786 Shares 1030 views

Kaszel rano dziecko: przyczyny i leczenie

Kaszel rano dziecko – częstym objawem wielu chorób. Taki stan może być normalny wariant u niemowląt. W każdym razie, jest to przydatne do zastosowania w celu konsultacji do pediatry.


fizjologiczny kaszel

U małych dzieci, podczas sen może gromadzić się śluzu w krtani. Kaszel rano dziecko w tym samym czasie – zupełnie normalną reakcję. Zatem istnieje luz zakumulowanego wysięku. Jeśli napady występują dopiero po przebudzeniu, są krótkotrwałe, nie ma powodu do obaw. Jednakże należy zwrócić uwagę na pediatrą podczas rutynowej kontroli na ten objaw nadal stoi.

Jeśli kaszel rano u niemowlęcia pojawia się regularnie, należy zwrócić uwagę na reżim karmienia. Zdarza się, że karmienie piersią nie działa prawidłowo. W rezultacie, okruchy oddechowych przenika do mleka matki. W procesie karmienia głowy niemowlęcia powinien być lekko podniesiona. Następnie należy trzymać kolumnie BABY 10-15 minut, aż powietrze. Mleko z niedomykalnością może być również wdychane.

zimno

Częstą przyczyną porannego kaszlu u dzieci jest infekcją wirusową wywoływaną przez hipotermii. Najczęściej zimno rozpoczyna się zapalenie migdałków lub gardła. Dlaczego w tym przypadku może być zaniepokojony kaszel w nocy dziecka? Przyczyny mogą być różne. Po pierwsze, jakikolwiek proces zapalny towarzyszy powstawanie wysięku (śluzu). Kaszel – odruch, który umożliwia wyraźne gardła. Po drugie, może stać się przeziębienia i zapalenie zatok szczękowych. Kiedy dziecko jest w pozycji leżącej, śluz kapiącą do gardła, co może również powodować kaszel.

Zapalenie krtani – częsta choroba wieku dziecięcego charakteryzuje się zapaleniem krtani i strun głosowych. Typowym objawem choroby jest kaszel rano dziecka. Jak leczyć zapalenie? Leki powinny zgodnie z naturą choroby wyznaczyć lekarza. Może to być lekami przeciwwirusowymi lub antybiotykami. Konieczne jest, aby używać więcej ciepłego płynu (napoje owocowe, herbaty).

refluksowa przełyku

Kompleks patologia wiąże się z zapaleniem przełyku z powodu uwalniania żółci z żołądka. Najbardziej widocznym objawem jest zgaga. Może pojawić się i kaszlu rano dziecko. Powody są jako uszkodzony nabłonek błony śluzowej. Kaszel – odruch ochronnej, co pozwala na uwalnianie do przełyku przez substancje korozyjne.

Najbardziej widoczny jest kaszel, gdy dziecko bierze pozycji poziomej. Ponadto, pacjent może skarżyć się na ból w klatce piersiowej, nawracające czkawki. Oznaczające chorobę umożliwia dokładną diagnozę, w tym badania endoskopowego przełyku, X-ray. Leczenie farmakologiczne ma na celu zmniejszenie kwaśności soku żołądkowego. Jeśli kaszel rano dziecko powtarza się regularnie, mogą być dodatkowo wykorzystywane zimne przygotowań. Dodatkowo odbywają terapię antyhistaminowy.

Refluksowa przełyku – choroba, która jest niebezpieczna dla jej powikłań. Jeśli czas nie rozpocząć terapię u dziecka może rozwinąć się wrzód choroby przełyku.

alergia

Niewystarczające reakcją konkretnego bodźca może manifestować się na wiele sposobów. Kaszel rano dziecko ma chorobę może być oznaką alergii na leki. nieprzyjemne objawy mogą rozwinąć w kontakcie z przedmiotami wspólnego gospodarstwa domowego lub zwierzęta. Alergiczny kaszel zazwyczaj rozwija się stopniowo. Początkowo pacjent jest dziecko odczuwa dyskomfort w gardle, to nie jest obrzęk. Alergiczny kaszel – to zjawisko niebezpieczne, które mogą prowadzić do fałszywych zadu (zwężenia światła krtani). Jeśli dziecko nie jest czas pomocy, może wystąpić zamartwicy.

Kaszel rano, dziecko może wystąpić jako reakcja na kurz lub prania. Poprawy stanu dziecka pomogą leki przeciwhistaminowe. Należy jednak pamiętać, aby dowiedzieć się, co spowodowało taką reakcję organizmu. testów alergicznych są wykonywane w laboratorium.

astma oskrzelowa

Przewlekłe zapalenie dróg oddechowych u dzieci – wynik degradacji środowiska. Coraz więcej rodziców do czynienia z problemem astmy u dzieci. Jednym z objawów choroby – kaszel rano dziecka. Przyczyny, leczenie choroby, ewentualne powikłania – wszystko powiedzieć lekarzowi, co jest konieczne, aby rozwiązać natychmiast po pierwszych objawów.

Astma może mieć postać alergików i antyalergiczne. Jeżeli jedno z rodziców cierpi na chorobę, ryzyko wzrasta w obliczu patologii i dziecko. Problemem jest to, że astma ma zazwyczaj takie same objawy jak przeziębienie. W efekcie leczenie rodziców zaczynają prawidłowo. Jeśli kaszel rano dziecko powtarza się zbyt często, warto mieć pełne badanie organizmu. Astma oskrzelowa może być wykryta przez rtg klatki piersiowej.

Co robić?

Prawidłowe zachowanie rodziców – klucz do sukcesu w leczeniu astmy oskrzelowej dziecka. Szafa w domu lek musi być inhalator z lekiem, którego działanie ma na celu łagodzenia kaszlu. Dziecko cierpi na astmę oskrzelową, w żadnym wypadku nie może być pozostawiony bez nadzoru. W ciężkich ataków kaszlu hospitalizacji dziecka.

bot

Robaki u dzieci – problem w obliczu niemal wszystkich rodziców. Główne objawy robaczycy – brak apetytu, zaburzenia snu, bóle w jamie brzusznej. Jednak mogą pojawić się dość nieoczekiwane oznaki choroby, takie jak suchy kaszel, bóle głowy. Niektóre rodzaje robaków są dość niebezpieczne. Oni żyją nie tylko w jelitach, ale również w płucach, krwi i układu limfatycznego.

Jaja tasiemca dostają się do organizmu dziecka poprzez piasek, ziemia, pył. Znacznie zmniejszyć szanse na uzyskanie tych, którzy podążają za higienę. Worms – choroba brudnych rąk. Jeśli nie było kaszel rano dziecko i ból brzucha, możliwe jest, że w obliczu glistnicy. Choroba rozwija się w wyniku pasożytnictwa robaków, która może wynosić do 50 cm długości. Pasożyty wprowadzić dróg oddechowych, dzięki czemu tworzy kaszel. Objawem jest bardziej wyraźny, gdy pacjent znajduje się w położeniu poziomym.

Problemem jest to, że w celu identyfikacji pasożytów w ciele dziecka nie jest tak łatwo. Robaki żyją w pewnych cyklach. Zdiagnozowania choroby jest możliwe tylko wtedy, gdy pasożyty składają jaja. Jeśli nie jest to nieprzyjemne objawy u dzieci, ale w tym przypadku diagnoza jest ujemna, pomagają środków zapobiegawczych. Jeśli diagnoza nie zostanie potwierdzona, daje tabletki do pacjenta nie powinien być mały. Można korzystać z tradycyjnych metod leczenia robaków. Pozbyć się pasożytów, można użyć cebula, czosnek, pestki dyni, szałwia i tak dalej. D. Jednak wcześniej należy upewnić się, że dziecko nie jest uczulony na dany lek.

podsumować

Kaszel rano dziecko – znak wielu różnych procesów chorobowych. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić rodzice – ma szukać profesjonalnej pomocy medycznej. Tylko uważaj diagnoza pomoże ustalić przyczynę patologicznego kaszlu i przepisać odpowiednie leczenie.