533 Shares 7499 views

Jak nauczyć psa komendy „blisko”? Gdzie rozpocząć naukę?

Masz futrzane zwierzęta. Choć był dość mały, patrzy ci w oczy i stara się zadowolić pod każdym względem. Ale czas płynie szybko, dziecko rośnie, jak u ludzi, to zacznie się psuć charakter nastolatek. I jako osoba dorosła, a zdając sobie sprawę, że on nie ma lidera, może próbować dowodzić siebie. Aby tego uniknąć, trzeba zacząć przeprowadzać szkolenia jak najszybciej. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak nauczyć psa komendy „next”. Jest to jeden z elementów obowiązkowego szkolenia, które musi przejść każdy pies, niezależnie od rasy.


W jakim wieku rozpocząć trening

Im szybciej tym lepiej. Tak jak nauczyć psa komendy „piętę”, to nie można włączyć szybko, eksperci zalecają, począwszy od pierwszego dnia, gdy tylko szczeniak przekroczył próg domu. Podstawą do tego jest atmosfera akceptacji i bezwarunkowej miłości. Nie karcić dziecko za to, czego nie mogą chodzić na garnku lub trzymać łyżkę? Twój pies uczy się również wszystko stopniowo, a tym bardziej kochasz niego pochwały i wsparcia, tym bardziej udany jest procesem uczenia się. Już w pierwszych dniach adaptacji, można grzecznie nazwać dziecko – „ja”, „next” – i chwała, gdy szczeniak będzie spełniać w porządku.

Co się stanie, jeśli to konieczne pies wiedza nie dostać

Czy kiedykolwiek widziałeś na głównej ulicy, która biegnie przeskoki, próbując powstrzymać smycz rozciągnięta do granic możliwości? Jest to przykład tego, co właściciel nie wiedział, jak nauczyć psa komendy „next”. Przyzwyczajeni do przejść jak lubi, pies nie uznają to za konieczne, aby liczyć się z hostem, przepisów ruchu drogowego, z resztą tak źle pieszych w środowisku miejskim. Dlatego, aby opóźnić szkolenia nie może być ogólny przebieg szkolenia powinny odbywać się w młodym wieku, że wszystkie normy zachowania zasymilowanej jako dogmat. Jak nauczyć psa do „heel” polecenia, powiesz żadnych psów, to mówimy dzisiaj.

zajęcia rozpoczynają

Należy używać gospodarzom „next”. Stopniowo, szczeniak zacznie rozumieć, co jest wymagane od niego. Po zakończeniu adaptacji i lekarz pozwolił wyjść, zaczynasz uczyć do kołnierza i smyczy. I tylko wtedy, gdy szczeniak jest całkowicie przyzwyczajony do atrybutów, można kontynuować trening. Tak jak nauczyć psa do „heel” polecenia bez treningu nie działa, a następnie pieszo każdym użyciem szkolenia. Aby to zrobić, przejąć inicjatywę i zaczynają się poruszać, stosując odpowiednią komendę. Jeśli twój pies jest posłuszny, a następnie aktywnie go chwalą. Jeśli odpoczywa i ciągnie w jedną stronę, powtórz komendę cicho.

Czas trwania szkolenia

Teraz wiesz, od czego zacząć szkolenie psa komendy „next”. Nie zapomnij, że nie można pracować, aby wymusić szczeniaka na długo. Zazwyczaj szkolenie jest kontynuowany aż do pierwszego sukcesu. Nawet jeśli szczeniak był blisko zaledwie 5 kroków, to nie ma znaczenia. Chwała, i dać smakołyk, wchodząc na bok, daje komendę „spacer”. Po przerwie można powtórzyć, nazywając szczeniaka komendę „do mnie".

skomplikować działalność

Kolejnym pytaniem jest, „jak nauczyć psa komendy” next „bez smyczy?”. Aby to zrobić, trzeba czekać i nie zmuszać rzeczy. Tak szybko, jak szczeniak zaczyna iść na komendę cicho, wyciągając z boku, zaczyna poluzować smycz. Każdy dzień niech nam wszystkim więcej swobody zwierzaka aż przewód nie jest całkowicie zawiesić. Zwykle, gdy poluzowanie smyczy pies zaczyna zakłócać zespół. Aby to zrobić, właściciel musi w czasie (nie za dużo), aby ją wyciągnąć, wyrażając w ten sposób karę. Po tym poleceniu podano ponownie, a ruch jest kontynuowany.

Jak można skomplikować zadanie uczenia się, a nie tylko iść w linii prostej, nagle zmienić kierunek, aby zaprosić na miejscu innych osób z psami. Szczególnie skuteczne są lekcje, gdy idziesz prosto przez długi czas, a potem stopniowo przejść na bok. Jeśli pies przeszedł przez prawo inercji – popraw go na smyczy, jeśli włączona ciebie, to pochwały.

Kiedy można przejść do zatrudnienia bez smyczy

To zależy od Ciebie i Twojego zwierzaka. Istnieje więcej skał i mniej zdolne do nauki. Ale jak tylko pies zaczyna doskonale wykonywać wszystkie zadania z ugięcia smyczy, można pozwolić mu odejść i pracować tylko polecenia głosowe. Od tego czasu, zaczynają chodzić po ulicach bez cichych smyczy, używając go tylko na głównej ulicy o dużym natężeniu ruchu. Jest prawie wszystkie zalecenia dotyczące jak nauczyć psa do „heel” polecenie w domu. Jak widać, nie trzeba nawet z usług profesjonalnej obsługi lub ze pies koparki nauczyć tej komendy. Potrzebujemy tylko czasu i codzienne mocującą kavyka.

gafy

Traktują je jak nauczyć psa komendy „pięta” ze smyczy i bez niej, możemy tylko ich unikać. Jeśli pies jest nachylona z dala od pola, trzeba ponownie złożyć polecenie, a następnie wykonać szarpnięcie smyczy, a nie odwrotnie, jak najbardziej zrobić. Zwłaszcza we wczesnych etapach nauki nie może być dużo, aby często zmieniać kierunek i prędkość. Lepiej zdecydować się na dużym rondzie. Nie można prowadzić psa na smyczy jest w pełni rozciągnięte. Jeśli ona nie słucha, trzeba wybrać najbardziej udane kilka kroków, pochwały i zwolnić na spacer. Po przerwie, spróbuj ponownie.

nie może być zbyt często powtarzane polecenie. Jeśli pies jest lekko zmienił kurs, delikatnie poprawić jej smycz. Jedynie w przypadku rażącego naruszenia komendzie ponownie. Jest bardzo ważne, aby dać zespołowi spokojny, łagodny głos. Ścisłe wymowa prikrikivanie, może doprowadzić do tego, że pies zacznie postrzegać jako zespół kary. I wreszcie, nie zmuszaj wydarzenia. Zacząć chodzić bez smyczy, tylko wtedy, gdy umiejętność jest w pełni rozwinięty.