185 Shares 7529 views

Czym jest empatia? Jak przejawia się

Empatia – wewnętrzna identyfikacja z inną osobą, zdolność do współczucia jest darem od góry. Wśród jego krewnych i przyjaciół takiej osoby jest zauważyć, że każdy może zrozumieć. Co to jest jakość, jak przejawia się to powiedziano w artykule.

empatia emocjonalna

Uczucia i emocje innych ludzi pozwala przepojona takimi cechami jak emocjonalnej empatii. Jest to bardzo ważna cecha dla wsparcia rodziny i przyjaciół, co znacząco przyczynia się do ustanowienia pozytywnego kontaktu z innymi. Taka komunikacja jest oparta na zrozumieniu innych ludzi na najmniejsze zmiany w ekspresji twarzy lub nawet małe gesty.

Specjaliści uważają, że zdolność danej osoby do doświadczyć empatii, widząc świat oczami rozmówcy, a nawet usłyszeć te same dźwięki, myśli podobnie. W zasadzie, każdy chce mieć takiego przyjaciela. W związku z tym nasuwa się logiczne pytanie: Co to jest empatia, i kto to znalazł? Jakość ta występuje głównie w nauczyciele, lekarze, kupcy, menedżerów.

Pułapki współczucia

Empatia może być często stracił w dzieciństwie, gdy przejawem współczucia rówieśnikami dziecko odpowie śmiechem i okrucieństwa. Ale jeśli nadal udaje się przeprowadzić charakter funkcji przez lata, jest to bezpośredni dowód rozwiniętym i dobrym osobowości.

Taka osoba jest w stanie znaleźć pozytywne cechy w żadnych przechodniów. To nie może się zdarzyć każdego dnia, ale w takich czasach przeżywa stan głębokiej harmonii. Mimo, że świat jest w stanie zranić, nie tylko w dzieciństwie, ale także w życiu dorosłym. Jeżeli dana osoba nie znajdzie odpowiedzi ani rozumienia innych, zaczyna uważać się za bardziej zaawansowany niż oni. Czuje frustrację i maksymalna ogranicza zakres ich przyjaciół.

Są ludzie, którzy doświadczają empatii innej osobie, to jest tak uzależniony od poczucia, że jest całkowicie zanurzona w problemy innych ludzi i nie może przestać. Osoby te lepiej być ostrożnym z sympatią.

Ponadto, istnieje manipulatory, którzy po prostu chcieli Dobryakov. Empatia, oni po prostu nie są zagrożone, bo rozpoznaje je na głębokim poziomie. Ale tu zdewaluować historię kogoś innego, nawet jeśli jest to manipulacja czystej wody, to nie jest konieczne. Ten krok może okazać rozmówca ukrytych przeciwników. Po tym wszystkim, co empatia naprawdę? Nie jest to ograniczenie, i zrozumienia. Dlatego najlepiej wewnętrzna powstrzymać, aby nie zagłębiać się w monolog, a przy pierwszej sposobności opuścić.

Sympatyczny cechy osobowości

Zdolność do empatii z osobą trudniejszej z tymi, którzy mają trochę porozmawiać. Ale ludzie, którzy chcą mówić, że zbiega się łatwo. Ale aby dostać się do duszy i nie może zranić sympatyczny z prostego powodu: czuł dobrego rozmówcę i wyraźnie świadomy, staje się jakby uderzenie człowieka. Podczas gdy w rzeczywistości osoba może sympatyzować ze zdolnością do wysokiego poziomu rozwoju umysłowego i emocjonalnego.

Wiele osób boi się złapany w życiu kogoś innego, ale jest również niemożliwe dla prawdziwego empaty. Czym jest empatia w pierwszej kolejności? Jest to zrozumienie, nie podejmując problemy i lęki z późniejszą możliwością, aby dostać się do szpitala. Ważne jest, aby ograniczyć się w czasie i zapobiec naruszenie przestrzeni osobistej.

W rzeczywistości, nie wszyscy się do podjęcia kierunku rozmówcy. Są ludzie, którzy doświadczają ich radości i smutki w środku. Nabywcy uważają, że trudno, aby wyświetlić pełną sympatię. Ponadto, zawsze bardzo przyjemne zobaczyć zachowań stworzone sztucznie.

Dlaczego to ma znaczenie:

Przede wszystkim ludzie, którzy są w stanie wczuć, są proste i naiwne. Ale nie bierz tego za regułę. Empatia może również objawić jakość wewnętrzną człowieka z celów. Na przykład, aby zidentyfikować słabości w spółce konkurencyjnej, która zatrudnia.

Ale nie traktują go jako profesjonalnego psychologa. On jest w stanie wybrnąć z trudnej sytuacji, aby zobaczyć wszystko jest różnorodny, ale nie zna podstaw naukowych, co się dzieje, i jasne, logiczne planu w jego zachowaniu jest nieobecny.

Ludzie, którzy potrafią wczuć i sympatyzujących, zdolnymi do organizowania grup wsparcia. Sens takiej konstrukcji w tworzeniu wzajemnych. Ale w takich przypadkach bardzo niewiele osób bierze pod uwagę, że celem grupy jest wyczerpany po pracy poprzez zebranie sytuację. Uczestnicy są obcy ludzie, którzy nie mają wspólnych tematów.

Ta cecha może pomóc rodzinie, przyjaźni, w pracy, w sytuacjach awaryjnych, z przypadkowych przechodniów. W zasadzie być w stanie wykazać empatię, nie wykraczając poza granice tego, co jest dozwolone – jest również ponownie umiejętność. Po wszystkich stron, widząc naprawdę jest osobą często wydają się rozwijać i powiedzieć mu wiele swoich problemów.

W jaki sposób obecny oczywistego sympatię

Czym jest empatia? Jest to zdolność do pełnego zrozumienia drugiej strony w takim stopniu, aby wyeliminować nawet najmniejsze możliwości skazania. Empatyczne zawsze połączone z uczuciami narratora, patrzy na świat jego oczami. Nie krytykuj, nie mówi:

  1. „Czego nie można zrobić tak i tak?”
  2. „Dlaczego nie jesteś mu odpowiedzieć?”
  3. „Mieliśmy to i tamto …”
  4. „Ale ja …”

On rozumie, że w pewnej sytuacji, a jego towarzysz mógł zachowywać się tak jak w rzeczywistości.

Dużo ładniejszy żyć w świecie, który nie zadaje zbyt wiele, a właściwie zrozumieć to, co zostało powiedziane. Jednak często okazuje się, że zwykle dla kogoś wydać prowadzenia rozmowy utknęły w martwym punkcie, umieszczając osobę w niezręcznej sytuacji. A jeśli kto poniósł rozwiązanie potrzebował kogoś powierzchowne porady od? Empatia – bardzo niezbędne jakości, które nie powinny całkowicie stłumić strach bycia niezrozumiany. Najważniejsze – aby nauczyć się oddzielić siebie i problem narratora, biorąc jego perspektyw.