545 Shares 4959 views

Połowu okoni jig zimy. Zimowe połowów na rzece

Zimowe połowów na niektórych danych – najbardziej korzystnej postaci amatorskiego wędkowania w Rosji. I silniejsze seks z wielką przyjemnością chodzenia na lodzie i połowu ryb: i rozmów. Zazwyczaj połowy są prowadzone przez otwór lub dobrze. Zimowy połów na rzece, na kursie, wędkarzy wymaga pewnej umiejętności i wiedzy. Weźmy pod uwagę niektóre z nich jako przykład dla wszystkich takich znanych ryb jak okonie.

zimowe połowów

W zimie, gdy umieszczone pervolede większość ryb staje się ospały, nieaktywne, a nawet hibernacji. Ale takie gatunki drapieżne, takie jak okoń i szczupak pozostają nadal aktywne na wiele sposobów. Połowu okoni zimą przyrządzie lub przynęty – świetny sposób na spędzenie wolnego czasu interesująca. Odwołuje się do wielu, jak to sugeruje przejaw aktywnego sposobu wędkowania.

Korzyści z lodem

Zimowe połowów na rzece i lodu – wielki wynalazek natury dla rybaka. Zamarznięta woda umożliwia dostęp do wcześniej niedostępnych obszarów rzek, odkrywania niezbadanych głębokościach. Staje się to możliwe i „spot” rybackiej niedaleko rozdarcia i krzewów. Jednakże połowy w czystym lodzie wymaga kamuflażu. Zazwyczaj jest to rozłożone słomy, tkaniny lub pośpiechu. Dla większości połowów jest najlepsza bezwietrznie i słonecznie, niezbyt mroźna pogoda.

Połowu okoni zimą uchwycie

Metoda ta jest uważana zostały wynalezione w Moskwie w latach trzydziestych, a przede wszystkim wszechobecna otrzymane po II wojnie światowej. Sama przekładnia tradycyjnie składa się z małego pręta (od 20 do 40 cm), wyposażonego w uchwyt wykonane z korka lub pianki. Pod koniec ustalonego udilnika nod – bata aby pokazać ukąszenia ryb. Jest bardzo czuły i ma, na przykład metalowych płytek lub sprężyn, lub – mrozoodporne tworzyw sztucznych. Cewka może być inna. Lepiej – inertialless. Zrobione wystarczająco silne żyłki, ponieważ okoń, nawet trochę – ryba silny i wyciągnął ze studni aktywnie jest odporne. Pod koniec żyłki jest związana jig – genialny wynalazek do połowów pod lodem.

Główny bieg

Mormyshka składa się z małych ciał (zazwyczaj wykonane z ołowiu lub stopów), haczyka i miejsc do wiązania żyłki. Jest przyrząd, które jest konieczne, aby dysza (haczyków). Użyj Bloodworma, obornika robaka, larwa. Nie beznasadochnye jig, gdzie przynęta nie jest używany lub jest zastąpiony przez syntetycznych. Połowu okoni zimą uchwycie będzie sukces, jeśli używać przyrządu w pionie ( „mrówki”, „Uralcom”, „nimfa”). Położenie to jest spowodowane działaniem siły grawitacji – w pionie. Ale w rzeczywistości, wędkarze używać do czterdziestu rodzajów mormyshkas, pakowane i beznasadochnyh. Niektórzy rzemieślnicy wolą jig z ich rąk i malować je, na przykład, kolor perłowy. Uważa się, że to przyciąga ryby.

przygotowanie terenu

Połowu okoni zimą uchwycie będzie sukces, jeśli starannie przygotować miejsce dla wędkarzy. Jest to konieczne, aby usunąć śnieg i lód kruszony wokół otworu, a ich czyste specjalną gałką lodu, pyłu i gałązek. Wiatrowej konieczne jest usiąść – dla łatwego odlewania i linią ochrony i skinieniem głowy. Tutaj jest ważne, aby pod ciężarem mormyshkas leśnych rozciągniętych w jednej linii prostej w masie wodnej wynosi. Dobry łączyć i wykorzystywać blesnenie pręty mormyshechnyh. Zauważyłem, że przynęty przyciągnąć bas z daleka, a przyrząd – blisko. Tradycyjnie, w związku z tym, po trolling można łowić przy użyciu przyrządu do otworu.

Najważniejsze – odsetki

Ogólnie rzecz biorąc, na pytanie „w jakim przyrządzie do połowu okoni zimą” jest wciąż otwarty dla wielu, nawet doświadczonych wędkarzy. Zadanie Rybacka łatwiejsze, ponieważ bas nadal karmić przez całą zimę. Najważniejsze – do zainteresowania drapieżnika. Ruchomych przynęt – Poziome, nagłe. Miesza się błota na dole, z wytworzeniem osadu, który może przyciągać uwagę ryb. Używać przyrządu w postaci owadów, krople, bale, larwy, małe i średniej wielkości. Duża – w głębokiej wodzie o silnym prądzie mrozów na początku sezonu. Na ciebie zależy, czy udanego połowu okoni. Mormyshkas bo wybrać. A co najważniejsze – powodzenia!

blesnenie

Taki sposób łowienia – przynęty okoni zimą – może być również stosowany, zwłaszcza w połączeniu z mormyshkami. Jak już wspomniano, przynęty przyciągnąć ryb drapieżnych z daleka. Gdy jigging zazwyczaj stosuje się z małym krótki udilnik nod na końcach, z grubym uchwycie i szpuli. Nod pozwala czas, aby zobaczyć kęs i uczynić krojenie w dół okoń. Coil – lepiej inertialless – pozwala szybko wyczerpują żyłki z głębi zmieniając miejsce połowu, przejście do następnego dołka. Lesko – dość cienkie, ale mocne, w zależności od wielkości i wagi ryb, którą zamierzasz złapać.

przynęty

Wydają się zachwycać rybaka w jego różnorodności. Ale często jest to bardzo trudne do sortowania, które z nich są najbardziej odpowiednie w tej sytuacji na danym akwenie. Należy poszukiwać, gdy połów zimowy okoń ich powolne i delikatne planowania w organizmie wody. Bombki na grzędzie w zimie powinny być albo zataczając się z boku na bok, lub zmienić kierunek planowania. Ruch pręt krótsze i łagodniejsze niż przy połowach jig. Optymalna wartość pauza – do ośmiu sekund.

Okoń w zimie często używane migotania – specjalną łyżkę zaokrąglony bez haczyków. A poniżej, na smyczach są dołączone kilka haków z przynętą. Gdy taki pionowy trolling rozwiązania jego ruchy oscylacyjne przyciąga bas i innych ryb drapieżnych. Wraz z przyrządu i tackle jest używany – w osobnej studzience. Po PRZYNĘT okoń w jednym z otworów wynosi nie więcej niż pięć minut, zwykle. Otwór wykonany w odległości pięciu metrów od siebie. Często „catchability” to tylko jeden lub dwa. Resztę można umieścić w luku – wędkę z ukłonem.

Okoń. Zima. biegun

To brzmi bardziej niż poetyckie. Nazwa tej bardzo popularnej przynęty na okonie pochodzi od słowa „Balance”, „Balance”. Przynęty to bilans sporządzony to bardzo ważne zimowe drogi wśród rybaków, aw większości ryb. Po przeniesieniu się w wodzie, szczególnie na polu golfowym, walki zachowuje równowagę i pochyla się z boku na bok. Po tym wszystkim, najbardziej znany z łupem drapieżników – małych ryb. I to symuluje stabilizator, który jest w pozycji poziomej. A jeżeli zwykłe bombki, zazwyczaj porusza się pionowo, „inteligentny” ryba uświadamia sobie, że coś jest nie tak! Ponadto, wielkość i kolor wyważarki nie odgrywają szczególną rolę. Wybierz medium, w zależności od wagi przyszłego połowu – okoń. Lepszym kolory są jasne, dobry wzrok ryby. Powodzenia z połowów pod lodem na okonie!