786 Shares 8067 views

Niektóre wróżby ludowej lutego

Wiele osób czekamy na nadejście wiosny. A kiedy to luty, to nie jest daleko. Jest to ostatni miesiąc, kiedy na zimno zimą i wiosną walki o swoje prawa. Ale bez względu na to, jak próbowała, w powietrzu już czuł podejście długo oczekiwany ciepła.

Taki krótki lutego

Według kalendarza odrywania jest ostatnim miesiącu zimy, choć nawet on po nie chciała ustąpić ze swoich praw. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „fevruary”, co oznacza „święto oczyszczenia”.

Luty – jest krótki miesięcy w roku. W normalnym roku, ma on 28 dni w roku przestępnym – na jeden dzień więcej. U ludzi, w tym miesiącu jest również nazywany „snezhen”, „gorzki”, „stezhen”, „bokogrey”, „niska woda”.

wróżby ludowej lutego

Ludzie od dawna wierzył w znaki, które nagromadziły się z pokolenia na pokolenie. Są to ogromna liczba, a oni przyszli do nas przez długi czas. Przekonania oparte są na doświadczeniach życiowych ludzi. Folk wróżby lutego może nam pomóc przewidzieć pogodę w przyszłości powie, czy czekać na dobre zbiory, powie, kiedy zima się skończyła. Wierzymy, że te wskazówki, czy nie, ty decydujesz.

Według licznych obserwacjach naszych przodków, istnieją różne wróżby ludowe lutego. Oto niektóre z nich.

O zwierzętach i roślinach

W lutym rozpocznie się do życia w ryby wody. Na topoli, czeremchy, brzozy, orzechy włoskie rozwijać nerkę. Jeśli w tym miesiącu na drzewach dużo mrozu, latem pszczoły zbierają dużo miodu.

pogoda

wróżby ludowe w lutym dzieje z pokolenia na pokolenie. Ludności wiejskiej w szczególności, wierzę w nich. Obserwacje piec dym z komina mieszkańców mógłby przewidzieć pogodę: jeżeli dym w górę, to będzie zimno, a jeśli to jest rozłożone na ziemi, oczekiwanego obfitych opadów śniegu.

Pogoda wróżby ludowej za luty wskazują, że w tym miesiącu oczekuje zimne poranki siedem: trzy do dnia 24 lutego, po trzech i jeden w sobie, że dzień. Według popularnego kalendarza 24 lutego nazywa Vlasov.

Czasami możemy zaobserwować zjawisko pioruna w lutym. wróżby ludowe mówią na silne wiatry. Jeśli śnieg nie wystarczy oczekiwać letniej suszy.

Folk wróżby Luty-dni

1 lutego a kalendarz ludowy – Makar'ev dzień (na cześć św Makariya Velikogo egipskiej). W tym dniu oceniane są na co pogoda będzie wszystko lutego. Jasne słońce zwiastuje wczesną wiosną; jeśli w nocy na niebie dużo jasnych gwiazd, zima potrwa długo i niechętnie.

02 lutego – Efimov dni (w pamięci księdza Jefima wielki). Słoneczna pogoda sugeruje, że nie będzie wczesna wiosna. Ale czy zamieci, należy oczekiwać takiej samej pogody tydzień olej.

03 lutego – Maksimov dzień (na pamiątkę św Maksym Wyznawca i Maxim Greco). W tym dniu, obserwować nocne niebo. Jasny czerwony zachód słońca mówi, że jutro będzie mroźna pogoda bezchmurne. Jeżeli nów spoczywa na rogami w chmurze, na jesieni, aby być dobrym zbiory zbóż.

4 lutego – dzień Timothy-poluzimnika (w pamięci Apostoła Tymoteusza). Uważa się, że polzimy już minął. W tym dniu, zimno może być więcej niż 31 stycznia. Zauważyłem, że to było po zemsta Timothy rozpocząć burze śnieżne i zamiecie. Jeśli śnieg jest głęboki i czekać na dobre zbiory zbóż.

06 lutego – Aksinya-poluhlebnitsa Aksinya-poluzimnitsa. Ten dzień jest punktem zwrotnym w zimie. wróżby ludowe w lutym powiedzieć co Aksinya, będzie wiosna.

7 lutego zaszczycony Grigoriya Bogoslova. Pogoda jest oceniana na co będzie w przyszłym zima. Dzień od rana aż do południa, powiedział, że pogoda w pierwszej połowie zimy, a od południa aż do wieczora – na drugą połowę.

9 lutego mieszkańcy byli zaangażowani w przędzenia pies włosy. Wierzono, że jeśli zrobisz to zadanie dzisiaj, przędza znajdzie uzdrawiającą moc. Zauważyliśmy, pajęczyny w rogu zapowiadał pojawienie się pieniędzy w domu.

10 lutego – dzień Efrema Sirina, zapechnika, pribautnika, vetroduya. W tym dniu w domu obchodzi swoje imieniny. Konieczne jest w każdy możliwy sposób, aby udobruchać: Zostaw go owsiankę i tytoń. Jeśli zabić owada widziany w domu, dom będzie obrażony i wyjść z domu szczęście.

12 lutego uhonorował trzech hierarchów-nepryadilschikov. Gospodynie należy zrezygnować z przędzenia. W tym dniu ludzie zaobserwowali jednodniowej głodówki: Ich dieta składała się z surowej cebuli, chleba i Kvas. Uważano, że to jeden dzień na czczo będzie chronić przed chorobami sprężynowych.

13 lutego zaszczycony Nowogród Nikita, który jest opiekunem błyskawic i ognia.

14 lutego czczony święty męczennik Tryphon myszy kółka. W tym dniu nie spisek przeciwko gryzoni i owadów, a więc nie powodują szkód w gospodarstwie domowym.

15 lutego – wielkie święto Gromnicznej. Uważa się, że zima spotyka się wiosną tego dnia. Jeżeli co najmniej raz dziennie, wyszło słońce, więc spotkanie odbyło się. Jeśli nie, to zima długo nie stracić prawa.

16 lutego – dzień Symeona i Anny. W tym dniu, wysiadając i naprawiane cały inwentarz, rozpoczynając przygotowania do prac wiosennych.

17 lutego – dzień Nikolaya Studenogo. W lesie, wilki „chodzenie małżeństwo”.

18 lutego – Agafin dni (w pamięci męczennika Agafia). Ludzie wierzyli, że wsie wędrówki krowy śmierć. Przestraszyć ją zawieszony w stodołach sandały z zapachem smoły. Nawet kobiety wiejskie rozebrać się do naga na północy i poszedł do „pokonać śmierć krowy” (pierwszy zwierzęcia lub człowieka, który spełni). Brak powodzenia również podróżnicy, którzy spełnili ich na drodze!

19 lutego – dzień Vukolov łydki, gdy zaczną ocielić krowy.

W dniu 20 lutego, ludzie przyjęty do wypieku ciasta z farszem z cebuli. Jeśli w popołudniowym wietrze, wiosna żniwa będą dobre.

21 lutego – dzień Zachariasza, serpovidtsa postanowił skontrolować sierpy i posypać je wodą święconą.

22 lutego – Walentynki-kroplomierzem jest zwyczajem, aby zacząć tkać sandały.

23 lutego upamiętnia Czcigodnego Prohora Pecherskogo. Pogoda, która stoi do dziś, wskazać, jakie będzie lato i jesień.

24 luty upamiętnia Hieromartyr Blaise'a, który jest uważany za patrona zwierząt. W tym dniu, silny mróz jest niemal każdej zimy.

25 lutego – dzień iberyjskiej Ikony Matki Bożej. Idą do kościoła i modlą się o zdrowie każdego członka rodziny za.

26 lutego upamiętnia Martinian. W tym dniu, młode rodziny znajdują się w ogólnym kręgu i dzielą się wrażeniami z życia rodzinnego.

27 lutego upamiętniający Cyryla. Dobra pogoda zwiastuje poważne mróz.

28 lutego – Onezym, pasterz, zimobor. Zimą i wiosną walki, kogoś do mistrzostwa. Na Onezymem przędza wykazywała zimną wybielanie.

29 lutego – Kasjanow dni. W kalendarzu ludowej jest zła data: wysyła plaga ludzi i zwierząt gospodarskich.

Naprawdę niedługo wiosna?

Kiedy przychodzi do końca lutego, ostatni miesiąc zimy, ludzie są zmęczeni zimnem i śniegiem, z niskim szarym niebem. Więc chcesz wygrzać się w promieniach wiosennego słońca, usłyszeć śpiew ptaków, aby przejść na zieloną trawę! Zima wkrótce ustępują, obracając w brudne kałuże i rzek wody do wnętrza wesoła gaworzenia potoku. Przyroda budzi się do życia, a wraz z nim zaczęła się denerwować i osoby: kłopotliwe wczasowicze gromadzą się w swoich stronach, firmy będzie zabawa piknik na świeżym powietrzu.