523 Shares 7602 views

Preparat enzymatyczny „pankreatyny”. analogi

Ból i uczucie ciężkości w żołądku okresowo występują niemal wszyscy. Zwykle następuje po odbiorze tłuszczowego posiłku, przejadanie się, w chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego. Układ pokarmowy zawiera wiele enzymów, które rozkładają białka, tłuszcze i węglowodany. Następnie pokruszone substancje uwalniane są w jelicie cienkim. Jest ich absorpcji i rozprzestrzeniania się za pośrednictwem układu krążenia w organizmie. Czasami proces trawienia jest zakłócony, a podstawowe produkty żywnościowe dotrzeć do jelita w niezmodyfikowanej formie. Prowadzi to do zaburzeń wchłaniania i zaburzenia dyspeptyczne (biegunka, opóźnienie stolca). W niektórych przypadkach, ciało za własne enzymy nie ma czasu na wykonywanie jego funkcji w niezbędnym zakresie, w wyniku ciężkości brzucha, ból w nadbrzuszu, prawy i lewy górny kwadrant. Najczęściej jest to spowodowane złą dietę. W takich przypadkach, łagodzi dyskomfort pomaga lek „Pankreatyna”, analogi, które są znane z wielu.


Mechanizm działania leku

W celu usprawnienia procesu trawiennego, konieczne jest usunięcie braku enzymów. Lek „Pankreatyna” działa na tej zasadzie. Składa się on z szeregu enzymów z trzustki świń i bydła, które w swoim składzie korzystne dla ludzkiego układu pokarmowego. Główne składniki aktywne leku:

  1. Lipazy – rozkładać tłuszcze.
  2. Amylazy trzustkowej – miele węglowodanów spożywczych.
  3. Proteazy, takie jak trypsyna i chymotrypsyna tam – enzymy te działają na białka spożywcze.

Jeżeli lekarz przepisał lek, ale nie jest aktualnie dostępny, można łatwo zastąpić leki „Pankreatyna”, analogi, które są dostępne w każdej aptece. Należą do nich następujące leki: "Mezim", "Pankreazim", "Kreon", "Panzinorm", "Festal", "Gastenorm forte" i tak dalej ..

wskazania

Preparaty enzymatyczne stosowane są zaburzeniami wydzielania trzustki. Przyczyny mogą być różne, najczęściej jest choroba przewodu pokarmowego. Wskazuje na to: zapalenie trzustki o różnej etiologii, w tym alkohol, mukowiscydoza – choroby związanej z zaburzeniem metabolizmu białek. Ponadto, jeśli dławik jest usuwany, aby zrównoważyć straty enzymu stosując lek „pankreatyny”. Analogi leki przepisane do tych samych naruszeń. Ponadto, leki te są skuteczne w niestrawność, wzdęcia, biegunka, zapalenie pęcherzyka żółciowego, choroby dróg żółciowych, choroby jelita cienkiego i żołądka, gdy są one usuwane.

Różnice między rówieśnikami „Pankreatyna” lek

Wszystkie te leki mają tę samą podstawę i składnik aktywny – enzymy trzustki zwierząt. Dlatego przy zakupie tych środków Pacjenci często pytają: „Pankreatyna” lub „Mezim”, który jest lepszy? Dlaczego istnieje różnica w cenie i czy to wpływa na wydajność?

Faktycznie, różnice w związanym z małym: są one w dawce kluczowych enzymów, w obecności lub nieobecności żółci i hemicelulozy w preparacie. Na przykład, lek „Mezim forte” obejmuje 3500 lub 10000 IU lipazy, i nie ma żadnych dodatkowych elementów. Z kolei lek „Festal” zawiera więcej żółci i hemicelulozy. Jeśli zdecydujesz, że lepiej jest kupić lekarstwo „Kreon” lub „Pankreatyna”, a następnie zwrócić uwagę na stopień niedoboru enzymu, od dawna ma większe stężenie lipazy, dzięki czemu może być stosowany w mniejszych ilościach.

Przeciwwskazania „Pankreatyna” lek i jego analogi

Wszystkie preparaty enzymatyczne, niezależnie od stężenia substancji czynnej, nie może zaakceptować niemowląt i dzieci do lat dwóch. Wynika to z faktu, że nie zostały one jeszcze w pełni rozwiniętej funkcji trawiennych. Również w przypadku nadwrażliwości wieprzowiny i mięsa wołowego, niedrożność jelit i nasilenia choroby przewlekle, nie można stosować leku „pankreatyny”. Analogi mają również te przeciwwskazań. Należy pamiętać, że leki są stosowane jedynie w przypadku przewlekłego zapalenia trzustki. Ostre zapalenie trzustki stanowi przeciwwskazanie do stosowania preparatów enzymatycznych, które mogą spowodować chorobę usunięte i pogarszają jego rokowania.

Skutki uboczne leku i jego analogi

Leki zawierające w swoim składzie jak pankreatynę enzymatycznej może powodować ogólne i miejscowe działanie na organizm. Ogólnym efektem stosowania leków obejmują nadwrażliwość pozytywne objawy podrażnienia otrzewnej, oraz naruszenie spożyciem kwasu foliowego. Jeśli używasz narkotyków, „Pankreatyna” lub „Mezim”, mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, czyli niezgodnie z układu pokarmowego. Są to: nudności, wymioty, biegunka lub zaparcia, dyskomfort w nadbrzuszu. niedrożność jelit można zaobserwować w leczeniu mukowiscydozy.

Interakcje z innymi lekami

Przy jednoczesnym stosowaniu leków zobojętniających (zmniejszenie kwasowości żołądka) działanie leku „pankreatyny” i jego analogi osłabia. Jeżeli pacjent stosuje preparaty żelaza i kwas foliowy, leki enzymów pomaga spowolnić lub zaburzenia wchłaniania jelitowego.

Leki należy stosować po konsultacji z lekarza prowadzącego. Lek „pankreatyny” może być użyte z niewielkimi zaburzeń trawiennych (ciężkości po posiłku tłuszczowego), analogi „Creon” i „Mezim” jest przewidziany dla bardziej poważnych chorób przewlekłych procesów (trzustki, usuwanie).