289 Shares 6289 views

Dżdżownice jeść niż w naturze, gleby, na vermifermah, w domu?

Wyjaśnić, gdzie nazwa „dżdżownice” jest bardzo prosta. Po deszczu na chodnikach, w parkach i ogrodach, pełzać, wicie się tworząc odcień czerwonawy, ryzyko deptane przez przechodniów. Na widok nie jest zbyt przyjemne, ale małe dzieci są nawet onieśmielony. Oprócz przerażenia u dzieci pojawia się pytanie: „co jeść dżdżownice ? W glebie”.


Jakie są dżdżownice?

nauki biologiczne, ci przedstawiciele świata zwierzęcego są związane z rodzajem robaków pierścienice. Jeżeli przyjrzeć się bliżej, można zauważyć, że ich cienką (o średnicy nieco większej niż 50 mm), długość 15-30 cm, w celu utworzenia pierścienia, w których liczba osiągnie 300. czasem niewielkie dwóch Centimetric dżdżownic. Ale niewiele osób wie o istnieniu olbrzymich robaków, osiągając dwa metry długości. To takie straszne mogą być dżdżownice. Pasza na faunę, jest również interesująca.

Tylko wtedy, gdy oglądane z bardzo bliskiej odległości, można zauważyć, że jeden koniec robaka grubsze i ciemniejsze. Jest to coś w rodzaju głowy.

Jak robaki poruszać?

Ze względu na przeciwnych końcach korpusu, robak porusza. Czo zostanie przedłużony, przywiązanie do szorstkiej powierzchni gleby. Potem przychodzi kolej na plecach, który spoczywa na ziemi, wyciągnął do głowy. Jednocześnie ciało musi rozciągać i kurczyć na przemian, zmieniając jej długość. Bezpośrednio pod skórą jest dobrze rozwinięty system mięśniowej, która ma strukturę dwuwarstwową. Zmiany długości są propagowane wzdłuż ciała wave-like, który jest łatwy do zobaczenia.

DRÓG dżdżownica jest cała jego skóra. Warunkiem jest występowanie w procesie oddechowych śluz na powierzchni ciała. Suchość skóry prowadzi do śmierci zwierzęcia. Na żywo robak wodne może trwać kilka tygodni. „The dżdżownice paszowe i jak mnożyć?” – to pytanie zadawane przez wielu ludzi.

Brak słuchu i wzroku jest kompensowany przez doskonałego zmysłu dotyku, który pomaga robaka, aby znaleźć własne jedzenie.

Pasza na dżdżownice?

Należy podnieść dżdżownicę, a następnie ponownie opuszczany na miękkiej ziemi, a on natychmiast znika gdzieś. Szybko ukryć to pomaga czołowy, który przybiera formę klina. To „narzędzie”, on łatwo wpakować cząstek gleby, ciało stopniowo pogłębił się pod ziemię.

Zwartych ślimakowe gleby wybiera różne taktyki – połknąć cząstki brudu, które zapobiegają zatopienia. Z jej przewodzie pokarmowym ekstrakcji składników odżywczych. Odbyt wyświetla reszta ciała bezużyteczną masę. Za robaka rozciąga cienką glinianego wątek. W dżdżownice paszowe w domu, znam wszystkich miłośników wędkowania. Istoty te mogą być hodowane w metalowym wiadrze do ziemi, które czasami wlać herbatę z liści herbaty i oddziałów z ulicy.

Ulubione robaki treat

Te zwierzęta wolą glebę, która zawiera mnóstwo próchnicy. Dieta składa się z rozmaitych resztek roślinnych (np spadł z liści drzew i krzewów), w tym gnicia. Szkodnik przechwytuje je z nim, kiedy on idzie głęboko w niższych warstwach gleby. Jest o wiele więcej niż żywią się dżdżownic na vermifermah. Tam są podane humus i zbierano żywność ze starych liści i gałęzi.

Oczywistym jest fakt, że „proburivaya” wiele maleńkich otworów, robaki rozluźnić glebę, dzięki czemu możliwe jest spożycie tlenu wzbogaconych składników odżywczych. Ostatecznie, z tego zwiększonej produktywności. Doświadczeni właściciele terenów podmiejskich, biorąc pod uwagę nieocenionych korzyści z tych malutkich mieszkańców gleby, traktować je ostrożnie, starając się stworzyć warunki do hodowli i zwiększenie liczby sadów i ogrodów warzywnych.