872 Shares 6295 views

kumak ropucha szara: fotografie, ciekawostki, opisy

Jednym z najbardziej interesujących płazów, które są czasami występujących w roli PET jest mała żaba – kumak nizinny. To otrzymała swoją nazwę lumpy skóry na brzuchu czerwone z ciemnymi plamami przypominającymi zestalania przepływy wulkanicznych. Istnieje popularne przekonanie, że ropuchy kumak zamieszkują w pobliżu gór ogniem (odpowietrzniki lądowe). Unka, Kumkoy – i tak jest również nazywany żaby dla tych charakterystycznych dźwięków, które publikuje samce podczas sezonu lęgowego.


opis

Wymiary żaba zwykle nie przekracza 6 cm. Te nieco większe kobiet niż mężczyzn. Osobliwy wygląd, który różni Bombina krasnobryuhaya. Opis tych niezwykłych kolorze płazów jest szczególnie godne uwagi. Górna część szarości żaby lub prawie czarne wysianych ciemnozielonymi plamami. Na czerwonym lub pomarańczowym miejsc położonych brzuch niebiesko-czarny kolor z dużą ilością białych plam. Jasny kolor czerwony obszaru nie przekracza ciemności. Na dolnej powierzchni stóp istnieje wiele małych czerwone plamy. Ta żaba barwiących ostrzega inne zwierzęta, które polują na nią jest niebezpieczne i może prowadzić do zatrucia. Wiadomym jest, że skóra jest w stanie przeznaczyć Bombina frinolitsin toksyczną substancję. Obejmuje ona wszystkie ciała żaby w chwili zagrożenia, chroniąc go przed wrogami.

Membrany są dostępne tylko na tylnych łapach ropuch kumak, a nie na froncie. Inną cechą tej niezwykłej żaby są uczniowie. Mają niezwykły trójkątny kształt przypominający serca.

Siedlisko i dystrybucja

Najczęściej jest to rodzaj żab w Europie Środkowej (do Niemiec i Austrii) i Wschodu – do Uralu, w tym regionie Kirowa, Udmurtia i Bashkiria. Granica północno-zachodnia od kumaka ropuchy rozprzestrzeniania rozciąga się od południowej Danii i Szwecji, a na południu – na północno-zachodniej Turcji, Krasnodarskim i Stawropol.

Kumak nizinny woli żyć w płytkich, dobrze rozgrzany stojącej wody. często może być znalezione w małych jezior, stawów, bagien i rowów z mulistych dnach, zwłaszcza gdy wiele z rzęsą i roślinności przybrzeżnej. Od czasu do czasu można znaleźć tę żabę i poluprotochnyh zatoczek małych sprężyn. Można go przenieść z jednego zbiornika do drugiego, dzięki czemu ruch na ziemi w odległości 700 metrów.

styl życia

Kumak nizinny żaba – głównie zwierzęta wodne. Jest aktywny w zakresie temperatur od 10 do 30⁰S. Prawie cały ciepły sezon trzyma w stawie, w październiku i listopadzie, zostawiając na zimę, która jest na ogół prowadzone na lądzie. Podawać jako norach gryzoni schronieniem, piaskownicą na brzegach zbiorników wodnych, czasami zimowania ropuchy kumak wykryć pod budynków mieszkalnych i piwnic. Hibernacji zwykle trwa 150 dni – dopiero w marcu lub kwietniu. 2 tygodnie po zakończeniu sezonu lęgowego żaba zaczyna.

żywność

W warunkach naturalnych, kumak nizinny (zdjęcie żaby mają w tym artykule) żywi się małymi bezkręgowcami i owadami – .. Worms, ważki, chrząszcze, itp Dieta jest w dużej mierze uzależnione od siedlisk. Tak więc, w rejonie Wołgi i w Kazachstanie jest zdominowany przez wiele chrząszczy w regionie Woroneża – dżdżownic i Kaukazu, głównym pożywieniem są larwy muchówek. Wśród tego gatunku żab kanibalizmu czasami występuje, gdy duże ryby zjadają mniejsze.

Gdy zawartość ropuch kumak w terrarium lub akwarium, może być podawany Bloodworms, Mealworms, Tubifex, świerszcze, małe rozwielitki, a także specjalne jedzenie sprzedawane w sklepach zoologicznych. Dieta żab domu musi zawierać witaminowe i mineralne. Młode zwierzęta są karmione codziennie, a dorośli dostarczyć raz dziennie lub dwa wystarczającą ilość pożywienia.

reprodukcja

Kumak nizinny staje się starsze osoby, tylko na sekundę, a czasami nawet w czwartym roku życia. okres rozrodczy jest bardzo rozciągnięte w czasie i trwa przez całe lato. W płytkiej części zbiornika, gdzie nie ma przepływu, samica składa jaja w nocy, która jest przymocowana do pędy roślin i glonów. W przeciętnym sezonie, liczba jaj oczekujących jest 300 sztuk.

Po około 10 dniach, kijanki rodzą. Mają one długość od 3 do 5 mm i płetwę ogonową, przez który może przemieszczać się w znacznej odległości. Zamieniając je w żabę trwa około 3 miesięcy.

Utrzymanie w niewoli

uważa, że wielkie ropuchy kumak w terrarium w domu. Jeśli środowisko naturalne, żaby rzadko żyją długo w niewoli ich długość życia wynosi 10-15 lat, a nawet więcej. Ropuchy umieścić w terrarium z innych płazów w żadnym wypadku nie jest możliwe, t. Aby. Ich jad będzie szkodliwe sąsiadów. Ważne jest, aby spełniać pewne wymogi, które sprawiają, że eksperci od zawartości tych zwierząt:

  • Objętość klatce nie powinna być mniejsza niż 30 litrów. Musi znajdować się mały staw o głębokości 6 cm i powierzchni ziemi.
  • Obecność ogrzewania w dół. Temperatura powinna być utrzymywana na poziomie 20-26⁰S w dzień i w nocy 16-20⁰S.
  • Ziemia składa się z warstwy drenażowej w ziemi i małej ilości mchu. powierzchnia ziemi jest najlepszy na pokrycie Sphagnum.
  • Na powierzchni wody należy umieścić tratwę, na której żaba może wydostać.
  • Mieszkańcy terrarium koniecznie zielenie. Może to być w doniczkach roślin wodnych (Anubias, krypt i t. D.) albo przez Free-powierzchniowej Salvinia, richiya, elodea.
  • W górnej części klatki pokryte siatką do jego mieszkańców nie mógł skakać.

Przy dobrej opiece mogą żyć wystarczająco długo, aby pomieścić taką żaba jak kumak nizinny.

ciekawostki

Raczej nietypowe zachowanie tych żab. Bombina język ma pewne cechy konstrukcji. Ze względu na to, poluje na owady, nie wrzucać go do przodu, podobnie jak inne żaby, i skoki na zdobycz, szeroko otwierając usta w tym samym czasie.

Kiedy drapieżnik Bombina odwrócony na plecy, pokazując swoją pomarańczowy brzuch. Jest to sygnał, że jest trująca i lepiej się trzymać z dala od niej.

Podczas godów, że mężczyźni są utrzymywane w głębi zbiornika i zacząć mocno wali na kartach wodnych, pokazując przeciwnikom, że terytorium jest zajęte.

Biolodzy dokładne monitorowanie tych płazów, t. I. Są to rzadko i są wymienione jako zagrożone.