631 Shares 8240 views

Dekorowanie ścian laminatu. Układanie laminatu na ścianie

Wśród nowoczesnych materiałów użytych w wykończeniach budowlanych, istnieje klasa o różnych powłokach płyt laminowanych, który skutecznie rozwijających się od ponad 20 lat. Wszystkie rodzaje powłok dla uproszczenia nazywana jest zwykle laminat, i nie ma względu na to, że to produkcja pochodzenia krajowego lub zagranicznego. Ten rodzaj materiału jest powszechnie stosowany do różnych celów. Dziś stało się dość powszechne ściana wykończenie laminat.


Jaka jest różnica materiału z takimi niego?

Podstawą laminatu służy konstrukcję mającą wiele wspólnego z kanapką. W panelach wielowarstwowych – cztery lub pięć warstw, w całkowitej 12-15 milimetrów. Wymiary arkuszy laminatu – 30 centymetrów i dwa metry długości. Powłoka została wynaleziona w Szwecji i początkowo była przeznaczona dla seksu. Jednak ze względu na ich doskonałe właściwości sztucznej panelu wykonana jest możliwość zamontowania na ścianie. Laminat posiada cechy takie jak wysoka wytrzymałość i odporność na różne czynniki zewnętrzne, które są połączone z łatwością obsługi i łatwość montażu. W procesie wytwarzania płyt producent generuje stabilizacji dolnej warstwy, która jest impregnowana żywicą.

Funkcje produkcyjne

Podłoże nośne jest utworzone z technologii HDF, który zapewnia wysoką gęstość materiału warstwy. Dlatego dekoracja ścian zapewnia powierzchnię laminatu o wysokiej wytrzymałości, znacznie wyższym niż wytrzymałość plastikowych paneli, cieszy się dużą popularnością w tej chwili.

Opis procesu wykańczania

Jeżeli wszystkie powyższe parametry, ogromna popularność laminatu powodu fantastyczną różnorodność wzornictwa: naśladuje piękną fakturę prawie każdy materiał naturalny, a nawet nietypowe wzory. Taka różnorodność, a także trwałość i najwyższa jakość są powodem, że wykończenie ściany laminat staje się coraz bardziej popularne. Należy zauważyć, że technologia montażu paneli na ścianie, jak instalacja zewnętrzna jest bardzo szybkie i łatwe. Układanie laminatu na ścianie ma jeszcze jedną zaletę – możliwość ukrycia nieprawidłowości, bez korzystania z „mokre” shpatlevanija technologii lub tynkowania.

Odmiany łączników

Jak wiadomo, panele laminowane mogą być stosowane z dwóch rodzajów związków: typ zamka lub klika typu zatrzaskowego. Ten ostatni gatunek jest tak łatwo budować plan, który nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, tak że instalacja może być przeprowadzona nawet przez niedoświadczonych pracowników.

Jeśli zdecydujesz, jak naprawić laminat na ścianie, można odwołać się do konwencjonalnej konstrukcji dolnej oprawy z drewna, składający się z prętów i walcówki. Pomiędzy wewnętrznymi ściankami bocznymi oraz panel podstawy dostatecznie często umieścić dodatkową izolację w postaci płyt z wełny mineralnej lub pianki. Etap elementów poziomych i pionowych listew ramy jest tak obliczona, aby zapewnić dostateczną sztywność po powłoki jest stała.

aspekt dekoracyjny

Często używany laminatu ściany, naśladując materiałów kamiennych lub cenne lasy. Farbowanie może wybrać, aby dopasować podłogę lub wybrać kontrastujące połączenie, które pozwala uzyskać bardzo nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne ściany przy pełnym poszanowaniu starych tradycji. W tej chwili, specjalny popularność zaczęła używać materiałów, które naśladują nie tylko dźwięk i kolor naturalnego materiału, ale także jego strukturę powierzchni. Szorstkie i gładkie panele laminowane jest dobry do czyszczenia, mycia, łatwy i higieniczny w zakresie czyszczenia, możliwe jest ich dodatkową zaletą rozważenia.

proces edycji

Przed rozpoczęciem procesu wykańczania, trzeba zrobić lokalizację. Prace powinny rozpocząć się przeprowadzić dopiero po dwóch dniach materiał jest przechowywany w temperaturze pokojowej. Przed rozpoczęciem wykończenie musi być w pełni zakończone wszystkie „mokre” prace scenę. W zależności od tego, jaki materiał został użyty do budowy, konieczne może być plastikowy lub drewniane kołki do montażu elementów ramy.

Dzięki tej technologii laminatu wykończenie ściany można uznać za mocne i suche dekoracje, hala stoi na ścianach wstępnego uszczelnienia pęknięć i frytki, a także proshpaklevat nimi i wykonywać inne podobne prace. W procesie montażu listwy ramy, zanim układającego laminatu na ścianie, jest konieczne w celu zapewnienia absolutnej pionowości i przyszłej otsustvie powierzchni krzywizny.

Do tych celów stosowane wystarczająco długo poziomie budynku, z pomocą których można to sprawdzić. Wymagany poziom może być utrzymany przez wstawienie pomiędzy ścianą i bar kawałków płyt. Operacje są znacznie przyspieszone, jeśli używasz wiertarki lub wkrętarki z odpowiedniej dyszy. Łby śrub muszą być wpuszczone do poziomu powierzchni barów.

Wykończenie ścian laminatu zgodnie z techniką jest nieco inne od tego, stosowane do podłóg. Lamela ma obowiązek zjechać zanim wreszcie naprawić je do skrzyni. mało wygodny w użyciu specjalnych blach płaską hak do mocowania paneli. Mogą one być umieszczone na haku aż do brzegu otworu, i przybity do elementów ramowych, które ciągną się po panelu dokładnie. Mocowanie paznokcie gwoździ wewnętrzne krawędzie rowka drewnianych elementów ramowych mogą być niewygodne, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia płyty w obszarze zewnętrznej krawędzi rowka lub słabo głowicy gwoździa jest luźne, co utrudnia montaż następujące listwy.

Warto powiedzieć, że wykończenie ścian w korytarzu z laminatu lub w jakimkolwiek innym pomieszczeniu odbywa się za pomocą narzędzi takich jak piła do metalu w drewnie, centymetrem, wyrzynarki, linii zabudowy, kątowniki, pionu i poziomu. Oczywiście, są w poręcznej markera lub ołówek, śrubokręt, nóż lub nożyczki budowy. Montaż odbywa się za pomocą śrub, gwoździ, wsporników montażowych, plastikowe lub drewniane zatyczki.

laminat montażu przez listew drewnianych

W tym przypadku technologia Stacking jest dość prosta. W tym przypadku, różnica pomiędzy laminatem a ścianą pozostaje na tym samym poziomie wybranego. Najpierw trzeba zrobić drewnianej skrzyni lub po prostu montowane na paskach ściennych w kierunku poziomym. Oni już zamontowany panel. Połączenie odbywa się za pomocą specjalnych łączników – klyaymerov. Mocowanie odbywa się na górze i na dole płyty laminowanej. Na wymagane jest narzędziowe połączenie jest istotne jest zastosowanie warstwy uszczelniającej z laminatu, która zapobiega przenikaniu wilgoci przez związku znacznie przedłużające życie materiału.

Gdy ten materiał leży na ścianie, powinna zapewnić odstęp pomiędzy nim a podłogi i sufitu tak, że laminat miejsca dla rozwoju. Jest to szczególnie ważne, gdy wykonana dekoracja ściany z laminatu w kuchni. Po montażu należy zamknąć krawędzi za pomocą elementów aluminiowych, która wymaga także warstwę uszczelniacza.

Montaż laminatu kleju

Taka metoda pozwala zaoszczędzić miejsce. Ale ta ściana musi być starannie wyrównane. Tarcza laminat zbiera się na podłodze, a następnie przyklejone do ściany. Spoiny muszą być hermetyczne brakowało znaku, a krawędzie – Aluminium obszar zamknięty.