112 Shares 1190 views

Przystojny żyrafa: w tym zwierzęciu bardzo wysokie ciśnienie krwi

Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo nieproporcjonalne utworzenia: cienkie długie nogi, wielkie ciało, małą głowę i długą szyję. Ale w rzeczywistości tak nie jest. Żyrafa jest bardzo elegancki i ładny. Poza tym, zwierzę jest najwyższa ciśnienie krwi. Nie jest to zaskakujące. Ale dlaczego tak się dzieje, staramy się zrozumieć.

Dlaczego to wszystko tak chcemy przejechać na żyrafa? Czy to dlatego, że był przystojny i wysoki?

Tak, to wszystko o nim. O żyrafa. O rzeczy, które nazywa się skrzyżowanie wielbłąda i lamparta. To właśnie w ten zwierzę jest wysokie ciśnienie krwi. I to nie cuda osiągnięte przez falę czarodziejskiej różdżki. Ciało żyrafa musi w pełni zapewnić mózg z krwią, ale krew pompowana tak wysoko nie jest łatwe.

Krew z serca mogła wymyślić, zapewniając pełną głowę żywieniu zwierząt mózgu, ciśnienie krwi jest podnoszona jest to konieczne. Kiedy szef żyrafa jest podniesione ciśnienie na poziomie mózgu, jest dokładnie taka sama jak inne małe ssaki nie są.

Giraffe – najwyższy zwierząt, które istnieją dzisiaj. Prawie połowa jego wzrostu trwa szyję. Jako osoba, ma siedem kręgów szyjnych, a jedyną różnicą jest to, że są rozciągnięte.

Mówi się, że wiele wieków temu szyi z tych pięknych zwierząt były normalne, dobrze, albo tylko nieco dłuższy niż norma. Ale kiedy to było suche i było mniej żywności, to żyrafy, które były wyższe niż innych, byli w stanie dotrzeć do górnych liści drzew. Dlatego szanse na przetrwanie i produkować potomstwo, mieli o wiele więcej. Nawiasem mówiąc, szyja bardzo młoda żyrafa jest stosunkowo krótki.

Te ważne zwierzęta spać bardzo mało, a na stojąco. Ale nawet wtedy, gdy spadnie na ziemię, a następnie spróbuj zorganizować głowę, umieścić go na tylnej nogi, zginając kark, a nawet chude na ziemi. To zajmuje sporo czasu.

Żyrafa wysokie ciśnienie krwi nie jest przeszkodą

Tak więc, ze względu na długie szyje w tego zwierzęcia jest wysokie ciśnienie krwi. Według szacunków, jest około trzy razy wyższe niż ciśnienie w przeciętnej osoby zdrowej. Mięsień sercowy, który jest w stanie pompować krwi przystojny żyrafę w mózgu, i w ten sposób jest 3,5 metra!

Wydawałoby się, że z powodu tak długiej szyi, która pomaga mu łuk wargi ruchu małe pędy drzew i liści w znacznej wysokości, żyrafa może być bardzo boli, bo gałęzie są bardzo ostre. Ale nawet tutaj charakter był dość ostrożny. Zwierzę posiadające najwyższe ciśnienie krwi, ma kilka „urządzeń”, które pozwalają na to, aby zaoszczędzić krwi, jeśli jest wyciąć lub zranić. Organizm jest umieszczony tak, że w tego rodzaju zbiorników ciśnieniowych we krwi leży głębokie (głębiej niż inne ssaki) i są dostatecznie gęsty ściany z dużej liczby zaworów.

Ale zastanawiam się, co się dzieje, jeśli chcesz pić żyrafę i opuszczana do słupa wody? Nie bij krew w głowie i nie będzie krwawienia? Tak, a po gwałtownym wzroście żyrafy głowy jakiegoś powodu nie zawroty głowy. Nawet osoba ma do czynienia z podobnym zjawiskiem. Żyrafa musiałaby taka doświadczona, ale miał szczęście: oprócz licznych naczyń krwionośnych na szyi mają specjalne zawory. Kiedy zwierzę jest nachylona, są w stanie automatycznie zamknięty, a krew napływa do głowy nie. Gdy żyrafa wygląda ostro, te same zawory „zakazać” krew zbyt szybko zrzucić głową.

Whale czy żyrafa? Gdzie naturalna sprawiedliwość?

Zgodnie z regułami gatunku, jest to największe zwierzę na świecie – wieloryby – musi posiadać najwyższy spośród wszystkich ssaków ciśnieniem. Ale nie. Po tym wszystkim, te olbrzymie stworzenia, pomimo faktu, że ich serce jest znacznie większy niż żyrafa, nie potrzebują stałego wysokiego ciśnienia krwi , aby pojawić się podaż wszystkich narządów krwi i tlenu. Oprócz dostarczania im nie jest taki duży wpływ.

Ale żyrafa żyć nie tak łatwo. Dorosły może mieć wysokość około 6 metrów, a długość szyjki wynosi około jeden i pół metra. Mózg-konieczne jest dostarczenie energii. Dlatego to zwierzę jest wysokie ciśnienie krwi.

Do jego umysł pracował dobrze na najwyższym wzrostem głowy (zwierzę nie zemdlał), jego ciśnienie wystarczy być znacznie wyższa niż reszta fauny.

Gdy żyrafa spoczynku, w pozycji leżącej, nie może stać się bardzo szybko: krew po prostu nie będzie „pęd” do mózgu, a on łatwo spada. Wraz z rozwojem wszystkich ruchach tych piękności zauważony dość gładka i nieco powolny.

Teraz, kiedy zrozumiał, co się dzieje, można łatwo odpowiedzieć na pytanie, w którym większość zwierząt wysokie ciśnienie krwi? Oczywiście, żyrafa! Jest 260 do 160 mm Hg. Art.