361 Shares 2376 views

Są liczbami białoruskie samochodowych obowiązują w Rosji? porady prawne

Jakie są zalety białoruskich numerach samochodowych? Czy to możliwe, aby uruchomić samochód z takimi numerami w Rosji? Na te i wiele innych pytań będzie można odpowiedzieć w tym artykule.


Białoruscy numery w Rosji

Jak wiecie, porozumienie o unii celnej między Białorusią a Rosją zaczęła działać w 2011 roku. To było po tym porozumienie w Rosji zaczęły się pojawiać dużo samochodów z numerami zagranicznymi, głównie białoruskich. Spowodowane jest to w rzeczywistości, wraz z pojawieniem się uproszczonego systemu przywozu i wywozu przedmiotów osobistych. Warto zauważyć, że takie zawierają elementy samochodów.

Obywatele Białorusi lub rosyjskich obywateli, którzy mają obywatelstwo białoruskie mogą poruszać się bez przeszkód w pojeździe z odpowiedniej rejestracji, nie mając wydanych na mocy niniejszej numerów tranzytem i nie zarejestrować importu samochodu. Jednak w przypadku braku szczególnych dokumentów potwierdzających możliwość pobytu w rosyjskim samochodzie, policja drogowa ma prawo do pobierania od kierowcy grzywnę w wysokości 2,5 tys. Rubli.

Korzyści białoruskie pokoje

Ostatnio, coraz częściej obywatele rosyjscy zaczęli zwracać uwagę na samochody z tablicami rejestracyjnymi zagranicznej. Obecnie najczęstszym rodzajem produktu w tej dziedzinie – tanie zagraniczne samochody z numerami rejestracyjnymi z Białorusi. Co jest powodem, dla którego żądanie? Czy jest sens kupowania tego rodzaju samochodu? Odpowiedzi na te pytania są dość proste.

Pierwszy pojazd ze znakami rejestracyjnymi obcego może znacznie zaoszczędzić na CTP polityki. Na przykład, jeśli dokument jest wystawiany na Białorusi, rosyjski kierowca jest w stanie odłożyć na kilka tysięcy. Po drugie, kierowca nie może zapłacić grzywny. Jest to zupełnie odrębny problem, który wymaga szczegółowego rozważenia prawnego punktu widzenia. I wreszcie, po trzecie, obywatel rosyjski, który jest właścicielem samochodu, na którym białoruski pokój nie ma obowiązku płacenia podatku od pojazdów mechanicznych.

Wydawałoby się, że wszystko jest tak łatwe i przyjemne. Ile przywileje podane numery zagraniczne! Jednak, czy wszystko jest tak proste tutaj? Warta zbadania dalej.

trudności przed

Przez długi czas policja drogowa nie miał nic przeciwko samochodzie z tablicami rejestracyjnymi zagranicznej. Właściciele pojazdów z numerami białoruskie zaczęły pojawiać się coraz więcej. Mimo to, nie płacą kar i podatków – takie możliwości obejścia prawa wydawał się być bardzo atrakcyjne dla wielu obywateli!

Ostatnio, państwo zaczęło odnosić się do tej sytuacji trudniejsze. Fani jeździć z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi czeka teraz znacznie większy problem. Tak więc, zanim kierowców musiał odwiedzić Białoruś każdego roku w celu przedłużenia okresu obowiązkowych OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i przejściach granicznych. I potrzebowała kontroli jakości. I, oczywiście, nie wspominając o białoruskiego obywatelstwa. Bez niego, kwestia własności samochodu z numerami białoruskich byłoby praktycznie niemożliwe (nawiasem mówiąc, do dziś otrzymać obywatelstwo białoruskie – Procedura nie jest najtrudniejsze).

trudności dzisiaj

Powyższe problemy zostały zidentyfikowane, które mogą czekać na Rosjanina, mając samochodu, który ma białoruskie numery. Jednak wszystko stało się trudniejsze i bardziej problematyczne aktualne. Czy to możliwe, aby obsługiwać samochody z rejestracją zagraniczną dzisiaj? I jest tam, że przynajmniej niektóre znaczenia czy będzie prostszy i łatwiejszy proces zakupu samochodu w Rosji? Aby odpowiedzieć na to pytanie wyraźnie nie działa. Jednakże fakt, że trudności tylko wzrosła, nie można zaprzeczyć. Można myśleć o „pasożytów”, podatkowych wprowadzonych na Białorusi w 2014 roku. Więc coraz białoruskiego obywatelstwa na zakup samochodów będzie nadal towarzyszy konieczność zapłaty pewnej sumy do skarbca. Wyjątkiem tutaj jednak pozwoli ci obywatele, którzy praktycznie przychodzą do Białorusi (znajduje się na jego terytorium przez okres co najmniej 183 dni). Jednak, aby udowodnić, że nie jest tak łatwo, ale żeby dostać pieczątkę i nie będzie bardzo problematyczne.

A warto zauważyć, że nie jest jedyną przeszkodą. W Rosji też walka z miłośników jazdy na samochody z rejestracją zagraniczną. Co to jest ta walka?

Zmiany w przepisach

W sierpniu 2014 roku, niektóre zmiany zostały wprowadzone do przepisów. Oni po prostu bezpośrednio dotknięte osoby będące właścicielami samochodów z zagranicznymi rejestracji. Tak więc, jeśli wcześniej kierowca był zobowiązany do posiadania licencji i paszport do pojazdu, dziś DPS pracownik ma prawo do żądania dodatkowych dokumentów i przejściach granicznych. Należy również zauważyć, że jazda w samochodzie z wygasłym zamieszkania na terytorium Federacji Rosyjskiej jest zabronione.

Pod wieloma względami, zmiany wymienione powyżej zostały wykonane z powodu częstych przypadków kierowców opuszczających miejsce wypadku. Ponadto poszkodowany nie może w tym przypadku stosuje się do wszelkich płatności ubezpieczeniowych: liczba białoruski lub jakikolwiek obcy wyglądać trochę mocniej.

system wymiany danych

Jak wspomniano powyżej, pomiędzy tymi dwoma krajami, Rosja i Białoruś opracowali pewien system identyfikacji ludzi, którzy chcą jak najwięcej zaoszczędzić na samochodzie. Co to jest ten system?

Wielu czytelników może myśleć, że do prowadzenia samochodu z tablicami rejestracyjnymi zagraniczne nie może być w ogóle. Oczywiście, że nie. Odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby jechać z numerami białoruskich, nadal pozostaje pozytywny. Jednak warto zastanowić się nad faktem, że stała kary evasion, brak prawidłowej rejestracji i różnych próbach znalezienia dziury w prawo taki czy inny sposób są identyfikowane przez państwo, z takim skutkiem, że obywatel będzie przypisany pewne sankcje.

W policji drogowej mają możliwość podzielenia się wszystkie istotne informacje z ich zagranicznymi odpowiednikami. Tak więc, nie należy zapominać, że dzięki temu systemowi można:

  • identyfikować skradzione samochody;
  • wykrywać fałszywe, duplikatów numerów;
  • wysłać grzywny do obcokrajowca.

W tej chwili policja drogowa jest nawiązywanie kontaktów z krajami WNP oraz z krajów europejskich.

System detekcji łamiącymi

Obywatele Białorusi za pomocą numerów samochodów w Rosji, trzeba pamiętać, że musi koniecznie być wykryte jakiekolwiek naruszenie lub próba obejścia prawa i tłumione przez władze państwowe. Dzięki dobrze rozwiniętej międzynarodowego systemu wykrywania duplikatów znaków gwałcicieli zaczął identyfikować się coraz częściej.

Mogę iść na białoruskiej pokoju w Rosji? Jeśli kierowca jest to wygodne lub konieczne, to, oczywiście, nie ma żadnych ograniczeń w tej kwestii nie. Jednak byłoby to bezcelowe próbuje ukształtować numer w celu uzyskania specjalnych korzyści – Niepłacenie grzywien podatkowych pojazdu lub CTP.

Dokonywanie pojazd z numerami zagranicznymi

Powyżej zostały zidentyfikowane wszystkie problemy i trudności, które mogą wystąpić już przy stałej eksploatacji samochodu z tablicami rejestracyjnymi zagranicznych w Rosji. Jest wreszcie zrozumieć, czy jest sens korzystania z samochodów z numerami białoruskich.

Należy zacząć od tego, że samochód na Białorusi jest rzeczywiście tańszy. A mówimy o zagranicznych samochodów. Musimy jednak pamiętać, że przed zakupem samochodu jest niezbędne do wydania białoruskie obywatelstwo. Odbywa się to nie tak dawno, a szczególne trudności nie powinny powodować.

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych dokumentów należy pamiętać, że eksploatacja zagranicznych samochodów w Rosji – nie jest najłatwiejszy sposób. Należy zawsze nosić pakiet dokumentów i informacji, które były wyższe. Oraz o stanie, w jakim się kupić samochód i nie zapomnieć. Tam musi być okresowo iść na potwierdzenie własności.

Proces rejestracji samochodu

Wcześniej był udany odpowiedź na pytanie o to, czy możliwe jest, aby przejść na białoruskich pokoi w Rosji. Jednak nigdy nie rozebrano całą procedurę rejestracji samochodów z numerami białoruskich. Co brać pod uwagę przy zakupie i rejestracji samochodów zagranicznych?

Samochód jest naprawdę lepiej emisji zgodnie ze wszystkimi zasadami. Tak, zakup samochodu obcego na Białorusi po niższej cenie niż w Federacji Rosyjskiej, konieczne jest, aby myśleć o rosyjskiej rejestracji samochodu. Można to zrobić w następujący sposób:

  • dostać się na terytorium Białorusi, dokumentów odprawy celnej pojazdu;
  • zdeponować rosyjskich zwyczajów;
  • po zakupie samochodu zaprezentowania rosyjskich dokumentów celnych do zwyczajów Białorusi;
  • przeprowadzić procedurę samochodów odprawy celnej na terytorium Rosji (w tym przypadku, będzie musiał zapłacić depozyt);
  • skontaktować się z policją ruchu i uzyskać numery rosyjskich.

Tak więc, można jeździć z białoruskimi numerami na samochody w Rosji, ale będzie to spowodować wiele kłopotów. Samochód na rosyjskiej konstrukcji będzie dużo bardziej opłacalne i bardziej wygodne.

Procedura importu samochodów: międzypaństwowych umowa

Przy zakupie samochodu na Białorusi jest ważne, aby zwrócić uwagę na fakt, że to właśnie on dostał się na terytorium państwa. Jeśli po 2010 roku, będzie miał zastosowanie do rosyjskich zwyczajów dla PTS (certyfikat pojazdu). Tylko w tym przypadku samochód może zostać zaprotokołowane w Federacji Rosyjskiej.

Samo zamówienie importu lub eksportu samochodów przez osoby prywatne jest regulowane umową zawartą między Rosją, Białorusią i Republiki Kazachstanu z dnia 18.06.2010. Tak więc, zgodnie z niniejszą umową, wszystkie pojazdy są dostarczane do Kazachstanu i Białorusi z innych krajów uznawanych za towary zagraniczne robione. W odniesieniu do nich należy zapłacić podatki, cła, zarejestrowany białoruskich pokoje budowlane (w przypadku Białorusi).

wniosek

Tak więc, jakie wnioski można wyciągnąć? Na pytanie, czy jest możliwe, aby przejść do Rosji do pokoju Białorusi, czy też nie, nie jest tak skomplikowane. Oczywiście, można przejść. Jednak stało się dziś trudniejsze. Wszystkie przywileje, które mogą być wyciągnięte z numerami samochód zagraniczny kilka lat temu, dziś odwołany rzeczywistości. Jest to związane z oszustami i właścicieli fałszywych numerów śledzenia systemu. Ze względu na policji drogowej różnych krajach bliższa współpraca nie jest tak łatwo było odejść i zapłata grzywny.

Jak najlepiej to zrobić? Odpowiedź jest prosta: kupić samochód, jeśli jest to wygodne, na Białorusi (zagranicznych samochodów tam naprawdę jest tańszy) i ozdobić go zgodnie z zasadami określonymi w Rosji.