411 Shares 6469 views

Co robić, gdy noworodek łuszcząca się skóra?

Wszelkie oznaki niepokoju poważnie noworodka może zdumiewać i straszyć rodziców. W pierwszym tygodniu życia – jest to poważny stres dla dziecka ciała, dostosować się do nowych warunków środowiskowych. Co robić, gdy noworodek łuszcząca się skóra? Czy to normalne?

Powoduje podrażnienie skóry u niemowląt

Wielu pediatrów zaleca, aby nie martwić się o peelingu. W pierwszych miesiącach życia jest normalne. Jeśli zwykła pielęgnacja nie pomaga radzić sobie z problemem i podrażnienie nie ustąpi, może ten alergię skórną – reakcję na działania swoich rodziców. Nie angażuj się środki, które wysuszają skórę. Ten nadmanganian potasu, który jest dodawany do wody w kąpieli są specjalne rozwiązania, maści. Nawet w leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry, używać narzędzi wyłącznie do zaleceń lekarskich i obserwować ich dawkowanie. Jeśli dziecko istnieją pewne problemy skórne, spróbuj zmienić środki do kąpieli i prania odzieży i pościeli dziecka.

Jak leczyć peelingu skóry?

Kąpać dziecko w miękkiej wodzie, można dodać trochę bulionu ziół – rumianku lub nagietka. Po kąpieli owinąć dziecko w ręcznik z długiej drzemki. Nie trzeć ani ciągnąć skóra wyschnie delikatnie bibułą ruchów. Jeśli noworodka łuszczenie się skóry, regularnie smarować obszarów problemowych dzieci krem, maść z pantenolem. Jest również możliwe użycie zwykłego oleju roślinnego, ale musi on być wstępnie sterylizowano w temperaturze wrzenia w naczyniu szklanym, w łaźni wodnej. Zwracać uwagę na miejsce, tam gdzie odchodziła. Jeśli tego obszaru pieluch pasek mocujący lub spodnie, uważnie przejrzeć ubrania dziecka i przynajmniej tymczasowo zrezygnować z obcisłych ubrań gumek. Dziecko może być uczulony na tkaninach syntetycznych. W tym przypadku konieczne jest ścisłe monitorowanie, dzięki czemu noworodek w kontakcie tylko z naturalnych tkanin.

A noworodka łuszcząca skóra: co trzeba wiedzieć?

podrażnienie skóry może być objawem alergii pokarmowej. Karmienie piersią mama jest ważna do zmiany diety. Jeśli masz typ przynęty, i obierania pojawił się po nowym produkcie z niego przez jakiś czas należy wyrzucić. Jako środek ostrożności, można użyć balsam dla niemowląt lub mleka specjalnego opiekuna.

Nie martw się, jeśli dziecko silnie łuszcząca się skóra głowy – aż do roku jest normalnym zjawiskiem adaptacji do nowych warunków gruczołów łojowych. Nie ma potrzeby stosowania żadnych specjalnych narzędzi, aby rozwiązać problem.

Ponadto, przyczyny suchej skóry u dzieci mogą być bardzo „dorosły” – na przykład, suche powietrze. Szczególnie wyraźny problem w zimie. Jeśli noworodek łuszcząca się skóra ze względu na suche powietrze, dostać nawilżacz lub jonizator. Można spróbować rozwiązać ten problem i procesu budżetowego – zorganizować w płaskim pojemniku z wodą na grzejnikach powiesić mokre ręczniki. Nie zapomnij zrobić mokro wynosi nie mniej niż raz dziennie.