831 Shares 3279 views

Odbijający ciepło powłoki: opis efektywność

Kiedy jesteśmy na gorąco, marzymy o chłodzie i zimno, staramy się ogrzać. Dlatego też wygląd takiego materiału w postaci folii odbijającego ciepło, był spowodowany chęcią formując komfortowych warunków życia ludzi i ciepła i zimna. Dzisiaj przyjrzymy się, co to jest.


Obszary zastosowania

Warstwę odbijającą ciepło jest wykorzystywane w wielu etapach budowę:

 • Konstrukcja dachu. W tym przypadku, w zależności od typu, może nie tylko ogrzać, ale również służyć jako hydroizolacji.
 • Do izolacji ścian. Może być stosowany zarówno w ścianach zewnętrznych, a na środku.
 • Podłoga. W tym przypadku, podłoga odbijający ciepło folii jest stosowany kiedy konwencjonalne urządzenie i system do mocowania „podgrzewana podłoga”.
 • Do okien. Dwa rodzaje reflektora można odróżnić. Pochodzenie – oszczędność energii, drugi – narażenie termiczne reflektor (utrzymując chłodne ciepła).
 • Inną cechą – stosowanie w szklarniach ogrodniczych.
 • samochód szkło i transport publiczny.

Jak można zauważyć, może być wykorzystane jako zabezpieczenie dla zachowania ciepła i odbijania ciepła. Poniżej przyjrzymy się dlaczego Film odbijający ciepło służy do okien.

wskazania

Prawie każdy pokój ma okno. Służą one jako źródło światła i naturalnej wentylacji. Z reguły zajmują one 25-30% powierzchni ściany. A jeśli to było robione przez ocieplenie podłogi, ścian, sufitu, co okno? Przelotowy idzie w górę do 60% ciepła w zimie. Dlatego też opracowano szereg technologii:

 • Główna metoda ochrony zima – wszystkie połączenia pomiędzy oknem a ramą zamykano watą i zamkniętego specjalnym papierze. Wszyscy pamiętają, że w takiej izolacji w zimie, trudno było przewietrzyć pomieszczenie.
 • Wpadliśmy zamiast drewnianych okien plastikowych ciasno, unikając w ten projekt.

Ale nawet to nie uchroniło od upału. Ponieważ głównym źródłem niedogodności jest samo szkło. Pierwszą rzeczą, którą przyszedł – to w upale na pokrycie zasłony i rolety. Potem zaczęli trzymać się wszystkich możliwych sposobów, arkusze foliowe, które pełniło rolę reflektorów. Eliminuje to ciepło i naturalne światło, co powoduje również szereg niedogodności. Ponieważ technologia nie stoi w miejscu, zaczął pojawiać się na bazie samoprzylepnej folii, które już zaczęły oszczędzać ciepło w zimie i w lecie, aby zapobiec przegrzewaniu się pomieszczeń.

charakterystyka

Wraz z rozwojem nanotechnologii metalizowanych folii zostały zastąpione nowymi, polimeru. Główną różnicą – lepsza wydajność i trwałość.

Ze względu na to, co tego rodzaju ciepła zyskał popularność? W pierwszej kolejności dzięki jego cech zewnętrznych. Takie filmy nie zmieniają wyglądu budynków, więc inną nazwę dla nich – architektoniczny. A ich głównym nieruchomość – przepuszczają światło widzialne i blokują do 75% promieniowania cieplnego w okresie letnim. Zimą działa w odwrotnym kierunku – wewnętrzna oddawać ciepło do środka, a tym samym umożliwić przepływ z zewnątrz światła widzialnego.

Zalety i wady

Okno odbijający ciepło filmu ma szereg niezaprzeczalnych zalet:

 • łatwy montaż i demontaż. Łatwość klejenia umożliwia instalację własnymi rękami.
 • Trwałość. Gęstość filmu umożliwia jej prania i działa jak konwencjonalny szyby.
 • oszczędności latem na klimatyzację, a co za tym idzie, mniejsze zużycie energii elektrycznej.
 • W zimie, oszczędność na ogrzewaniu, co pozwoli również na zmniejszenie kosztów energii.
 • Estetyczny wygląd. Film ma jasnoszary lub niebieską falę. Może być również stosowany do budynków o wartości historycznej.
 • Łatwa pielęgnacja. Podobny do konwencjonalnych czystych oknach.
 • Maksymalne zabezpieczenie przed promieniowaniem ultrafioletowym i promieniowaniem podczerwonym, a zatem nadaje dla promieni, które tworzy komfort dla ludzkiego oka.
 • Bezpieczeństwo. Jeśli szkło jest uszkodzony, to pozostaje przymocowana do filmu, t. E. Nie rozpraszają się na małe kawałki.
 • Hałas redukcji szumów.
 • Przystępna cena. Średni koszt za metr kwadratowy – 550 rubli.
 • Możliwość korzystania z okna w dowolnym momencie roku jako źródło naturalnej wentylacji i światła.

Wady obejmują zakaz proszku do prania i środków czyszczących i stosowania twardych gąbek. Zalecamy przy pomocy miękkiej szmatki i gumowych wycieraczek. Jak widać, film odbijający ciepło oprócz swojej głównej funkcji to oszczędności na kosztach zużycia energii elektrycznej.

Instalacja i obsługa

Jak wspomniano wcześniej, instalacja filmie nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga profesjonalnych ręce. Najpierw trzeba dokładnie umyć okna i odtłuścić powierzchnię. Film naklejka jest produkowana w środku. Nie trzeba Powłoka ochronna ma samoprzylepną podstawę, pokrytą folią ochronną. Jeśli rozmiar szyby, a film nie jest taki sam, to musi być cięte na wymiar. Ponadto jest to konieczne, w celu usunięcia warstwy ochronnej i przyklejania się do szkła, wygładzając powierzchnię miękką ściereczką. Dla wygody, folia ochronna nie może usunąć wszystkie naraz, ale stopniowo, aby zapobiec przywieraniu pęcherzy. Otoczka jest łatwa do czyszczenia za pomocą konwencjonalnych środków do mycia okien. Nie stosować suche chemikalia i gąbki ze środka ściernego, może to prowadzić do powstania zarysowań na powierzchni.

opinie

W wielu odpowiedzi, jedną z następujących film jest stabilizowany termicznie odbijającą IR błękitny (SRC HP7575). Wynika to z estetycznym wyglądem budynku po klejeniu ochrony i jej skuteczności. Film ma bardzo niewielki szary lub niebieski wrzenia. Taka ochrona jest używany do szyb samochodowych, transporcie publicznym. Według opinii folię odbijającą ciepło IR Sky Blue robi stworzyć komfortowe mikroklimat w lecie dzięki unikalnej warstwie, która może odzwierciedlać światło podczerwone. A w zimie pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, co jest bardzo wygodne dla prywatnych domach.

odbijający ciepło film ma szereg zalet, które sprawiają, że jest to najbardziej atrakcyjne. Sprawność, zdolność do przeprowadzenia instalacji własnymi rękami pozwala nam rozważyć ten materiał interesujące dla konsumentów.