533 Shares 9280 views

Jak rosną papryki w szklarni i uzyskać wysoką wydajność

Otrzymują niezmiennie wysoką wydajność pieprz w otwartym terenie w rosyjskich warunkach pogodowych – zadanie trudne. Ten termofilnych lubi wilgoci, przestrzeni i światła. Dlatego też, najbardziej skutecznym sposobem jest sadzenie papryki w szklarni. Środek ten znacznie ułatwia konserwację, to pozwala na utrzymanie pożądanej temperatury i wilgotności.

Początkowy etap – wybór lokalizacji do sadzenia

Wybór miejsca wydajności zależy w dużej mierze na: brak promieni słonecznych, glebach, bliskość wód niekorzystnie wpłynąć na przyszłe plony. Początkujący ogrodnicy przed rosnąć papryki w szklarni, konieczne jest do wglądu na stronie i wybrać słoneczne lub lekko zacienione lokalizację szklarni. Wybór materiału dla szklarni mogą również odgrywać kluczową rolę. Eksperymentalnie stwierdzono, że pieprz jest najlepiej rozwinięte pod folią. Ponadto, ilość i jakość owoców hodowanych w niebiesko-czerwony folii jest znacznie wyższa niż w przypadku konwencjonalnych przezroczysty lub biały.

Nie zapomnij o przygotowaniu gleby. Jej nawożone z nawozami organicznymi kompost, próchnicy lub nawozu. Udoskonalenie nawozów mineralnych produkowanych w wczesną wiosną.

Przed jak uprawiać papryki w szklarni, należy starannie wybrać markę. Specjalnie wyhodowane odmiany i hybrydy pomogą rozwijać kopie doskonałej jakości, nawet w regionach północnych. W tym przypadku metoda sadzonka, a czas do sadzenia bardzo wcześnie: styczeń – luty. W strefie środkowej hoduje sadzonki, począwszy od lutego – marca.

technologia sadzenie

Pojemniki lub ciepłą szklarni nasiona zaszczepiono na głębokość 1 cm do 1,5 cm Warunek. – dobry drenaż i odżywcze gleby. Stojącej wody, a także brak wilgoci, są nie do przyjęcia dla młodych uciekinierów. Temperaturę utrzymuje na 25-27 °, po wykiełkowaniu została zredukowana do 18 stopni przez okres jednego tygodnia, po czym ponownie doprowadza się do 28 ° po południu w słoneczne dni. Jeśli jest pochmurno, temperatura może spaść od 20 do 23 stopni.

Przed jak uprawiać papryki w szklarni w ustalonym miejscu, trzeba przygotować sadzonki, które będą miały od 50 do 70 dni. W tym okresie młode rośliny potrzebują obfitego podlewania i nawożenia. Przeszczep do stałego miejsca wykonane gdy groźba wiosennych przymrozków minęło. Aby pieprz rozkwitł i owocach, rośliny są sadzone w odległości 15-25 cm pomiędzy grzbiety pozostawić 30-40 cm. Do przeszczepu do szklarni odpowiednie silne zdrowe okazy o grubych liści i pąków formularza.

Bliskość innych kultur

Dla tych ogrodników, którzy chcą wiedzieć, jak rośnie papryka w szklarni, pozostaje pytanie: czy jest możliwe, aby połączyć je z innymi roślinami? Profesjonalne podejście polega rośnie bez sąsiedztwie z pomidorów i ogórków. Ale brak miejsca powoduje, że niektórzy ogrodnicy ułożyła ogórków i papryki w szklarni. W tym przypadku nie możemy oczekiwać wysokiej wydajności, ponieważ warunki wzrostu dla tych kultur są różne. Ponadto, ogórek bicz zajmują całą dostępną przestrzeń w szklarni, a więc zabrać światło, bez którego papryka nie będzie mógł przynosić owoce. Najbardziej korzystne sąsiedztwo – pomidory i papryka. Rośliny te zajmują różne poziomy w pomidorach szklarniowych – gorny, papryki – niższe. Po przecięciu dolnych liści pomidora uwolnił całą dolną przestrzeń i papryki czują się dobrze na tym samym terytorium, z pomidorami.