114 Shares 4069 views

Fry staw rybny

Jeśli masz możliwość budowania lub wynajem staw, można zrobić bardzo ciekawy i całkiem dochodowy biznes – hodowli ryb. Na przykład, jeśli wziąć narybku karpia, na 200-gramową podczas karmienia od kwietnia do października przybrać na wadze około 1 kg. Ze względu na wysoką smaku ryb na popyt na nią jest dość stabilne rynki.


rybnik

Dla ryb, zwłaszcza karpia, możliwe jest wykorzystanie naturalnych lub sztuczne jezioro, wyposażoną na swojej działce. Optymalna wielkość stawu – 6×6 m, głębokość nie mniejszą niż jeden metr. Do hodowli gatunków ciepłolubnych, takich jak karpie, optymalna głębokość – 2 m, a w przypadku ryb, które wymagają tylko zimnej wody, na przykład jesiotra pstrąga – 3 i więcej metrów. Część strefy przybrzeżnej musi być wykonana płytka, od wiosny wody w tych obszarach jest lepiej ogrzewa się i ikra ryb tam.

Po układu zbiornika pierwszego stopnia jest wzmocnienie brzegu tak, że w glebie nie ślizga się w wodzie w temperaturze wytrącania. Aby to zrobić, można zasiać trawę krawędzi brzegu, który jest dobrze wzmocnienia gleby. Dno jest również niezbędne do wegetacji roślin potrzebnych do żywności ryb i dla życia mikroorganizmów. Zapoznaj się z glonów może być z dowolnego naturalnego akwenu.

hodowla ryb

Początkujący rolnicy karp ryb zasadzić lepsze, ponieważ jest to najbardziej szybko rosnące ryby, która pasuje do większości zbiorników wodnych. Ponadto, nie jest bardzo wymagająca pod względem treści, ma bardzo wysoką smak i jest to znacznie łatwiejsze do wdrożenia w punktach sprzedaży detalicznej.

Karp – wymagająca nienasycony i ryby, a gdy temperatura wody spadnie poniżej 8 ° C, to jest praktycznie przestaje paszy i odpowiednio rosną. Optymalna jest uważany temperatura wody 20 – 29 ° C Aktywnie przybiera na wadze karpia występuje od kwietnia do października.

Gdzie kupić smażyć?

Do obsady stawu smażyć można kupić w gospodarstwach rybnych lub specjalistycznych sklepach. Co do zasady, smażyć ryby zaczynają być sprzedawane na wiosnę po przepływu lodu. Można zakupić ten sam wiek, waga wynosi 50 – 70 gramów, lub roczniaki o wadze 200 – 250 g Przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które będą miały wpływ na przeżywalność narybku w momencie zameldowania. Przede wszystkim staramy się dowiedzieć jak najwięcej o tym ryboferme, jak długo to działa? Czy i często chory niż smażyć stawie? Czy masz licencję rolniczej do tego typu działalności? Jeśli to możliwe, znaleźć i porozmawiać z patronów. Należy również upewnić się, aby odwiedzić wybraną farmę i zobaczyć w jakich warunkach zawartych narybek. Jest to istotna informacja pomoże uniknąć znacznych strat materiału rozmnożeniowego podczas transportu i sprawdzić w stawie.

Przybliżone obliczanie sezonu wzrostu narybku karpia (od kwietnia do października):

  • narybku karpia o wadze 20g może przybrać na wadze do 250 g
  • Materiał wsadowy (50 – 70 g), – do 700 g
  • 200 – 250 gramów ryb na sezon podnoszenia do 1000 – 1200

Jak można zauważyć, ryby rośnie dość szybko, więc może przynieść dobre dochody.

Ceny dla narybku i pasz

Zdrowe narybku karpia, o wadze od 25 do 50 gramów, wynosi około 150 rubli. / Kg. Koszt 100 części materiału rozmnożeniowego – 350-450 pocierać. Średnia cena paszy dla ryb – 5-7 € / kg ..

fry transportu

smażyć ryby są transportowane w szczelnych pojemnikach. Większość użycie beczki 50 litrów szerokie szyi.

Podczas transportu woda rybnych, zaleca się, aby w tym samym zbiorniku, w którym to było poprzednio, jak woda ze studni i rurociągów nie jest odpowiedni, ponieważ ma małą zawartość tlenu.

W czasie upałów lepiej jest nie do transportu narybku. Najlepszy czas dla transportu – wcześnie rano lub wieczorem. Przed smażyć ryby będą uwalniane do stawu, konieczne jest dostosowanie temperatury w zbiornikach, aby równa temperaturze wody w stawie. Gdy różnica więcej niż 2 ° Fingerlinga szok termiczny może wystąpić. W tym celu należy dodawać powoli zimniej wody ze zbiornika do pojemnika, w którym są narybku karpia aż do wyrównania ich temperatury. Po tym można bezpiecznie produkować „nowych osadników” w stawie do dalszego wzrostu.

Karma dla karpi

Pasza karp głównie na produktach roślinnych i małych organizmów wodnych i owadów. Jest to szczególnie ryby lubi młode pędy Ożypałka i trzciny. Jednak aby nie rosły dobrze i przybranie na wadze, nie koniecznie musi być doprowadzany do specjalnego mieszanek paszowych (korzystnie granulowany). Dla każdej grupy wiekowej sprzedawane odpowiedni kanał mający określoną wielkość ziarna. Ponadto, ryby mogą być podawane ziarna pszenicy (kiełkujących nieco lepsze). Ma słodki smak, karp zjada go dobrze i bardzo szybko przybiera na wadze.

można ustawić na staw kultywatora larw muchy, która zapewni pełnoprawnym wolnego białka paszy dla ryb lepszego wzrostu ryb. Karp z tych ustalonych kultywujących rosnąć szybciej.

Nawet przyciągają owady mogą być dzięki zastosowaniu lekkich pułapek. Są one najczęściej lampa z cienia. Są one zawieszone powyżej wysokości wodomierza i obejmują noc. Światło przyczynia się do silnego przyciągania owadów – komarów, motyli, chrząszczy. Lecą do światła, a spalanie ogrzewanym żarówki wpadnięcia do wody, gdzie żywią się rybami.

Musimy pamiętać, że przy podawaniu paszy karpia nie przesadzaj. Ryby powinny jeść żywności całkowicie. Jeśli będzie zbyt dużo, to okaże kwaśny, który dramatycznie pogorszyć jakość wody w stawie.

Podawaj jedzenie w podajników karp zalecane, ponieważ o wiele łatwiej kontrolować ilość spożywanych ryb.