588 Shares 4824 views

Jak wybrać zszywacz meblowy? Urządzenie zszywacza mebli, instrukcja użycia

Nowoczesna technologia pozwala samodzielnie wyposażyć dom we wszystkie potrzebne elementy mebli i ozdobić dom według własnego uznania. Przydatnym w tym przypadku jest taki agregat, jak zszywacz meblowy. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie wsporniki do skutecznego mocowania osprzętu do mebli i pożądanego modelu urządzenia. Jak używać zszywacza meblowego?


Zasada działania i cel

Jaki jest mechanizm takiego urządzenia na podstawie? Urządzenie zszywacza mebla składa się z kilku elementów.

Staplery elektryczne meble – najpopularniejsza opcja. Połączenie z siecią zapewnia nieprzerwaną obsługę i dostawę zszywek, oszczędza czas i wysiłek. W trakcie fotografowania zszywki zszywające się w drewnianą płaszczyznę i przez tkaninę są wzmacniane w części mebli. Pozwala to zachować zaciski tapicerki, z których widać tylko tylną część – cienki metalowy pasek. Miejsce zaciskania wygląda zgrabnie, tkanina jest mocno i pewnie przymocowana do właściwego miejsca.

Jest to wygodne urządzenie, które może być użyteczne dla prawie wszystkich, nie tylko profesjonalnych konstruktorów. Często stosuje się nie tylko wsporniki, ale również gwoździe. Czasami zszywacz meblowy nazywa się zszywaczem budynku, ponieważ często jest używany w pracach remontowych i budowlanych, podczas montażu mebli w fabrykach.

Odmiany

Różne zadania w tapicerce mebli wymagają specjalistycznego sprzętu. Zszywacze meblowe mechaniczne są podzielone na następujące typy:

– mechaniczne;
– wzmocnione – do dużych i mocnych zszywek;
– elektryczne;
– pneumatyczne i inne.

Kierując się wiedzą o odmianach i możliwościach różnych modeli, możesz łatwo poruszać się po wyborze zszywacza meblowego, aby osiągnąć konkretne cele w zakresie konstrukcji i napraw. Sprzęt domowy lub profesjonalny do zakupu na rynku lub w wyspecjalizowanym sklepie – wybór w tym przypadku zależy od szeregu problemów, które pomogą rozwiązać ten użyteczny sprzęt.

Urządzenia mechaniczne

Ten typ konstrukcji zawiera sprężynę, która jest wiodącym elementem roboczym. Zalety mechanicznego zszywacza – niska, przystępna cena, a także łatwość i niezależność od sieci elektrycznych. W związku z tym – i jego wady. Ręczna praca obejmuje własne wysiłki. Takie urządzenie może być stosowane w tapicerowaniu mebli wykonanych z drewna iglastego, ze względu na swoją delikatną strukturę, łatwiejsze w obsłudze.

Urządzenia dużej mocy

Podczas pracy ze stałymi związkami, takimi jak płyta wiórowa lub szczególnie gęste drewno, najskuteczniej jest używać wzmocnionych zszywaczy. Zwykle wymagają dużych i solidnych klamerek – aby wyjaśnić ich długość, należy zapoznać się z charakterystyką urządzenia. Jeśli jeden rodzaj zszywacza może uderzyć w meble zszywki o długości do 8 mm, a następnie wzmocniony – od 14 mm i więcej.

Agregaty elektryczne

Najłatwiejszy jest zszywacz elektryczny, który jest łatwy i wygodny w użyciu do zwisania mebli domowych. Niektóre modele umożliwiają wykonywanie pracy niemal na bardzo profesjonalnym poziomie. Wady takich urządzeń: wysoki koszt, zależność od dostaw energii elektrycznej, a także niska prędkość (szybkość pożaru). Przeciętnie przez chwilę taki zszywacz dostarcza około 20 zszywek. Jednocześnie na rynku jest wiele fałszywych firm z Chin. Jeśli cena nie przekracza 800 rubli, najprawdopodobniej jest to fałszywa. Jakość produktu kosztuje co najmniej dwa razy więcej.

Pneumatyczne urządzenie

Jest to najlepszy wybór dla wielu parametrów. Pneumatyka pneumatyczna to najszybsze, najsilniejsze i najbardziej niezawodne urządzenia pracujące. Ich szybkość jest prawie nieograniczona, dlatego często są one stosowane w sklepach montażowych fabryk mebli.

Ale jednostka pneumatyczna wymaga wyposażenia towarzyszącego – sprężarki wytwarzającej ciśnienie. Dlatego taki model można uznać za stacjonarny i używany w jednym obszarze roboczym.

Jak wybrać zszywacz meblowy? Instrukcje użycia

Jeśli kwestia wyboru zostanie rozwiązana, dalej pracuj z nim powinna zaczynać się od nauki, jak prawidłowo obsługiwać taki agregat.

Zszywacz meblowy, którego instrukcja jest dołączona do naszego artykułu, oznacza dostępność głównego materiału eksploatacyjnego – wsporniki metalowe. W trakcie strzelania podłącz akcesoria meblowe.

Zadaniem pracownika jest nie tylko zastanowienie się nad wyborem zszywacza meblowego, ale także przestrzeganie technik bezpieczeństwa w procesie pracy. Tak, instrukcja na temat pracy:

1. W czasie przerwy ważne jest odłączanie urządzenia elektrycznego działającego z sieci i obserwowanie izolacji od możliwego porażenia prądem elektrycznym. Należy używać elementów uziemiających.

2. Akumulator powinien być regularnie ładowany, aby bez problemów działał.

3. Brak zszywek z zszywek wewnątrz zszywacza. Bardzo niebezpieczne jest, aby dostać się pod latający paznokci, który może przebić ramię lub nogę. W formie zabezpieczenia można używać specjalnych uchwytów zabezpieczających uchwyt w bezpiecznej pozycji.

4. Należy wcześniej zaznaczyć linię określającą położenie położenia zapięcia. To pozwoli zaoszczędzić czas, będzie dokładnie celować.

5. Aby wyciągnąć nieprawidłowo zaciśnięte zszywki, potrzebny jest specjalny gwóźdź lub kleszcze.

6. Przed uruchomieniem urządzenie jest naładowane specjalną kasetą lub wstawi szereg wsporników – w zależności od systemu ładowania, który jest w danym modelu.

Podczas pracy palce i inne części ciała nie powinny być umieszczane pod obszarem zszywającym zszywacza – może to doprowadzić do obrażeń ciała.

Wybór zszywek

Zszywacze mebli, rodzaje zszywek, w tym te, które są dla nich wymagane, są zwykle wykonane z dwóch materiałów. Jest to hartowany lub zwyczajny metal.

Na rynkach budowlanych, w hipermarketach gospodarczych, wyspecjalizowanych sklepach, zawsze można znaleźć odpowiednie zszywki do zszywacza meblowego. Jak wybrać właściwą opcję? Zwróć uwagę na charakterystykę urządzenia w instrukcji. Zawsze wskazywany jest optymalny rozmiar zszywek dla odpowiednich rodzajów pracy i skutecznego mocowania.

Rozmiar nawiasów klamrowych zależy od gęstości materiału, jaki będą trzymać razem. Jeśli chodzi o cienką, delikatną tkaninę, wystarczająco małe detale o rozmiarach 10-14 mm i gruby i gęsty sprzęt, skóra lepiej łączyć zszywkami o długości do 16 mm.

Jeśli mówimy o użyciu paznokci, grubsze elementy drewniane będą przy zamocowaniu, wymagane są dłuższe paznokcie (14-16 milimetrów, a czasem 32 mm o grubości 1,6 mm).

Zszywki są zazwyczaj sprzedawane w zestawach – jeden pakiet zawiera około 1000-5000 sztuk. W przypadku ładowania kaset jedna kaseta zawiera około osiemdziesiąt jeden stu sztuk.

W przypadku braku instrukcji do urządzenia lub w sytuacji, gdy zostanie przypadkowo w domu, sprzedawca w sklepie pomoże Ci znaleźć prawidłowy rozmiar zszywek. Lepiej jest mieć zapasowe pudełko zszywek w procesie pracy – materiały eksploatacyjne są wydawane wystarczająco szybko i mogą się skończyć w upale procesu tapicerki.

Napełnianie urządzenia własnymi rękami

Urządzenie jest zakupione, wybrano zszywki o odpowiedniej wielkości. Jak wypełnić zszywacz meblowy ręcznie?

Zasadą tej operacji jest podobna do wersji biurowej, która posiada papier i karton. Zszywacz budowlany różni się jedynie rozmiarem i przeznaczeniem. Proces napełniania jest bardzo prosty. Składa się z kilku etapów:

– wydrukuj pudełko ze zszywkami;

– Wyjmij oddzielny blok mocowanych wsporników – musisz go ostrożnie wyjąć, mogą się rozłączyć;

– otwórz zszywacz obiema rękami, trzymając w lewej ręce, pociągnij sprężynę;

– umieścić blokadę zszywek w wolnym rowku;

– Zamknij urządzenie.

Niektóre modele mają inną regułę uzupełniania – mają wysuwaną korytkę, która kończy się po naciśnięciu specjalnego przycisku. Rynna ta musi być osiągnięta, wzięta w rękę i włożona przez końce wspornika. Dalej wypełniona rynna jest wprowadzana z powrotem do urządzenia, aż zatrzaśnie się.

Następnie należy wykonać kontrolę, aby sprawdzić jakość zszywania. W takim przypadku zszywki znajdą się we właściwej pozycji, nawet jeśli nie były prawidłowo podłączone podczas tankowania. Jeśli wystąpi zacięcie, urządzenie zacina się, należy usunąć zacięte zszywki i ponownie wypełnić procedurę uzupełniania. Kontrola jest wykonywana w tej sprawie, klikając dwa lub trzy razy w pracę urządzenia. Urządzenie jest gotowe do użycia.

Optymalny model – wybór w sklepie

Jak dobrać zszywacz meblowy do domu? Do zwężenia pojedynczej sofy lub zestawu słuchawkowego można kupić prosty model elektryczny na rynku budowlanym. Jeśli plany – wielkoskalowa profesjonalna praca z wieloma zwężeniami w przyszłości, wtedy taka skromna jednostka nie wystarczy. W takim przypadku należy wybrać trwałą i wysokiej jakości maszynę.

W trakcie zakupu należy zwrócić uwagę na funkcjonowanie głównej części roboczej urządzenia, co daje siłę oddziaływania. Zaleca się również uważnie przeczytać typ i rozmiar zszywek, które są w nim używane. Istnieje możliwość zakupu modeli z wygodną dziobką, która pomaga dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w obudowie mebli i ostrożnie zamocować tapicerkę wzdłuż całego obwodu, dokładniej umieścić każdy wspornik. Jakość mocowania bezpośrednio wpływa na wynik – stan i trwałość mebli.

Czasami jako łącznik może służyć nie jako zacisk, ale jako paznokieć. Jest to raczej niebezpieczny rodzaj pracy wymagający wyspecjalizowanych zszywaczy. Zszywki nadają się do pracy z tkaniną, skórą, różnymi materiałami tapicerskimi. Jeśli musisz pracować z płyty wiórowej lub małych kęsów drewnianych, możesz dodatkowo zaopatrzyć paznokcie.

Po zapoznaniu się z informacją o sposobie wybierania zszywacza mebli należy zapoznać się, jak często będzie używana maszyna. Praca w warsztatach na poziomie profesjonalnym lub eksperymentów z projektowaniem domów to różne działania wymagające różnych inwestycji. Wielu nowoczesnych producentów dostarcza domowe wersje urządzeń z różnymi dodatkowymi załącznikami i elementami zabezpieczającymi, które umożliwiają łatwe i bez problemów wykonywanie różnego rodzaju prac budowlanych i naprawczych poza podstawową funkcją. Niewątpliwie jest to ważny punkt codziennego działania takiego użytecznego narzędzia.

Kupując zszywacz meblowy, należy zwrócić uwagę na jeden ważny szczegół – obecność sprawy na jego przechowywanie. Zwykle wszystkie drogie modele są bezwzględnie połączone z przypadkiem, w którym można skorzystać z zapasowych klamer, dodatkowych akcesoriów i instrukcji, karty gwarancyjnej dla urządzenia. Jest to ważne ze względu na długotrwałe użytkowanie urządzenia – w celu zachowania trwałości, musi być przechowywane w dobrym stanie.

Szczególnie dogodna jest obecność sprawy w przypadku, gdy przyrząd będzie transportowany z miejsca na miejsce – od mieszkania po daczę, aż po plac budowy. Najlepiej wybrać model z marką, ale możesz kupić osobne pudełko osobno. Często do niego dołączono zestaw dodatkowych elementów mocujących.

Zszywacz meblowy – recenzje

Popularność takiego urządzenia wskazuje stopień jego rozpowszechnienia i szerokiego zakresu stosowania. Niektórzy użytkownicy preferują modele niemieckiej produkcji (na przykład Krause), inne są zadowolone z niedrogich analogów chińskich lub urządzeń domowych.

Doświadczeni użytkownicy zalecają: jeśli plany – dość częste użycie urządzenia, lepiej jest nadać preferencję wersji obudową metalową. Modele te są wystarczająco odporne na zewnętrzne uszkodzenia, wytrzymują ciężkie próby podczas pracy z twardym drewnem. Dotyczy to produktu Gross.

Inni właściciele podkreślają zalety prostych urządzeń do prostych manewrów zdobniczych: "Jeśli potrzebujesz pokrywać małe meble, ławki, krzesła wykonane z drewna iglastego lub wspólnej płyty wiórowej, ręka nie będzie zmęczona, trzymając prosty zszywacz z plastikową obudową, wystarczy". Najbardziej popularnym modelem jest Presmak.

Większość kupujących zgadza się, że ważne jest zwrócenie uwagi na rozmiar uchwytu. Niezależnie od jakości instrumentu, jeśli zachowasz to niewygodne, połowa roboty może być niższa niż standard ze względu na niewygodne położenie ręki. Uchwyt powinien optymalnie dopasowywać się do wielkości dłoni. Długość uchwytu powinna być w przybliżeniu równa szerokości dłoni. Zapewni to łatwość naciskania podczas fotografowania, a cel – prawidłowe i trwałe elementy mocujące – zostanie osiągnięty podczas pierwszej próby.

Najważniejszym kryterium wyboru jest, być może, cena i cel. Aby szybko pracować, nadal potrzebujesz opcji pneumatycznej, a dla rzadkich funkcji domowych zejdzie ręczna tania niedroga maszyna.

Samopoczucie

Zszywacz meblowy, instrukcja, która zawsze mówi szczegółowo, jak z nią pracować, jest doskonałym narzędziem do wdrażania wszelkich pomysłów twórczych w dziedzinie dekoracji wnętrz i dekoracji mebli.

Po wymyśleniu, jak korzystać z tego urządzenia, właściciel mebla ma nieograniczone możliwości dekorowania swojego zestawu słuchawkowego lub poszczególnych elementów wewnętrznych według własnego uznania.

Możesz także kupić to wspaniałe i wygodne narzędzie jako opłacalną inwestycję w wyspecjalizowane sklepy. Warto przeczytać kartę produktu, porównać ceny i przeczytać opinie o różnych modelach.

Więc dowiedzieliśmy się, jak używać zszywacza meblowego.