762 Shares 2050 views

Jak wejść do „BIOS” i wprowadzić niezbędne zmiany

Zdarza się, że w celu optymalizacji komputera o określonym celu, konieczne jest, aby wiedzieć, jak wejść do „BIOS” i wykonywać żadnych czynności w menu. Ten artykuł będzie spojrzeć na to, co ten program jest, dlaczego jest to potrzebne i jak go używać.


Co to jest „BIOS”?

Na płycie głównej z dowolnego komputera PC lub laptopa, ma specjalny chip z zapisanym na nim programu, którego głównym zadaniem jest, aby włączyć urządzenie. Jest to „BIOS”. Który to tytuł samego chipa i programu, który jest wbudowany w niego. Przez te ostatnie mogą wykonywać wszystkie niezbędne ustawienia systemu przed uruchomieniem systemu Windows lub inne systemy operacyjne.

A ona zaprogramować, a jego menu dość prosta. Jednak obecnie pewne trudności (całkowicie rozpuszczalne) mogą wystąpić i jak wejść do „BIOS”, a więc, jakie działania należy podjąć dalsze, nawet dość zaawansowani użytkownicy laptopów i komputerów. Fakt, że ustawienia mogą się znacznie różnić od producenta do producenta.

Co oznacza „BIOS”

Laptop lub komputer, program ten jest odpowiedzialny nie tylko za włączeniem do badania, ale również wykonuje szereg ważnych działań, takich jak:

  • Wstępne testowanie urządzenia po włączeniu zasilania.
  • Przeniesienie programu sterującego, znajduje się na dysku startowego, w przypadku prawidłowego działania „żelaza”.
  • Przechowywanie PC konfiguracja sprzętowa.
  • Pozwalając użytkownikowi ręcznie określić tryb komputera.
  • I działania produkcyjne / O.

Nowoczesne systemy operacyjne w pewnych okolicznościach może zwrócić się do „hardware”, z pominięciem „BIOS”. Dzieje się tak, na przykład, on / off lub spać w tryb czuwania. Jednak jeśli któryś z ustawieniami zostanie wyłączona w BIOS-ie, to będzie dostępne dla systemu operacyjnego. W tym przypadku użytkownik będzie musiał sam dokonać niezbędnych czynności. Dlatego dodatkowo zastanowić się, jak wejść do „BIOS” w tej czy innej sprawie. To faktycznie może być przydatny w każdej chwili.

Jak uzyskać dostęp do menu na komputerze stacjonarnym

Wprowadź BIOS na komputerze trochę łatwiejszy niż na laptopie. Aby wyświetlić na monitorze menu programu, konieczne jest natychmiast po prasie pewien klucz (zwykle Del). Trudność polega na tym, że musi być bardzo szybko wykonane. W przypadku, gdy użytkownik zabraknie odpowiedni moment, komputer będzie musiał ponownie zrestartować. Aby wiedzieć, który klawisz nacisnąć, trzeba spojrzeć w lewym dolnym rogu ekranu (najczęściej). Jest wyświetlany zwykle w ciągu kilku sekund jest: Naciśnij DEL aby wejść Setup, lub tym podobne. W tym przypadku, system prosi użytkownika na nią kliknąć Del.

Jak dokonać korekty?

Bardzo często pytanie, jak wejść do „BIOS”, jest potrzeba, aby wybrać urządzenie rozruchowe. Konieczne jest, na przykład, podczas ponownej instalacji systemu operacyjnego. Nowy Windows jest ładowany z dysku w napędzie. Po udanej instalacji systemu, aby uruchomić system operacyjny będzie miał zastosowanie już na dysku twardym. Ustawień BIOS w tym samym czasie musi być zmienione ręcznie. Można to zrobić wchodząc do menu mieć różne wersje programu nazywa się inaczej, ale zazwyczaj zaczyna się od Boot słowo. Wykonywać żadnych działań, poruszając myszą na pewno się niepowodzeniem. Aby poruszać się po menu należy użyć strzałek na klawiaturze, a wejść do nich – klawisz Enter.

Po wykonaniu powyższych czynności, dostaniesz podmenu, gdzie trzeba kliknąć na artykuł First Boot Device. Następnie program poprosi o dokonanie wyboru urządzenia, z którego system operacyjny zostanie uruchomiony. Na przykład dla dysków flash i dysk twardy pod warunkiem, że przedmiot twardym. Klikając na ten link, wrócisz w jednym podmenu. W paragrafie dysk twardy … i będzie musiał wybrać między pamięci flash i dysku twardego. Urządzenie priorytet jest przesuwany do pierwszej linii (przez „+” lub „-”).

Jak skonfigurować „BIOS” na prawo laptopa?

Na laptopach, aby uzyskać dostęp do menu klucz standardowy Del jest rzadko używany. Zazwyczaj jest to jeden z wariantów funkcjonalnych F lub dowolnej ich kombinacji. Jeśli chodzi o ustawienia, są produkowane tak samo jak na komputerach stacjonarnych. W przypadku laptopa najtrudniejszy dla niedoświadczonego użytkownika – jest to aby dostać się do siebie BIOS.

Program odmiana "BIOS"

W nowoczesnych urządzeniach stosowane są głównie dwie odmiany tego programu. Po pierwsze – Phoenix Award BIOS CMOS – przy wejściu do ekranu zapewnia użytkownikowi dwie kolumny i zwięzłych wskazówek poniżej. Po drugie – AMI BIOS – najczęściej występuje w laptopach. Praca nie jest zbyt wiele trudności. Istnieją również inne odmiany, które są używane tylko w urządzeniach przenośnych.

Więc to nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka – Otoczenie BIOS. Przewodnik, cytowany powyżej, oczywiście, jest daleki od zakończenia. Jednak w tym programie, z początkową znajomość języka angielskiego i jest całkiem możliwe, aby zrozumieć siebie. Tym bardziej, że elementy menu i podmenu w nim nie są tak bardzo. Zrozumieć, że BIOS nie może nawet znając języka angielskiego. Zrozumieć, które przyciski naciskać, aby poruszać się, nie jest trudne i sposób eksperymentalny.