80 Shares 9365 views

Nanotechnologia w medycynie – nasza przyszłość!

W dzisiejszym świecie często wstawać przed ludzkości zagadnień globalnych. Znaczna pomoc w rozwiązaniu tych lub innych problemów może mieć nanotechnologii. W biologii i innych nauk, ich stosowanie jest często ogromne znaczenie.


Trzeba powiedzieć, że w ciągu ostatnich kilku dekad została ujawniona około trzydziestu patologii zakaźnych. Wśród nich należy wymienić AIDS, „ptasiej grypy”, Ebola i innych. Corocznie w milionach świecie nowych zdiagnozowanych przypadków raka. W tym przypadku, śmiertelność z tych patologii jest około pół miliona osób rocznie.

Nanotechnologia w medycynie mają wielkie znaczenie dla całej ludzkości. Zalety korzystania z najnowszych technik do tradycyjnej terapii są oczywiste. Nanotechnologii w medycynie, zwłaszcza obejmują reakcje chemiczne na jedną lub innych chorób za pomocą podawania leku. W rezultacie organizm powstaje pewnego środowiska sprzyjającego przyspieszyć proces gojenia.

Jak już wspomniano powyżej, nanotechnologii wykorzystywane w różnych dziedzinach działalności człowieka. Naukowcy na całym świecie pracują nad stworzeniem różnych materiałów, które mogą być stosowane w danej dziedzinie. Najprostszym i najbardziej uderzającym przykładem zastosowania nanotechnologii w kosmetyce, na przykład, znane wszystkim roztworem mydła. Posiada nie tylko właściwości dezynfekujące i detergenty. Powstaje miceli nanocząstki. Dziś, oczywiście, to matka nie jest jedynym, który jest używany do innych celów w rozwoju każdej sferze ludzkiej aktywności.

Przykłady zastosowania nanotechnologii w medycynie jest wiele. Na przykład, naukowcy stworzyli nową klasę cząsteczek. Nanocząstki – nanogilzy – są wyposażone w unikalne właściwości charakteru optycznego. Te elementy, które mają średnicę mikroskopowy (dwadzieścia razy mniej niż czerwone krwinki), są w stanie poruszać się swobodnie przez układ krążenia. Rękawów przymocowanych do powierzchni przeciwciała. Celem tego zastosowania nanotechnologii w medycynie – zniszczenie komórek nowotworowych. Kilka dni po podaniu rękawów do ciała, naświetlanie prowadzi się za pomocą promieniowania podczerwonego. Wewnątrz formacji specjalnej mocy, dzięki któremu komórki rakowe zostały zniszczone.

Należy stwierdzić, że badanie przeprowadzono w ten nanotechnologii u myszy doświadczalnych. Po dziesięciu dni po napromieniowaniu nie było pełne ustąpienie choroby. Ponadto, dalsza analiza wykazała brak nowych zmian chorobowych formacje złośliwych.

Naukowcy sugerują, że ta i inne nanotechnologii w medycynie przyczyni się do rozwoju szybkich i niedrogich metod diagnostycznych i wyeliminować nieprawidłowości w początkowej fazie. Ponadto, wprowadzenie nowych rozwiązań w dziedzinie farmaceutyków może pozwolić naprawy uszkodzone struktury DNA.

Od końca lat dziewięćdziesiątych, to opublikował ponad dwustu prac naukowych z czołowych ekspertów w dziedzinie nowych rozwiązań. Wszystko udowodnić, że wysoce skutecznych zastosowań nanotechnologii w medycynie i innych dziedzinach działalności ludzkiej.