162 Shares 9944 views

Hermafrodyta – mężczyzna czy kobieta?

Hermafrodyta – osoba, która ma zarówno żeńskie i męskie cechy płciowe. Skąd takie nietypowe imię? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zwrócić się do mitologii greckiej. Według legendy, Obojnak – jest synem dwóch olimpijskich bogów, Hermes i Afrodyty. W związku z tym, jego nazwa to anagram nazwiska rodziców. Bóg oszustwo i bogini miłości i piękna, z jakichkolwiek przyczyn, nie są zaangażowani w edukację syna. Rola ta zakłada neyady. Chłopiec rósł i rozwinięte. Gdy miał piętnaście lat, do niego spadł w Salmacis miłości nimfa mieszka w źródle. Ich oczy spotkały się, gdy Obojnak wygięte do wody do picia. Nimfa nie może opuścić swoje źródło, ale pasja młodego mężczyzny była tak silna, że zwrócił się do bogów i poprosił o coraz podłączyć go do ukochanej. Więc stał jeden stwór – pół człowiek, pół kobieta.

cecha

Więc hermafrodyta – co jest biseksualna. Cechy jego rozwój zależy od wielu czynników i może być różny. Na przykład, światło może pojawić się dziecko płci męskiej z członkiem, a później będzie rozwijać bujne piersi. Odwrotna sytuacja: kobieta, której jajniki w miejscu – męskie jądra. Więc jest to dość trudne do przeprowadzenia Osoba cierpiąca na hermafrodytyzmu do konkretnej płci. Nawiasem mówiąc, cierpienie istoty, jego trudności samoidentyfikacji są szczegółowo opisane w amerykańskim romans z Middlesex greckie korzenie Dzheffri Evgenidisa”." Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądać hermafrodytów, zdjęcia osób cierpiących na tę chorobę można znaleźć w książce medycznej.

obraz kliniczny

Zjawisko to jest zazwyczaj spowodowane wrodzonym anomalii zewnętrznych narządów płciowych. Powstawanie jego zejście do osiemnastego tygodnia rozwoju płodu. Według lekarzy, hermafrodytyzm obserwowano około sześć procent przypadków jednak oficjalnych statystyk w chwili obecnej nie istnieje. Rzecz w tym, że większość pacjentów z rozpoznaniem takich jak „feminizacji jąder”, „ovotestis”, „wrodzonym przerostem nadnerczy”, etc. Jest to fałszywe przekonanie, że hermafrodyta – osoba, która musi być poddany obowiązkowym leczenia.

gatunki choroba

Do tej pory medycyna jest zwyczajem, aby odróżnić prawdziwe i fałszywe hermafrodytyzm. Pierwszym szeroko rozpowszechniony w zwierzęcych i roślinnych światów. Robaki, ryby, krewetki, jaszczurki, pijawki – wszystkie one mają cechy obu płci. Prawda hermafrodytyzm u ludzi charakteryzują się obecnością w organizmie gonad zarówno męskich jak i żeńskich. W drugim przypadku, istnieją gonady jednej płci i sromu – z drugiej. Na przykład, taki kobiet obojnacze różne normalne wewnętrzna konstrukcja (łono, rurki, jajniki), ich średnie charakterystyki seksualne stanowią coś w rodzaju penis i moszna.

diagnostyka

Jak wiecie, płeć dziecka jest ustalone w chwili urodzenia (lub nawet wcześniej, w USA) i jest stała we wszystkich dokumentach. Dlatego bardzo ważne jest, aby określić go prawidłowo. Kiedy hermafrodytyzm każdy przypadek musi być sprawdzony na sześciu kryteriów (w tym kontekście przeznaczyć genetyczny, gonad, hormonalnych, fenotypowych, płci psychologicznej i prawnej).

leczenie

Oczywiście, każda osoba zdecyduje kwestię korekty i transformacji płci sam. W zasadzie, zmiana płci jest możliwa i jest powszechnie praktykowane. Leczenie rozpoczyna się od terapii hormonalnej. Jeśli to się powiedzie, możliwe jest uciekanie się do interwencji chirurgicznej i wreszcie naprawić to wszystko legalnie.