786 Shares 3067 views

Home rat: Opinie, treść, pielęgnacja, karmienie, hodowla. Ile mieszka w domu szczura

Miłośnicy zwierząt mają różne preferencje: Ktoś kocha koty, ktoś bliżej inteligentnych i lojalnych psów, podczas gdy inni mogą spędzać godziny oglądania podwodnego życia mieszkańców. I dla kogoś nie jest lepsza niż pet dekoracyjne (lub domu) szczura. Czy jesteś zaskoczony? Ale historia udomowienia i oswajanie szczura pochodzi ze średniowiecza.

Pierwsze okazy miniaturowe, potomkowie obecnie popularnych zwierząt, pojawiła się na początku XX wieku. szczur Home (opinie właściciele pozwalają na sędziego, że) są wysokiej inteligencji, dowcipu, przebiegły i pamięci, które wiele osób zazdrości. Cechy te przyczyniają się do utrzymania i wzrostu ich popularności.

Nawet ludzie, którzy, delikatnie mówiąc, są fajne do gryzoni, z przyjemnością i zainteresowaniem obserwując sztuczki, które są łatwe do nauczenia się i wykazywać dekoracyjnego szczura. W tym artykule powiemy wam o tych zwierząt. Dowiesz się jak żywy szczur w domu niż jest to konieczne do paszy, co lubi, a czego nie do zaakceptowania.

opis

Home dekoracyjne szczur – małe zwierzę. Mężczyzna waży około 600 gramów, a żeńską połowę mniejsze – 300 gramów. Długość ciała – od 8 do 25 cm. Budowanie i kształt twarzy zależy od rasy, ale często mają wydłużony kształt nosa. Grubość płaszcz pokrywy bagażnika, która zależy również od rasy, ogon praktycznie nagi o długości 18 cm, krótkie nogi. Kolor często monochromatyczny – czerwony, biały, czarny, szary.

Jednak wśród niektórych skał i istnieją osoby z dwukolorowego płaszcz. Od koloru zależy od koloru oczu, na przykład białe szczury oczy różowy kolor, na szaro – czarnym.

Gatunki i rasy fantazyjne szczury

Istnieje wiele odmian tych zwierząt, ale niektóre są bardziej odpowiednie do aresztu domowego. Różnią się one od rodzaju wełny, wielkości i trwałości.

standard

Zwierzę z gładką, błyszczącą sierść. Jest to najbardziej popularny rodzaj rat domowych, które są dostępne w prawie każdym sklepie zoologicznym.

sfinks

Dziś nie jest zbyt często, to w domu szczur. Opinie właścicieli wskazują, że jest to wspaniałe zwierzę, to prawda właściciele, którzy są uczuleni na sierść zwierząt. Sfinks jest praktycznie bez włosów ciała (w kostkach, pod oczami i w pachwinie może być rzadki fuzz).

Dumbo

Większe zwierzęta niskiego zestawu i dużymi zaokrąglonymi uszami. Odmiana ta została wyhodowana w Kalifornii (1991). Nazwa rasy pochodzi od nazwiska bohatera filmu animowanego – słoń Dumbo.

Głowica zaokrąglony kształt jest szerszy niż w innych ras, a kufa jest spiczasta. kształt korpusu – w kształcie gruszki, lecz krótszy niż z ogona zwierząt.

bezogonowy

Osobliwością tego gryzonia jest jasne od nazwy rasy, która jest wynikiem mutacji. Pierwszy ogona szczura nie uzyskano w laboratorium naukowym, natomiast amatorów z Wielkiej Brytanii w 1983 roku. Gatunek ten różni się, na przykład z hodowli standardowego kształtu ciała – jest w kształcie gruszki. Przedstawiciele ogona szczurów nie powinny być pączek ogon.

satyna

Specjalna futro różni się ten dom szczur. Opinie właścicieli wskazują, że jest cieńsze i dłuższe niż u innych ras. Ciało szczurów satyny ma taki sam kształt, jak w przypadku standardowych ras zwierząt oraz wykazują silną warstwę połysku. To jest bardzo gruba i miękka w dotyku.

Double-Rex

Przedstawiciele tej rasy podwójnego głowy. Wełna jest tak krótki, że skóra może być postrzegane przez nią dobrze, ze futro zagrał dużą spiralę. Rozproszone po całym ciele sztywnym Strażnik i miękki puchaty włosy. Musisz wiedzieć, że to szczury rasy rzucić.

W tym okresie niektóre części tymczasowo całkowicie nieobecny głowy i czasami ich pokrywa cienka warstwa puchu. Kolor może się różnić. Wąsy skręcone i krótkie.

długość życia

Średnio szczury domowe żyje około 1,5-2 lat, ale z należytą starannością, okres ten może zostać zwiększona do 4 lat. Ponadto, należy wiedzieć, że aby zwierzę się hodowcy, hodowli lub sklepach zoologicznych, ale nie w rynku drobiu. Tylko w tym przypadku, masz gwarancję, że zwierzę jest zdrowe i nie jest nosicielem groźnych chorób.

Mamy nadzieję, że wiedząc, ilu mieszka szczura w domu, jesteś poważnie o wyborze zwierzęcia, i stworzy niezbędne warunki.

Zawartość dekoracyjne szczurów w domu

Jeśli masz zamiar mieć takiego zwierzaka, to powinieneś wiedzieć, że te zwierzęta muszą się komunikować. Nie mówimy o kontakcie trzech minut przez kraty. Gryzoń powinien siedzieć na ramieniu lub na ręce, wąchać w górę iw dół, spróbuj na ząb Cię jako swego pana, a najbliżej i jedynym przyjacielem.

Ponadto, szczury powinny być w stanie mniej lub bardziej swobodny ruch po mieszkaniu, ponieważ muszą się poruszać. Początkowo, niech twoje zwierzę do opanowania ograniczoną powierzchnię (na przykład, jeden pokój), pod ścisłym nadzorem właściciela, następnie zwierzę zareaguje na jego nazwisko, uciekając się do dźwięku swojego głosu, można puścić na spacer po mieszkaniu.

Tak, jesteśmy zdeterminowani, że dekoracyjnych szczur jako zwierzę domowe, wymaga dialogu i realną potrzebę swobodnego przemieszczania się. Jednakże potrzebuje własnego domu. Właściciel powinien wiedzieć, jak radzić sobie ze zwierzętami niż go karmić i jak postać ma zwierzaka.

charakter szczur

To zdanie brzmi ustroshayusche a nawet trochę nieprzyjemne. Ale w rzeczywistości, szczury domowe (przeglądy właścicieli wskazują na niego) ma świetny charakter i szereg zalet, które sprawiają, że jest to ulubiony gryzoń zwierzę w wielu rodzinach.

Szczur jako zwierzę domowe, czystość nie jest gorsza od kota. Ona również często myje. Z prawidłowego i terminowego zbioru komórek nie nieprzyjemny zapach w domu nie będzie. Szczury PET może być łączona z zwierzęcia szkolenia. Nie zdziw się, ale te zwierzęta, jak psy, mogą wykonywać różne polecenia – „stand”, „w dół”, „siad” i inni. Traktować pomoże Ci osiągnąć rezultaty.

Można powiedzieć, że szczury są wszystkożerne. Ale w tym artykule pokażemy, jak karmić te gryzonie nie powinno być. Te małe zwierzęta jest bardzo ciekawy do oglądania w dobrze wyposażonej komórki: z kołem, wszystkie rodzaje pierścieni i rur. Szczury się biegli w użyciu ich chwytne łap i ogona.

Wyposażyć dom dla gryzonia

Do tego zwierzęcia nie nadaje akwariach z powodu słabej wentylacji i klatki dla chomików – ze względu na małą powierzchnię. Klatka dla szczurów powinno być wyjątkowy. Jest to dość tanie, ale lepiej – dom trzykondygnacyjny, rodzaj domku z wielu różnych symulatorach.

Oprócz imponującej wielkości dla domu szczurzego musi spełniać następujące wymagania:

 • komórka musi być wykonane z pełnych metalowych prętów, które są umieszczone w odległości 10 mm;
 • wymaga głębokiej patelni;
 • Wszyscy trenerzy powinni być solidnie zamocowane;
 • w domu musi zainstalować koryta czystą wodę; jako wypełniacz lepiej wykorzystać papier bez atramentu, trociny, wióry (grubość warstwy – co najmniej 5 cm);
 • musisz się ukrywać – ukrywa miejsce, gdzie zwierzę może odpocząć ukrywa się przed bezpośrednimi promieniami słońca, za zorganizowanie tego gniazda będzie odpowiadał wiadro dzieci z tworzywa sztucznego lub gliniany garnek;
 • Klatka należy oczyścić tak często jak raz na tydzień, – aby zmienić wypełniacz czyszczenia ociekacz bez stosowania chemikaliów gospodarstwa domowego o silnym zapachu.

Co do karmienia szczura?

Wielu właścicieli, wiedząc, że szczury są wszystkożerne, pozwalają dość częsty błąd. Wszystkożerne nie znaczy, że twój mały zwierzę może jeść wszystko. Dieta tym zwinny bestii, która jest stale poznawania świata wokół nas, konieczne jest, aby stanowić podstawę jego potrzeb.

Co jest szczur domowy w potrzebie? Karmienia zwierząt domowych wykonane produktów zawierających duże ilości węglowodanów (50-60% diety) do wzrostu białka zwierzęcego (25-30%), tłuszcz (10-20%). Z racji zwierzęcia należy wykluczyć produktów zakazanych dla tych zwierząt. Należą do nich:

 • tłuszczowych, słone i pikantne jedzenie;
 • słodycze;
 • cytrusy;
 • surowe warzywa: ziemniaki, buraki, fasola, kapusta, szpinak;
 • Surowe mięso.

Dzienna dieta powinna zawierać szczury domowe:

 • stały pokarm (marchew, krakersy, itp …), co przyczyni się do szlifowania zębów stale rośnie;
 • Kompleksy witaminowo-mineralne, które można kupić w sklepach zoologicznych, i / lub produktów, które mogą dostarczać zwierzęciu niezbędnych substancji: bakłażan i banany, sok pomidorowy i śliwki, drożdże i kredy, cebuli i czosnku, olej z wątroby dorsza.

Szczur musi być niskotłuszczowe gotowane mięso, owoce oraz owoce bez nasion, kwaśne mleko i produkty mleczne. Dzień zdrowych szczurów odżywiania 30-40 gramów świeżej żywności. Nie powinni żuć stale, i nie pozwól jej skubać resztki jedzenia w tygodniu starych, powinny być regularnie usuwane z komórek.

Czy muszę się wykąpać szczura?

Ciekawi jak dbać o szczurów domowym, wielu właścicieli interesuje czy wody potrzebnej leczenia tego zwierzęcia. Szczury są nie tylko możliwe, ale także konieczne jest wykąpać. Dla kobiet, ta procedura jest przeprowadzana raz w miesiącu, a mężczyźni powinni być między miesięcznym kąpieli wilgotną ściereczką.

Jak myć szczur zwierzę? dość proste, ale przestrzegając pewnych zasad.

 1. Podczas pierwszej kąpieli, pożądane jest, aby zapewnić obecność drugiej osoby, w przypadku gdy zwierzę nagle przestraszony.
 2. Zamknąć pomieszczenie przed przeciągami – szczur łatwo przeziębić.
 3. Woda nie powinna być gorąca.
 4. Kąpać szczura w pojemniku z niewielką ilością wody, zwłaszcza jeśli zwierzę boi się go. Płyn powinien mieć takiej ilości, że szczur mógł stanąć w kąpieli.
 5. Do mycia należy używać specjalnego szamponu dla gryzoni, które nie powoduje reakcji alergicznych i sprawia, że sierść zwierząt swojej błyszczące i gładkie, kompozycji łatwo się spłukuje.

Powiązania z innymi zwierzętami

Przed rozpoczęciem niezwykłe zwierzę, ważne jest, aby wiedzieć nie tylko jak dbać szczurów domowych. Jeśli już masz zwierzaka w domu, należy wziąć pod uwagę ich kompatybilność. Z natury pet rat bardzo bojaźliwy. Z tego powodu jest to długi czas, aby przyzwyczaić się do innych zwierząt. Ale w miarę upływu czasu, uświadamia sobie, że nie ma niebezpieczeństwa, a zwierzęta znaleźć wspólny język.

Pod wieloma względami, to zależy od drugiego zwierzęcia. Jeśli mieszkasz bojowy pies lub kot jest agresywny, to lepiej zrezygnować z szczurów.

szkolenie

Szczury są inteligentne i ciekawskie, są one dość łatwe do nauczania niektóre z umiejętności, które są niezbędne w pierwszej kolejności na udany pobyt z osobą.

Szczur może być prowadzone:

 • reagować na imię właściciela i przychodzi do rozmowy;
 • powrotu po spacerze w klatce;
 • rosnąć na tylnych nogach.

Ostatni – to raczej jest centralnym punktem dla dzieci lub osób, ale jeśli nauczyć psa reagować na głos i iść do domu – to bardzo ważne, aby komunikować się ze zwierzęcia gospodarza energiczny.

Szczur jest łatwa do nauczenia, trzeba wybrać nazwę krótką i dźwięczny i zaopatrzyć się w ulubionych leczenia zwierzęcia (plastry gotowanego mięsa lub nasion). Powtarzając imię szczur łagodnego i cichego głosu, zachęcają ją, czy ona będzie przesunąć tak, jak chcesz. Powtórz to ćwiczenie od czasu do czasu, a wkrótce okaże się, że tak szybko, jak usłyszał wezwanie, natychmiast przybiegnie do ciebie.

Nauczyć szczura, aby powrócić do komórki może być dokładnie taka sama, powtarzając w domu jej imienia. Lub jednocześnie naciskając na komórce. Na przykład, w godzinach wieczornych, nie zapominając nasiona do leczenia przyjaciela.

Nawet łatwiej nauczyć szczura wstać na tylnych łapach. Stopniowo podnosić sobie prawo traktować w nos zwierzęcia. Gryzoń dotrzeć na leczeniu i stanąć na tylnych łapach. Po krótkim szkoleniu, zrobi to szybko i łatwo.

Hodowla szczurów domowych

Jeśli masz zwierzętom różnych płci, wkrótce będą rozmnażać naturalnie. Jedna samica może wyprodukować około dwudziestu szczeniąt co sześć tygodni. Nawet kiedy wychowuje dzieci, istnieje możliwość nowego ciąży. W związku z tym, różne płci szczurów w jednej klatce nie zawierają zalecane.

Dojrzałość płciowa u szczurów domowych w najbliższych sześciu tygodni życia. Jednak zdrowe dzieci mogą dać żadnego kobiet w wieku 5-8 miesięcy, mężczyzna w wieku powyżej 1 roku. Ciąża trwa średnio dwadzieścia pięć dni. Samica opiekuje się potomstwem 4-5 tygodni, tak długo, jak maluchy nie będą tworzone odporność, a oni nie dostanie od matki potrzebne doświadczenie.

Po pięciu tygodniach, młodzież powinna być przeszczep z matką i oddzielnych samice od samców. Ale dość często w sklepach zoologicznych nie zwracają uwagi na to reguły, więc istnieje niebezpieczeństwo przejęcia ciężarnych samic.

kwarantanna

Kolejny przepis, który jest często zaniedbywane przez właścicieli. I to jest na próżno. Nabyte szczury powinny być odizolowane od innych zwierząt (jeśli są one już mieszka w klatce) przez cztery tygodnie. Jest on umieszczony w innym domu w innym pomieszczeniu, ponieważ niektóre wirusy mogą czasami się w powietrzu.

Aby nie zarazić starsze zwierzęta, po rozmowie z nowym szczura umyć ręce wodą z mydłem, dokładnie obserwować zwierzę, czy istnieją oznaki jego choroby.

Liczba właścicieli

Dekoracyjne szczur, według właścicieli, wspaniałe pet – wesoła i żywy, który nie wymaga bardzo skomplikowanej pielęgnacji. Jedyną wadą wielu właścicieli nazywa krótki okres życia zwierząt, dlatego ważne jest, aby przestrzegać warunków żywienia i mieszkań. Aby nie zmniejszyć go jeszcze bardziej.