448 Shares 3517 views

Największy krokodyl mieszkała na Filipinach

Zanim zdecydujesz, który jest największym krokodyl, niech określić, co nazywamy zwierzęta krokodyle. Krokodyle drużyna składa się z dwóch rodzin – prawdziwe krokodyle i aligatory. Ostatnim klasyfikacji zoologicznej przyjętego na całym świecie, krokodyle nie są, ale w wyglądzie, stylu życia, a oni – są prawdziwe krokodyle. Innymi słowy, de jure jest aligatory, ale de facto – krokodyle. Jaka jest różnica między jednym a drugim?


Aligatory krokodyle kształt różni się od wylotu lufy (szerszy i „tępy”) strukturę szczęk, a zwłaszcza wymiany wodzie soli. Dzięki możliwości, aby pozbyć się nadmiaru soli (słynne „krokodyle łzy krokodyle) mają możliwość, w przeciwieństwie aligatory żyją nie tylko w wodach słodkich, ale także w soli.

Mając do czynienia z niuansami terminologię, zobaczmy co on – największego krokodyla. Jest uznanym liderem w wielkości na świecie jest krokodyl słonowodne, którego zakres – południowo-wschodniej Azji, północnej Australii i liczne wyspy i cały archipelag, które znajdują się pomiędzy dwoma kontynentami.

Największy krokodyl niedawno złapany na Filipinach we wrześniu 2011 roku. Żarłoczne stwór był nazywany Lolong, zanim trafił do siatki, udało mi się jeść jeden z okolicznych mieszkańców, a druga jest oficjalnie na liście zaginionych. Krokodyl polował na trzy tygodnie. Po pierwsze, dla niego zrobić pułapkę z sieci rybackich, ale silny gad rozerwał go na strzępy i wymknął. Po raz drugi, miejscowi rolnicy, którzy Lolong regularnie przeciągnięte bydło, stworzył sieć przewodów metalowych. nawet wielki smok był bezsilny wobec metalu. Po wychwytywania gad zmierzone i zważone. Jego długość wynosiła 617 cm i waga – jedną tonę. Jednak w niewoli Lolong żył długo, zaledwie półtora roku, a zmarł w wieku pięćdziesięciu (według ekspertów) lat. Dla krokodyli, które żyją sto lat, jest to najbardziej kwitnące witalność. Według pracowników ogrodu zoologicznego, gdzie Lolonga ustalonej na pobyt, przyczyną śmierci był wyjątkowo chłodna pogoda, utrzymać długo w sąsiedztwie.

Duże krokodyle złowione wcześniej. Największy krokodyl na świecie, którego przechwytywania zostało oficjalnie zarejestrowane, został złapany w Bengalu pod koniec XIX wieku. To miał długość 9,9 metrów.

Największa na świecie krokodyl (estuarium) ze względu na zdolność do życia w słonej wodzie mogą iść do długich podróży morskich, dzięki którym zajmuje południowo-wschodniej Azji i wysp północnych wybrzeży Australii. Ze względu na ogromną siłę charakteru i zrzędliwy (jest to tylko jeden z krokodyli, regularnie atakują ludzi), ma czelność nawet rozproszenia rekiny, które beztrosko pływać w swoich terenów łowieckich, znajduje się w przybrzeżnych wodach oceanu!

Jego najbliższy konkurent jest krokodyl nilowy, który osiąga prawie taki sam (no, może trochę mniejsze) rozmiary. W starożytności Egipcjanie pod nazwą Sebek czczone bóstwo w postaci krokodyla. W czasie, gdy ludzie na świecie nie było mało, i dużo krokodyli, te gady nie mają naturalnych wrogów, były ogromne rozmiary. Według starożytnych autorów, największy krokodyl osiągają długość dwadzieścia łokci Attic (około 12 metrów). Później spadek wielkości. Powodem tego, nieważne jak banalne jest to, że krokodyle nie dożyć starości. Zostali zamordowani z powodu diety mięsa i cennej skóry.