114 Shares 2403 views

Muzeum Narodowe w Pradze: adres, godziny otwarcia, zdjęcia, opinie. Narodowe Muzeum Techniki w Pradze

Wybierasz się na wyjazd turystyczny, ludzie zwykle zaplanować miejsca, które chcesz odwiedzić. Wykaz ten jest wymagany do uzyskania słynne muzea i wystawy. Są to miejsca, gdzie można uzyskać wiele nowych doświadczeń i uczyć się o historii. Każdego dnia dla zwiedzających otworzy swoje podwoje Muzeum Narodowego. Praga zaprasza wszystkich do zapoznania się z pięknych i intrygujących eksponatów.

muzeum kapitał

Miasto, położone nad brzegiem Wełtawy, jest głównym centrum, które przyciąga turystów z całego świata. Wszystko to – Praga. Podobnie jak wiele innych miast europejskich, nie pozostają zabytków architektonicznych minionych wieków w połączeniu z nowoczesnymi budynkami, które zachwycają swoją linie i rozwiązań stylistycznych.

Jednak jedną z głównych atrakcji można uznać za ogromną liczbę muzeów. Proszę sobie wyobrazić: każdy dzień jest więcej niż trzy tuziny salonach! Obrazy, dzieła sztuki, technologii – który po prostu nie znajdzie. Dlatego Praga można słusznie nazwać stolicą muzeów.

Odwiedzić wszystkich zabytków miasta, w jednej podróży jest po prostu niemożliwe. Konieczne jest, aby wybrać najbardziej atrakcyjne elementy i dokonać wstępnego planu. Jeśli mówimy o wystawach, jest prawdopodobnie najbardziej popularnym można uznać Muzeum Narodowe (Praga). Zdjęcie na tle tego imponującego i majestatyczny budynek ma każdego turystę.

historia

W okresie odrodzenia narodowego, aw czasie, gdy kult starożytności zyskał popularność w Czechach postanowiliśmy stworzyć miejsce, gdzie mogli zapisywać wszystkie zgromadzone pamiątki. Więc na początku XIX wieku – w 1818 roku – nie było Muzeum Narodowe. Praga otrzymała kolejną wspaniałą strukturę architektoniczną w jego Skarbonka.

Postanowieniem kierownika muzeum, polityk i historyk Frantisheka Palatskogo ukazały różne prace naukowe. Zaczęli szeregi zbiorów bibliotecznych. Oprócz nich na półkach można znaleźć utwory literackie i rękopisy średniowiecza Vatslava Ganka, który znany jest w historii jako wielki fałszerz.

Kolekcja muzeum stale rośnie, uzupełniana o nowe eksponaty. nie mogła się zmieścić je w tym samym budynku. Z tego powodu nie było gałęzie tematyczne w różnych częściach miasta: Muzeum muzyki, Afryce i Azji.

powierzchowność

Główny budynek muzeum został zbudowany przez pięć lat. Autorem projektu był słynny czeski architekt Yozef Shults. Pod jego kierownictwem w kraju, były też inne budynki, wykonane w stylu neorenesansowym. Architekt budynku oprócz willi i studiował architekturę ogrodów.

Nie trzeba włożyć wiele wysiłku, aby znaleźć Narodowe Muzeum Pragi. Adres: Václavské náměstí 68 115 79 Praha 1. W muzeum znajduje się w jednym z największych i najbardziej znanych placów na świecie – Wacława.

Po tym, można od razu zobaczyć budynek – to dominująca struktura wyraźnie wyróżniała się z tłumu. Nie jest to zaskakujące. Trudno nie zauważyć olbrzymi wysokość ponad siedemdziesięciu metrów. Całkowita długość jego elewacji – więcej niż sto metrów.

W centrum stoi piękną kopułą z panoramicznym dachem. To jest, gdy zbiór popiersia i posągi słynnych historycznych osobistości Czech. Kolejne cztery kopuły znajdują się w narożach budynku.

wnętrze

Wnętrze muzeum pozostawia żywy wrażenie.

Po pierwsze, luksusowy hol z wysokości sufitu w całym dwóch piętrach, ozdobione rzeźbami. Ich autorem jest znany mistrz Ludwig Shvanthaler. Ściany ozdobione są malowidłami.

Po drugie, ogromne schody prowadzące do Panteonu. Tylko dwie kobiety zostały uhonorowane stanowić część kolekcji: Bozena Nemcova i Eliška Krásnohorská. Cała reszta – przedstawicieli płci męskiej.

Skręcając w prawo, po wizycie w tym pokoju, będzie pochodzić z wystawy prehistorycznego i wczesnego okresu państwa czeskiego. Eksponaty w nim nie były aktualizowane i uzupełniane nowymi. Dlatego można uznać dość przestarzały.

Za nią turyści zapoznają się z historią pieniądza w Czechach i momentu odzyskania krajowego w państwie, które miało miejsce w XIX wieku.

Skrzydło, znajduje się w innej części muzeum, zgromadził ogromną kolekcję minerałów i skał. Mężczyzna, niedoświadczony w tej materii, zaskoczony z różnych kolorach i odcieniach, która jest wypełniona przyrody nieożywionej.

Ludzie, którzy odwiedzają Muzeum Narodowe (Praga), opinie zostawić bardzo emocjonalne i żywe odpowiadające odbieranych wrażeń.

Tematem muzeum

Wśród różnych kolekcjach można przedstawić, aby wyróżnić najważniejsze części muzeum, która ma zwrócić uwagę.

  • Tło i Prehistoria. Naczynie z Nikostenov, butelkę portu Puteoli Srebrny Róg, pokryte złotem – to najbardziej znane i cenne eksponaty dział. Oprócz nich zawiera wiele elementów, które były używane przez ponad tysiąc lat temu. Jest to przedmiotem archeologii klasycznej i zebrane podczas badań terenowych w Republice Czeskiej.
  • Numizmatyka. Co ciekawe z tego obszaru ma do zaoferowania, Muzeum Narodowe (Praga)? Tutaj przechowywane są wspaniałą kolekcję monet. Pierwsze eksponaty pojawiły dzięki hrabiemu Sternberg, który przekazał je do muzeum. W hali monet zebrane próbki całego okresu historycznego Republiki Czeskiej. Prezentujemy także zbiór zagranicznych pieniędzy. Najstarszym i wartościowe z nich należy do klasycznego antyku.
  • Teatr. Dział ten początkowo odnosiła się do biblioteki, ale może wzrosnąć do niezależnego odbioru. Oto próbki kostiumów teatralnych, designu, muzyki, począwszy od połowy XIX wieku do dnia dzisiejszego.

rozwój

Przez wiele lat istnienia muzeum zgromadził niezliczone pokłady wartości kulturowych i historycznych. Dziś jego kolekcja jest nie tylko w różnych częściach miasta, ale również poza nim. Muzyka, książki, przedmioty kultury innych narodów – wszystkie te wystawy przyciągają uwagę i mają niesamowitą wartość kulturową.

Obecnie Muzeum Narodowe (Praga), którego bieg czasu – przez cały rok, zamknięty na odbudowę. Wszystko zaczęło się w 2011 roku i potrwa do 2015 roku.

Podczas prac planowano zjednoczenie muzeum kompleks kilku budynków położonych obok głównego.

Nie będzie specjalny teren rekreacyjny dla dzieci, kawiarnia, salach wykładowych i przestronnego tarasu widokowego, z widokiem na wspaniały Praga.

Narodowe Muzeum Techniki

Haczykowate inżynierów i techników ludzie będą na pewno odwiedzić to miejsce. Ale nawet dzieci i zwykły człowiek z ulicy będzie tu interesujące. Narodowe Muzeum Techniki w Pradze zgromadziła pod jednym dachem eksponatów opowiadających o historii kamery, druku, transportu, astronomii i sprzętu wojskowego.

Sto lat temu, Czech słynie z osiągnięć technicznych, które spowodowały dumę całego narodu. I nie oferują ich możliwości w takiej sytuacji? W szczególności w celu wykazania osiągnięć naukowych, muzeum zostało otwarte.

Po kilkudziesięciu latach eksponatów było sporo. Z tego powodu zdecydowano się na stworzenie bardziej przestronne zaplecze, które mogą pomieścić wszystkie zbiory. Obecny wygląd muzeum nie zmieniła się od jej zakończenia w 1942 roku.

Kolekcje

Oddzielny duży pawilon odstawić do transportu. Tutaj można cieszyć się nie tylko ogromną ekspozycję, ale także dotykać eksponatów. Niektóre samochody są wyświetlane na wystawie, wcześniej własnością znanych osobistości. Ponadto zebrano dużą liczbę rowerów, samolotów i kilka pociągów.

Sala poświęcona technice fotograficznej, można zobaczyć stare kopie tych mechanizmów i kart wykonanych z ich pomocy.

Zanurzyć się w świat typografii jest prosta: aby to zrobić, należy odwiedzić Muzeum Narodowe. Praga ujawni tajniki rzemiosła drukarskiego. Tutaj można obejrzeć pracę istniejących mechanizmów w czasie rzeczywistym.

A to tylko część tego, co czeka na odwiedzających. Jest jeszcze wojskowy, astronomia, architektura, AGD.

Pozostać obojętnym po odwiedzeniu wszystkich wystaw jest po prostu niemożliwe. Tutaj można uzyskać wiele wrażeń i doładować swoją wiedzę techniczną.

Adres i godziny otwarcia

Muzeum znajduje się w pobliżu przystanek tramwajowy náměstí Letenské. Dokładny adres: Kostelní 42, 17000 Praga Praha 7.

W razie potrzeby, a dostępność czasu i można odwiedzić Muzeum Techniki i Muzeum Narodowe w Pradze. godzin od pierwszego otwarcia – od 09:30 do 17:30. Główny budynek drugi otwarty do codziennego publicznej od 10:00 do 18:00.