U / kg, ściśle przylegającą do wspomnianego harmonogramu iniekcji (etap wzrostu – 25 jednostek / miesiąc);
 • Leczenie podtrzymujące dawka podawana w ilości, która mieściła się w zakresie 30-35 hematokrytu obj. %.

Jak pokazuje praktyka, dla „standardowego”, określanej zwykle jednym szybkością 30-100 IU / kg, co zwykle pojazdów na koniec dializy. Optymalny czas i / v infuzji – jedną do dwóch minut; Mechanizm podskórnego dostarczania substancji czynnych według tych samych zasad.

Klasyfikacja możliwych działań niepożądanych

Na reakcję scenariuszy atypowy przebieg organizmu na obecność składników leku „epoetyny alfa” Instrukcja informuje, co następuje:

 • możliwość wizualizacji objawy charakterystyczne dla wirusów grypy – silne zawroty głowy, depresja, osłabienie, gorączka, silny ból stawów / mięśni;
 • Pozwoliło nierównowagi serca i naczyń krwionośnych – gwałtowny wzrost ciśnienia krwi, nadciśnienie złośliwe;
 • nie można ignorować ryzyko płytek krwi (choroby, chociaż ma działanie jest niezwykle rzadkie, ale jest obarczona poważnymi powikłaniami);
 • Odczynnik w układzie moczowym może wpływać zmieniając ilość potasu i fosforanu w organizmie (nie wydalonych zwiększenie stężenia kreatyniny w osoczu krwi).

Na skórze widoczne jest również niekiedy podrażnienia wywołane przez wprowadzenie „epoetyny alfa” preparatu. Instrukcje, w szczególności mówi się wysypki, egzema, obrzęk naczynioruchowy. I co ciekawe: kiedy podskórne surowość odsetek jest znacznie wyższy: średnio tysiąc przypadków, co stanowi około 4 epizodów (z wł / w infuzji – tylko 1,6).

Na immunologiczne zmiany, które powodują, że substancja nie ma wiarygodnych informacji (godnego uwagi poza tym, że wspomniana wcześniej zdolność leku do wywołania powstawania przeciwciał).

Według przeciwwskazań producenta

Na podstawie informacji dostarczonych w oficjalnym przewodniku, „epoetyny alfa” (analogi, takie jak „Binokrit” i „Eralfon” w tym względzie jako zbliżone do pierwotnego) nie powinny być stosowane, jeżeli:

 • zdiagnozowano niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym;
 • pacjent doświadcza Nadwrażliwość na składniki;
 • Wstępna analiza wykazała krytycznej linii patologie krwi;
 • pacjent doznał ataku serca (mówimy o niedawnej przeszłości);
 • nie ma powodu, aby sądzić, że zakłócenia normalnego przepływu krwi w mózgu.

Innymi słowy, rozpoczęcie terapii musi być poprzedzone badaniem lekarskim.

Przestrogi

„Epoetyna alfa” (nazwa handlowa strukturalnie identyczny preparat może być inaczej – na przykład jako zamiennik mogą być oferowane analogi „Aeprin”, „Repoetin-SP”, „Epokomb”, „Eprex”, itd …), musi być stosowany zwiększona ostrożność wobec osób cierpiących z powodu nawracających / przewlekłych schorzeniach mięśni obwodowych. Zasada ta jest szczególnie prawdziwe, jeśli historia jako odpowiedź organizmu na przyjmowanie niektórych leków już nagrane odcinki reakcje drgawkowe.

Nie koliduje z czujności i do dna. Akcenty najpierw należy umieścić w sprawach związanych z ciśnieniem krwi i występowaniem bólów głowy (leków przeciwnadciśnieniowych – jeden z następujących korekt kursu medycznego). Jednak równie ważne jest, aby ocenić i prawdziwy stan zapasów żelaza (przed regularnych zastrzyków). Po przeprowadzeniu odpowiednich działań nie znajduje odzwierciedlenia w warunkach ciśnienia krwi, technika opisana produkt farmakologiczna jest zatrzymany.

Musimy pamiętać, że niewydolność nerek, rak i HIV są na liście chorób, w przebiegu których, na tle stężenia hematokrytu, jest charakterystyczny spadek poziomu ferrytyny w osoczu krwi. Aby zniwelować różnice ośrodek terapii substytucyjnej udziałem substratów reakcji zawierających Fe.

Próbki hemoglobiny Jest wskazane, aby wziąć 1 raz co 7 dni. Również podczas uruchomienia dwóch miesięcy wymagane jest regularne monitorowanie liczby płytek krwi. I przez 5-10 dni przed operacją, pacjent podaje się substancje o właściwościach karty leków przeciwzakrzepowych.

Producent nie wyklucza, że składniki leku może wpływać na pewne rodzaje nowotworów, więc obserwacja pacjenta nie powinien być zatrzymany jeszcze przed końcem aktywnej fazie leczenia.

Co robić w przypadku przedawkowania?

„Epoetyna alfa” (synonimy-leki, nawiasem mówiąc, działają w podobny sposób) z przedawkowania działa zgodnie algorytmów włączone do wzoru chemicznego rekombinowanej erytropoetyny to prowokuje czerwienicę poziom hematokrytu i oscylacji. Ze względu na brak klasycznych odtrutki, niektóre szczególne środki dotyczące wyłączenia składników nie jest wykonywana – właśnie odwołany inny lek termin.

Zamierzone rozlew krwi stosowane w nagłych przypadkach, gdy nadmierne ograniczenie wskaźnika hemoglobiny wskazuje na realne zagrożenie dla życia.

Interakcje z lekami

Przy prowadzeniu wielostopniowy kompleksowej terapii jest bardzo ważne, aby zrozumieć zasady „zachowanie farmakologiczne” „Epoetyna alfa” odczynnik (antyadhezyjne, jak opisano powyżej, mogą być różne, ale mechanizm tej reakcji biochemicznej nie ulega zmianie).

Tak więc w szczególności równoległe do wprowadzania produktów krwi ma pozytywny wpływ na poprawę dynamiki. Ale musimy pamiętać, że rozcieńczenie roztworu drugiego jest niedopuszczalna. Lek „Związek” cyklosporyna obarczona zmniejszenie stężenia tego ostatniego (optymalnym stosunku objętościowym dawek określa się empirycznie).

Komentarze

Analiza poglądów wynika, że największa liczba pytań pojawiają się, gdy chodzi o opcjach dostępnych dla rozwiązania tego samego problemu. Na przykład, niektóre z tych pacjentów zaznajomiony z różnic zachodzących pomiędzy takich produktów farmaceutycznych, takich jak „epoetyny alfa” i „epoetyny beta.”

Jaka jest różnica – łatwe do zrozumienia, jeśli zwrócić uwagę na wypowiedzi lekarzy. Fakt, że model strukturalny naturalnej erytropoetyny jest reprezentowana przez dwa łańcuchy, z pożądanego wpływu na system we krwi, zarówno. Producenci samego leku, ze względu na różnice w technice, lub fragmentu syntetyzują alfa lub beta.

Co do uwag na temat samego preparatu, wielu z tych, którzy musieli go wypróbować, pokaż to znaczy, że jest dość skuteczny, aw niektórych szczególnych przypadkach i w ogóle niezbędna dla niektórych kategorii pacjentów.